Strona Główna » Dom i Rodzina » Jak być lubianym w towarzystwie?

Jak być lubianym w towarzystwie?

Zastanawiasz się jak być lubianym w towarzystwie? Nic dziwnego, bo wszyscy lubimy być częścią jakiejś społeczności, bo to daje poczucie przynależności, jakiego każdy potrzebuje. Choć może nie zawsze jesteśmy tego świadomi, to warto wiedzieć, że życie towarzyskie stanowi ważny element naszej codzienności. Czasem bywa tak, że to inni ludzie wpływają na nasze życie i pomagają je kształtować. Zobacz co robić żeby być lubianym.

Nie udawaj

Jak być lubianym? Bądź autentyczna, ludzie to doceniają! Jeśli będziesz próbować być na siłę kimś innym, bo wydaje ci się, że nie jesteś wystarczająco dobra dla jakiegoś towarzystwa,  twoi znajomi mogą szybko dostrzec nieszczere zachowania. Fałszywość niesie ze sobą niechęć; jeśli nie pokazujesz swojej prawdziwej twarzy innym, będziesz zawsze stać z boku. Nie udawaj kogoś, kim w rzeczywistości nie jesteś. Jeśli zawsze odgrywasz osobę pewną siebie, która radzi sobie absolutnie ze wszystkim sama, może się okazać, że gdy będziesz mieć prawdziwy problem, nie znajdzie się nikt, kto chciałby ci pomóc.

Zainteresuj innych

Podobno to, jacy jesteśmy, wynika z tego, z kim przebywamy. Mówi się, że jesteśmy sumą 5 osób, z jakimi przebywamy najczęściej. Z kim chciałbyś przebywać? Z osobą pełną pasji i zainteresowań, chęci do życia i eksplorowania świata, czy raczej z nudną, stateczną osobą, która jest przekonana, że nic dobrego już jej w życiu nie spotka? Prawdopodobnie wybierzesz pierwszą opcję, więc teraz zastanów się: jaki jesteś ty? Chcesz wiedzieć, jak stać się lubianym? Bądź właśnie taką osobą. Pokaż swoje mocne strony, ciekawe pasje, otwartość na świat. Zobaczysz, że ludzie będą ciągnąć do ciebie, gdy poczują pozytywną energię.

Mów i słuchaj

Niech twoja relacja nie będzie jednostronna. Zamiast zaczynać każde zdanie od „ja”, „moim zdaniem”, „dla mnie” i radzić innym, gdy tego nie potrzebują, spróbuj nauczyć się słuchać. Naprawdę słuchać, a nie błądzić myślami gdzie indziej i potakiwać. Dobra rozmowa dużo wnosi do relacji towarzyskich; możesz poznać człowieka od zupełnie innej strony, ale też pokazać, że szanujesz go i naprawdę potrafisz wysłuchać.

Dawaj wsparcie

Nie bądź przy kimś tylko wtedy, gdy sama potrzebujesz pomocy. Pamiętaj, że dobra relacja powinna przynosić korzyści nie tylko tobie, ale też innym. Jeśli ktoś sobie nie radzi z problemami, nie wahaj się wysunąć do niego pomocnej dłoni. Być może właśnie w tej chwili bardzo potrzebuje twojego wsparcia.

Skończ z narzekaniem i malkontenctwem

Nikt nie lubi osób, które widzą wyłącznie minusy i nie potrafią cieszyć się życiem. Takie osoby czasem nazywane są wampirami energetycznymi – potrafią błyskawicznie „wyssać” dobrą energię z nawet najbardziej pozytywnie nastawionego do życia człowieka. Zamiast marudzić, staraj się zawsze znaleźć pozytywne strony sytuacji. Dzięki temu poprawisz nastrój nie tylko sobie, ale też innym.

Doceniaj i dziękuj

Jeśli ktoś pamiętał o twoich urodzinach i upiekł ciasto, podziękuj mu za to i doceń fakt, że włożył w nie sporo pracy. Nie traktuj takich rzeczy tak, jakby były oczywiste. Jeśli będziesz doceniać drobne gesty, którymi inni umilają ci codzienność, sprawisz, że poczują się ważni i potrzebni.  Co zrobić, żeby być lubianym? Naucz się mówić dziękuję.

Przyznaj się do błędów

Popełniłaś błąd? Zamiast udawać, że to się nie stało, albo ciągnąć kłótnię w nieskończoność, przeproś i przyznaj się do błędu. Każdemu zdarzają się pomyłki, a jeśli pokażesz szczerą skruchę, zyskasz więcej, niż gdybyś droczyła się z kimś przez kilka dni, czekając, aż to on się podda.

Myśl pozytywnie

Nie mów i nie myśl o sobie źle, nie zbywaj komplementów machnięciem ręki i nie uważaj się za gorszą od innych. Obniżanie poczucia własnej wartości może sprawiać, że ludzie odsuną się od ciebie, bo nie będą wiedzieć, jak z tobą postępować. W pierwszej kolejności dbaj o siebie, a dopiero potem o innych. Jeśli ty będziesz czuła się dobrze ze sobą, to inni też będą czuć się dobrze z tobą. Co zrobić żeby być lubianym? Najpierw polub sama siebie!

 

 

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *