Strona Główna » Blogostrefa » Jak wygrywać w konkursach?

Jak wygrywać w konkursach?

Czy wiesz, że istnieją specjalne portale dla konkursowiczów? Wrzuca się tam codziennie całe mnóstwo zabaw, dostępnych w internecie, bądź stacjonarnie. A taki nałogowy konkursowicz, który zgarnia co drugą nagrodę, jest w stanie przesiedzieć na tego typu portalach nawet cały dzień, odpowiadając kreatywnie na dziesiątki pytań i mają przy tym jeszcze niezłą frajdę. Śmiało można rzec, że osoba biorąca udział w konkursach traktuje to jak etat w pracy. Ponadto może z tego wyciągnąć całkiem niezłe pieniądze. Oczywiście nagrody gotówkowe zdarzają się rzadko, ale przecież każdą nagrodę można sprzedać, prawda? Okazyjnie, a jednak i tak zarabiając na tym niezłe pieniądze. Jak wygrywać w konkursach? Co zrobić, by i nasze nazwisko przewijało się dosłownie wszędzie? Mamy dla was kilka rad!

Jak wygrywać w konkursach? Planowanie!

Planowanie jest ważne. Ale tak naprawdę, to planować za nas mogą wszystkie te portale internetowe, które są jednocześnie bazą konkursów. Bo to tam znajdujemy codziennie nowe zadania – z różnych kategorii. Czasami wystarczy tylko odpowiedzieć na pytanie, innym razem zrobić zdjęcie, czy pracę plastyczną, a jeszcze innym będzie trzeba pójść do sklepu i zrobić większe zakupy po to, by nabyć produkty, które są oznaczone odpowiednimi kodami do wykorzystania w zabawie. Dlatego planowanie jest ważne, bo często wymaga od nas zainwestowania swojego budżetu ale jest cała masa konkursowiczów, którzy nie inwestują w to hobby nic, prócz własnego czasu, i też wygrywają, i to takie nagrody, że głowa mała. Więc można? Można!

Nie przebieraj zbytnio

Bo pewnie często masz tak, że kiedy widzisz jakiś konkurs, którego zadanie jest nawet ciekawe i rozwijające i chętnie wziąłbyś udział, to jednak nagroda nie wpasowuje w Twoje gusta. Ale przecież ona wcale nie musi być dla ciebie. Właśnie o to chodzi, by nauczyć się monetyzować swoje wygrane. Możesz codziennie wygrać jakąś książkę, którą później sprzedasz, i choćbyś miał dorobić na nich 20 zł dziennie – no to przecież warto, prawda?

Dlatego bierz udział we wszystkich konkursach – jak leci. Dzięki temu będziesz też w stanie ustalić jakiś system „wydawania nagród”. Dowiesz się, jakiego rodzaju odpowiedzi najbardziej się podobają, i są najczęściej nagradzane.

Zaangażuj całą rodzinę

I wcale nie mówimy o tym, być namówił pół rodziny, żeby też siedzieli przez cały dzień przed komputerem i wysyłali odpowiedzi konkursowe. Chodzi jedynie o to, by mieć możliwość skorzystania z udziału w konkursie większą ilość razy. Jeśli nagroda jest naprawdę atrakcyjna, lub nagród jest sporo, możesz wykorzystać adresy mailowe i dane swojej rodziny, czy przyjaciół, którzy oczywiście muszą się na to wcześniej zgodzić. Możecie też umówić się tak, że w razie wygranej na ich dane, dzielisz się z  nimi nagrodą – w tym przypadki i wilk będzie syty, i owca cała, a przecież o to chodzi.

Spisuj, porównuj, obierz różne style

Nie wysyłaj zawsze odpowiedzi w tym samym tonie. Pewnie myślisz sobie, że jeśli stworzysz wypasiony wierszyk, to wygraną masz w kieszeni. A to jednak nie zawsze tak jest, bo niektóre marki wolą jednak proste odpowiedzi. Ujmujące za serce. Albo takie, które dają im przy okazji jakąś treść na ich strony, czy firmowego bloga. Weź także pod uwagę, że takie konkursy często organizują agencje marketingowe. A one mają już zupełnie inne wymagania.

Załóż bloga, i chwal się na nim wygranymi

Pewnie ta opcja wydaje się tobie dość dziwna, ale tak naprawdę przybliża cię mocno do wygranej. Oczywiście musisz wspomnieć o posiadaniu bloga w swoim zgłoszeniu, a najlepiej podać jego adres. Zadbaj, by twoja strona była przyjazna dla odbiorcy, wypełniona ciekawą treścią, i dobrej jakości zdjęciami. Dzięki temu zyskasz jeszcze więcej punktów w oczach organizatora konkursu, a dlaczego? Bo każdy blog ma swoich czytelników, a każdej marce zależy na reklamie. Skoro wrzucisz na bloga opis swojej wygranej, to prawie masz jak w banku, że marka się tobą zainteresuje. Ponadto często też zdarza się, że firmy przychodzą do blogera ponownie, z propozycjami współpracy i nie tylko dają mu swoje produkty do testów, ale też płacą im za recenzje.

Bądź systematyczny

Nie odkładaj też niczego na później. Czasami zdarza się tobie pewnie, że znajdujesz jakiś ciekawy konkurs i myślisz sobie od razu, że skoro potrzebuje sporego zaangażowania, to zostawisz go sobie na jakiś inny czas- nigdy tak nie rób, bo możesz o nim zapomnieć, i będziesz tego żałować. Dlatego staraj się zawsze brać udział w konkursach na bieżąco, gdy tylko pojawi się wzmianka o nich.

A co z grami losowymi?

No cóż  – to zawsze jest ruletka. Ale przecież w totolotka też gra mnóstwo ludzi, i jednak ktoś wygrywa, dlatego może warto korzystać i z takich zabaw. Powstaje sporo grup konkursowiczów, którzy wstawiają odpowiedzi na pytania do różnych gier losowych. Wówczas wystarczy już tylko mechanicznie otworzyć maila, i wszystko powysyłać. Oczywiście panujące w takiej grupie zasady jasno mówią o tym, że nie można pozostawać biernym w działaniu. I trzeba również dorzucać własne odpowiedzi na zadania – określoną ilość dziennie, lub tygodniowo.

Konkursy, można traktować jak pracę

Oj można. Uwierzysz, że ci najbardziej wytrwali, którzy biorą udział w każdej zabawie – jak leci – potrafią wyciągnąć miesięcznie wypłatę, opiewającą na kilka tysięcy zł? A do tego wyposażą jeszcze dom w nowe sprzęty, ich dzieci mają tyle zabawek, że się o nie przewracają, a cała rodzina objada się batonikami – bo akurat udało się wygrać kilka kartonów.

Wytrwałość, pomysł na siebie, i regularne działania to praktycznie klucz do sukcesu. Oczywiście i odrobina szczęścia też się przyda, no wygrana to tak naprawdę składowa wszystkiego. W każdym razie- kto nie ryzykuje, ten nie ma. Więc może warto usiąść na chwilę, i odpowiedzieć na kilka pytań? Powodzenia!

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *