Strona Główna » Blogostrefa » Najgorszy prezent- czego nie kupować?

Najgorszy prezent- czego nie kupować?

Każdy z nas lubi być Świętym Mikołajem. Jednak pomysł na prezent to też dla każdego z nas prawdziwa zagwozdka. Bo o ile komuś, kto kocha kubki, sprawi radość kolejny do kolekcji, o tyle już trudniej kupić coś – cokolwiek – osobie, która zupełnie niczym się nie interesuje. Pewnie też kiedyś dostałeś jakiś najgorszy prezent, którego nie wspominasz dobrze, a nawet poczułeś się nim obrażony bo stwierdziłeś, że osoba, która cię obdarowała, zrobiła to na odwal się, w ogóle nie próbując dowiedzieć się co tak naprawdę mogłoby sprawić tobie radość. No cóż.. chyba warto zrobić listę takich prezentów, których absolutnie nie powinno się dawać przy żadnej okazji, aby osoba obdarowana nie poczuła się właśnie w taki sposób. Zatem zaczynamy!

Skarpetki – hit, czy kit?

Przyjęło się, że rzekomo na żadną większą okazję – typu Święta- nie powinno się dawać skarpetek. I na ten temat powstawały już dziesiątki tekstów, które miały za zadanie zniechęcić nas do takiego kroku. A tymczasem, na przestrzeni lat, przecież całkiem sporo się zmieniło. I właściwie to każdy chciałby mieć taki świąteczny gadżet jak skarpetki – o ile oczywiście są w jakiejś designerskiej formie. W związku z tymi zmianami pozwalamy sobie stwierdzić, że skarpetki to prezent wręcz idealny. Może i symboliczny, i pasujący bardziej jako dodatek, ale jednak dający sporo radości.

Zastanowić się natomiast należy przed zakupem upominków mocno personalizowanych. No bo na przykład może być naprawdę trudno trafić z zapachem perfum. To, co podoba się nam, niekoniecznie musi się spodobać osobie, którą chcemy obdarować. Nawet, jeśli dany zapach powinien naszym zdaniem do niej pasować.

Trudno jest też kupić książkę, nie znając upodobań. Oczywiście jeśli znasz gatunki literackie, które lubi dana osoba, to raczej nie powinieneś się obawiać, że nie trafisz w gusta. Jeśli jednak niewiele o niej wiesz, no to może być najgorszy prezent, jaki kiedykolwiek dostała. Taka sytuacja – ona nie lubi gotować. Ty dajesz jej książkę kucharską. Nie dość, że raczej nie zrobi z niej pożytku – w końcu tego nie znosi – to jeszcze poczuje jakbyś wymuszał na niej naukę gotowania. To może się dla ciebie źle skończyć.

Fajnym prezentem są też płyty z muzyką – ale tutaj również trudno trafić w gust. No.. chyba,że spędzacie ze sobą tyle czasu, że wiesz o niej wszystko.

Jeśli już chcesz celować w prezenty książkowo muzyczne, to może lepiej kupić przenośny głośnik, fajne słuchawki, albo czytnik ebooków?

Najgorszy prezent- czego nie wolno kupować?

Tym razem nie skupimy się na upodobaniach. Bo jak się okazuje, istnieje lista takich prezentów, których ofiarowanie może spowodować jakieś nieszczęście. Ciekawe, czy wiesz, co do nich należy? Może już kiedyś wręczyłeś komuś taki upominek – zupełnie nie świadomy tego, co może ze sobą przynieść. Albo – co chyba gorsze – sam stałeś się posiadaczem takiego prezentu. Co znajduje się na czarnej liście?

  • lubisz dostawać buty? albo je dawać? Jeśli nie jesteś przesądny, to wszystko ok. Jeśli natomiast jesteś, to zastanów się, czy byłoby ci przykro, gdyby osoba, która je od ciebie dostała odeszła. Zniknęła. Wprawdzie nie wiemy konkretnie czy miałaby odejść na zawsze, ani gdzie konkretnie, aczkolwiek pewne jest, że ofiarowanie butów symbolizuje właśnie odejście.
  • popularnym prezentem są zegarki. Gustowne, i łatwo trafić w upodobania bliskiej osoby, tym bardziej, że zwykle ma ona wtedy możliwość zasugerowania nam modelu, który naprawdę jej odpowiada. Ale to też zły znak. Zabobon. Bo zegar odmierza czas, ale wcale nie pięknych, i wspólnych dni, a wręcz odwrotnie. Ofiarowanie takiego gadżetu ukochanej osobie sprawi, że tykające wskazówki będą odliczać czas do waszego rozstania. Także buty  zegarki to najgorszy prezent dla zakochanych.
  • a biżuteria? Z nią też jest różnie. Każda kobieta chyba marzy o perłach, no cóż, takie już z nas sroki, ale pewnie nie wiesz, że jeśli dasz perły swojej ukochanej, to może wywołać u niej morze łez, bo perła symbolizuje właśnie łzę. I nieszczęścia. Całą masę nieszczęść. Serio chcesz ryzykować?
  • zwierzak – uznajemy, że taki prezent jest tak naprawdę nieodpowiedzialny. Zwłaszcza, kiedy jest niespodzianką. Nie wiemy przecież, czy obdarowany naprawdę marzy o własnym pupilu. W każdym razie – podobno żeby zwierzę długo żyło, trzeba dać za niego choćby symboliczną kwotę. Inaczej szybko od nas odejdzie.
  • wracając do biżuterii – co na przykład z medalikiem w postaci krzyżyka? Prezent fajny, i na pewno ucieszyłby niejednego katolika, który dodatkowo uwielbia srebro czy złoto, ale taki upominek może symbolizować wykreślanie go z naszego życia, albo sprawić, ze wrzucimy na jego plecy problemy. Także tego typu upominek również niesie za sobą pasmo nieszczęść.
  • komplet noży – niby idealny prezent dla szefa kuchni lub po prostu pasjonata gotowania. Ale tutaj znów pojawia się symbol i kolejny zabobon. Bo taki upominek może sprawić,że osoba obdarowana będzie zmuszona przeciąć jakąś relację z kimś. Może  z tobą? Kto wie! I znowu ryzyko!
  • a portfel? To jeden z najpopularniejszych prezentów na święta. No i super. Jest praktyczny, i na pewno nie zostanie wrzucony w kąt,jednak warto pamiętać, że kiedy ofiarujemy komuś portfel bez zawartości, możemy mieć pewność, że sprowadzimy na niego biedę. Dlatego należy wrzucić do portfela choćby symboliczną sumkę. A jeśli będziemy hojni, to wróżba może zadziałać na odwrót, i sprawić,że osoba obdarowana będzie bogata.

No i można by tak jeszcze wymieniać w temacie nietrafionych prezentów.  Jedno jest pewne – zanim coś komuś kupimy, musimy zrobić rozeznanie w tym, co dana osoba lubi, i czym się interesuje. Inaczej istnieje spore ryzyko, że kupimy jej najgorszy prezent, a przecież tego właśnie chcemy uniknąć!

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *