Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Zdrowie » Sposoby na kaca – 10 sprawdzonych rad

Kac morderca… nie ma serca. Wie o tym każdy, kto po mniej lub bardziej zakrapianej imprezie, obudził się z bezlitosnym bólem głowy, przeczulonym słuchem i wrażeniem, że reszta świata wciąż wiruje w tańcu. Czy naprawdę istnieją jakieś sprawdzone sposoby na kaca? Czy jest jakiś sposób, by uniknąć kaca po imprezie? Przedstawiamy Wam 10 sprawdzonych rad!

dfa21f61-2844-495f-b648-2cbc392973d3_20090511011936_Kac-43

 1. Przygotuj się do imprezowania. 

  Jeśli myślisz, że dobre przygotowanie do imprezy ogranicza się do wybrania ubrań, zrobienia makijażu czy ułożenia fryzury, to jesteś w dużym błędzie. Jeśli zastanawiasz się jakie są najlepsze sposoby na kaca, w pierwszej kolejności zmień swoje przed imprezowe rytuały. Wyśpij się, pij dużo płynów, najlepiej wody z cytryną. Nigdy nie pij na pusty żołądek! Przed wyjściem zjedz porządny obiad, najlepiej coś tłustego, to spowolni wchłanianie alkoholu.

 2. Nie mieszaj!

  Pij z głową. Z góry określ sobie, jaki rodzaj alkoholu będziesz spożywać na danej imprezie. Zacząłeś od wódki? Przy niej zostań. Zaczęłaś od wina? Przy winie zostań! Niestety, często w trakcie picia, tracimy głowę i wlewamy w siebie wszystko, co ma procenty, a wtedy żadne sposoby na kaca nie pomogą.

 3. Zapijaj!

  W trakcie imprezy, nie lekceważ znaczenia innych płynów. Pomiędzy drinkami, staraj się pić płyny pozbawione procentów, najlepiej wodę. Najlepsze sposoby na kaca, to te, które pomogą Ci uniknąć odwodnienia organizmu.

 4. Odstaw papierosy!

  Jeśli palisz na co dzień, staraj się chociaż zminimalizować ilość wypalanych papierosów. Niestety upojenie alkoholowe sprawia, że ochota na dymka pojawia się dużo częściej, również u osób, które na co dzień w ogóle nie palą! Niestety, papierosy mają bardzo duży wpływ na pojawienie się kaca oraz jego intensywność.

 5. Wybór alkoholu.

  Wiesz, że wpływ na pojawienie się kaca, może mieć rodzaj wybranego przez nas alkoholu? Według naukowców, ryzyko pojawienia się kaca jest większe przy piciu czerwonego wina i ciężkich, ciemnych alkoholi. Im alkohol bardziej czysty, np. spirytus czy wódka, tym ryzyko kaca mniejsze. Nie przepadasz za takimi mocnymi trunkami? Dobrą alternatywą dla Ciebie może być gin lub białe wino.

 6. Jak pić?

  Skoro wiemy już co pić, teraz trzeba zastanowić się nad tym, JAK pić. Przede wszystkim, staraj się robić stosowne odstępy pomiędzy kolejnymi drinkami. Unikaj też picia przez słomkę i nie łącz alkoholu z napojami gazowanymi.

 7. A po powrocie do domu…

  Zanim położysz się spać, otwórz okno i porządnie wywietrz pokój. Wypij 3 szklanki wody, najlepiej z cytryną, dobrym wyjściem mogą też być tabletki z witaminą c. Postaraj się zapewnić sobie kilka godzin porządnego snu, to ułatwi Twojemu organizmowi regeneracje po imprezie.

 8. Co jeść i pić na kacu?

  A co, gdy mimo wszystko syndrom dnia następnego nas dopadnie? Zastanawiacie się na pewno, co na kaca domowe sposoby na szczęście pomogą również wtedy, gdy problem się już pojawi. Ważne jest jednak to, co zrobisz zaraz po obudzeniu. Polecamy chłodny prysznic i pożywne śniadanie. Trudno jest polecić konkretne śniadanie na kaca, bo każdy reaguje inaczej. Jednym pomaga kawa, a inni na sam jej zapach, biegną prędko do łazienki. Warto jednak wypróbować mniej i bardziej popularne sposoby na kaca, takie jak np.: woda z ogórków lub kiszonej kapusty, kawa, coca cola, kefir, jajecznica, żurek, woda z cytryną, jogurt, rosół, sok pomidorowy i… kawa z cytryną! Warto wypróbować każdy z tych sposobów, po to, by znaleźć swój własny złoty środek na kaca.

 9. Suplementy na kaca

  Jeśli domowe sposoby na kaca Was nie przekonują, w sklepach i aptekach znajdziecie specjalne suplementy mające Was uchronić przed przykrymi skutkami picia alkoholu. Pamiętajmy jednak, że tabletki choć z pewnością skuteczne, mogą nie zadziałać, jeśli zignorujemy wszystkie powyższe punkty antykacowego postępowania.

 10. Zdrowy rozsądek

  Choć upojenie alkoholowe i zdrowy rozsądek, rzadko chodzą ze sobą w parze, umiar zawsze jest najlepszą radą. Niestety, żadne sposoby na kaca się nie sprawdzą, jeśli podczas picia zabraknie nam zdrowego rozsądku. Pamiętajmy także o tym, by nigdy nie łączyć alkoholu z przyjmowanymi lekami.

A jakie są Wasze sposoby na kaca? Koniecznie podzielcie się nimi z innymi!

 

 

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze 5 komentarzy

 1. Wiola napisał(a):

  Czyli tak naprawdę umiar i rozsądek z kacem radzą sobie najlepiej.. 😉

 2. MADZIK3A54 napisał(a):

  nigdy nie mieszam i staram sie coś jeśc:)tak szczerze to miałam kilka razy ale to po tych dużych imprezach:)

 3. Wiola napisał(a):

  A ja właśnie jeszcze nigdy nie miałam, ale zawsze może nadejść pierwszy raz niestety więc muszę uważać:D

 4. Emilia Kielbasa napisał(a):

  rady te przekaze swojemu mezowi zawsze ma kaca moze zastosuje te propozycje i bedzie ok

 5. kubickii napisał(a):

  Potwierdzam, tabletki na kaca działają z tym, że trzeba wiedzieć jak je stosować, np. 2KC trzeba brać przed piciem i w trakcie bo po fakcie to już raczej nie zadziała ale jest to wyraźnie napisane w ulotce 🙂 u mnie się sprawdza, jednak biorę tylko jak czuję, że mam słabszy dzień 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *