Pożegnanie z jakimkolwiek nałogiem ZAWSZE przychodzi nam niezwykle trudno. Niezależnie od tego jak długo byliśmy z nim związani, ciężko jest nam się z nim rozstać. Jak wynika z badań, papierosy pali CO TRZECI POLAK, ale połowa nałogowców wykazuje chęć rzucenia tego przyzwyczajenia. W jaki sposób można tego dokonać?
1.Wszystko zaczyna się w głowie
Dlatego jeżeli chcesz, by Twoja próba pożegnania z nałogiem zakończyła się powodzeniem, KONIECZNIE musisz ustalić pewne priorytety. Wiesz, czym jest silna wola? OCZYWIŚCIE! Ale pytanie drugie, ważniejsze.. czy ją posiadasz? Jak często zdarza się Tobie rezygnować z tego, co sobie zaplanowałaś? no właśnie. Dlatego jeżeli naprawdę chcesz RAZ NA ZAWSZE pożegnać się z nałogiem, ZMIEŃ TOK MYŚLENIA. Nie zaczynaj wiecznie od jutra.. Zacznij od dziś. JUŻ, teraz! Postanów sobie, że dasz radę. BO DASZ!
2.Ogłoś wszystkim, że taką podjęłaś decyzję
Nie, nie po to, żeby się przechwalać, zdobyć nową motywację, czy żeby ktoś zagrzewał Cię do walki – choć to również bardzo ważne. Najistotniejszy jest jednak fakt, aby przed nikim się ze swoją decyzją nie ukrywać. Pomyśl tylko.. czy jeżeli nikomu nie opowiesz o swojej motywacji, i pewnego wieczoru nagle poczujesz silny głód nikotynowy, sięgniesz po papierosa? SIĘGNIESZ! Bo przed nikim nie będzie Tobie wstyd. A co, jeżeli o Twojej próbie dowiedzą się wszyscy najbliżsi? Z pewnością zastanowisz się więcej niż raz, zanim znów pobiegniesz do sklepu. Dlatego MÓW O TYM. Chwal się, choćbyś wytrzymała bez papierosa tylko jeden dzień – to już jest TWÓJ MAŁY SUKCES!
3.Plastry, tabletki i gumy do żucia
Nie każdy potrafi się uporać z nałogiem z dnia na dzień. Dla tych, którzy mają mniejszą siłę woli, i nie są na tyle odważni, żeby rzucić się od razu na głęboka wodę, stworzono produkty, które pomagają zrezygnować z palenia. Wystarczy udać się do apteki, poprosić o którykolwiek z nich- dostępne są bez recepty – i przejść przez trzymiesięczną kurację. Kosztowną – niestety- ale wcale nie bardziej, niż zakup zapasu papierosów. Sposób ten pomaga uwolnić się od nikotyny, poprzez codzienne jej zmniejszanie. Coraz mniejsza dawka trafia do organizmu, a palacz, stopniowo uwalnia się od jej nadmiaru.
4.Terapia antynikotynowa
Tutaj mowa o medycynie niekonwencjonalnej. I na przykład dzięki takiemu biorezonansowi, nasz organizm zostaje oczyszczony z toksyn – zupełnie – zaledwie po kilku godzinach. Świetnie sprawdza się również hipnoza. Jak to działa? W trakcie seansu, nasz hipnotyzer wmawia nam wielką niechęć do papierosów. Dzięki temu jesteśmy w stanie rzucić ten nałóg praktycznie natychmiast po przebudzeniu.
Jak widzisz, rzucanie palenia może być proste i nawet przyjemne. Każdy może to zrobić, NAWET TY, jeżeli tylko uwierzysz, że to ma sens, i sobie z tym poradzisz – A PORADZISZ! Jesteśmy pewni!
Mnie do rzucenia palenia, zmotywował nowy facet. W prosty sposób… podliczył, że wydaje na fajki 900 zł miesięcznie!!!! W skali roku to są ogromne pieniądze, za które mogłabym pojechać na wakacje. A tak, ciągle marudziłam, że na to mi brakuje, na tamto, ale dymek musiał być. Zmądrzałam i od pół roku nie pale 🙂
rzucenie palenie jest proste.palilam 15 lat w lutym stwierdzilam dosyc.na marne wydaje te pieniadze w trzy dni rzucilan.ciesze sie ogromnie.a czuje sie swietnie
Co do rzucania papierosów to ja rzuciłam po… przeczytaniu książki. Wiem, że brzmi to dziwnie, ale to naprawdę zmieniło cały mój stosunek do papierosów. Książka ma tytuł „Łatwy sposób na rzucenie palenia” – Allen Carr. Polecam każdemu, kto chce stać się niepalącym w ciągu jednego dnia i to bez bólu 🙂