Strona Główna » Związki i sex » Czy to niedopasowanie seksualne? Sprawdź!

Czy to niedopasowanie seksualne? Sprawdź!

Wasz związek od początku był niezwykle gorący? Uczucia spadły na Was nagle, i jak grom z jasnego nieba? Jednak długo zwlekaliście ze skonsumowaniem waszego związku. Bo macie swoje zasady, albo nie było okazji, lub znalazł się jakiś inny powód, by właśnie tak postąpić. Oboje wyczekiwaliście na ten moment w napięciu, myśląc już tylko o tym. Jak będzie? Czy sprostacie swoim oczekiwaniom? Czy żadne z was nie zawiedzie drugiego, a jednocześnie też będzie miało z seksu przyjemność. I w końcu sobie na to pozwoliliście. Macie wrażenie, że nigdy z nikim nie było wam tak dobrze, ale po czasie, coś zaczyna się psuć. Już nie układa się tak jak wcześniej. Czyżby sprawy łóżkowe miały was poróżnić? Czy to niedopasowanie seksualne?

Nie da się ukryć, że to czy wasze życie seksualne jest udane czy nie, świadczy w pewien sposób o jakości waszego związku. Jeśli masz swoje zasady, to nigdy nie zaczynasz od końca. Jesteś z kimś, bo pokochałaś jego charakter  – pewnie wiele was łączy i czujesz, że to właśnie on jest twoja druga połówką. Macie też pewnie wspólne zainteresowania, dzięki czemu możecie gadać ze sobą godzinami, i nigdy się nie nudzicie. Wspólne spędzanie czasu też daje wam frajdę. To prawdziwe partnerstwo. Związek dusz. A jeśli jeszcze dodatkowo podobacie się sobie też fizycznie – tym lepiej, bo to oznacza, że między wami naprawdę iskrzy. Ale co, jeśli w tym wszystkim pojawia się taki problem, jak niedopasowanie seksualne? Czy musi wszystko psuć? Skąd wiadomo, że chodzi właśnie o to?

Niedopasowanie seksualne – skąd możesz wiedzieć, że dotyczy właśnie was?

Zdarza się, że nawet najfajniejsze pary nie pasują do siebie pod względem potrzeb seksualnych. Jeśli zaczęliście ze sobą sypiać, i od tego momentu dużo się między wami zmieniło, to może oznaczać, że macie ten problem. Ale lepiej sprawdź, jak możesz go rozpoznać:

  • nie rozmawiacie o seksie ! podstawowy błąd każdej pary, która nie potrafi się seksualnie dopasować. Skąd wiesz, że nie macie podobnych fantazji? Albo czy on też nie chciałby trochę poeksperymentować w łóżku? Jeśli nie zdradzisz mu, że życie seksualne z nim Cię nie satysfakcjonuje, to nigdy nie będziesz odczuwała z seksu takiej przyjemności, jaką mogłabyś odczuwać. Oczywiście nie chodzi o to, byś mówiła, że jest kiepskim partnerem seksualnym. Bo tak naprawdę to on po prostu nie zna twoich upodobań. Jeśli nie mówisz mu o tym w trakcie seksu, nie dajesz żadnych znaków, to on zwyczajnie nie wie, co sprawia tobie przyjemność, a czego nie lubisz. Dlatego pozwólcie sobie na szczerą rozmowę o waszych upodobaniach. A jeśli się krępujecie, to wykorzystajcie do tego celu gry planszowe, których na rynku jest cała masa. Czeka was dzięki nim świetna zabawa, i odkrywanie erotycznego świata.
  • najgorszym przypadkiem niedopasowani jest odmienne libido. Jeżeli on ciągle myśli o seksie, a ciebie to irytuje, to słabo. Oczywiście możesz się zajadać afrodyzjakami, dzięki czemu powinno się udać trochę popracować nad ochotą na seks, ale to działa raczej krótkoterminowo. Twój partner może chcieć oczekiwać od ciebie seksu nawet kilka razy dziennie i albo będziesz uległa, albo on zaakceptuje to, że nie chcesz tak często. Niestety to może spowodować, że twój partner będzie szukał pocieszenia w ramionach innej kobiety.
  • seks z rana, jak śmietana! Doprawdy? A ty wolisz wieczorem. On za to wieczorem już pada. Tobie jednak nie w głowie poranne igraszki, i wolisz zjeść wtedy owsiankę, i zapić ją ulubioną herbatą. No cóż. To już poważny problem. Bo albo się dogadacie co do pory erotycznych igraszek, albo niestety nic z tego nie będzie. I na nic się zda dopasowanie charakterem jeśli nie dojdziecie do porozumienia.
  • seks ma dawać przyjemność wam obojgu. I jeśli naprawdę chcecie ze sobą być, to musicie czasem pójść na kompromisy. On chce eksperymentować? Pozwól mu na to, dopasuj się do jego potrzeb, a w zamian za to niech on nie zapomni o grze wstępnej, która dla ciebie jest najważniejszym elementem całego zbliżenia. Jeśli nie pójdziecie na kompromis, to nie uda wam się dopasować seksualnie, naprawdę warto zrezygnować z partnerstwa tylko dlatego, że nie jesteście tak samo otwarci? A może całe te eksperymenty erotyczne i tobie się spodobają – pomyślałaś o tym? Przecież nigdy nie próbowałaś. Zacznij próbować nowych rzeczy. Może seks oralny wcale nie jest taki zły, a ty po prostu naczytałaś się bzdur na forach internetowych. Tak naprawdę, to większość kobiet za nim przepada- nie mówiąc już o facetach – ale jeszcze nie wszystkie się do tego przyznają, bo to wciąż dość wstydliwy temat tabu. A szkoda.
  • fizjologia też jest ważna. Wprawdzie pochwa kobiety potrafi dopasować się do każdego rozmiaru członka – zatem każda  para może być spełniona seksualnie. Zdarzają się oczywiście odstępstwa od reguł, i wtedy stosunek może być bolesny, ale nawet z takiej sytuacji można znaleźć wyjście. Wystarczy, że wybierzecie inną pozycję. Zatem jeśli przyjaciel twojego faceta nieco zaskoczył cię swoim rozmiarem, nie panikuj. Gorzej może być, gdy jest mniejszy niż myślałaś. Ale i w tym przypadku pomoże odpowiednia pozycja.

Niedopasowanie seksualne to najgorsze, co może spotkać partnerów. Każdy ma przecież swoje potrzeby, a jeśli najbliższa osoba nie potrafi im sprostać, to szukamy wsparcia u innej. I tak rodzą się zdrady, i rozpadają związki. A zazwyczaj wystarczy po prostu ze sobą szczerze porozmawiać.

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *