Strona Główna » Związki i sex » 7 powodów, dla których związek jest lepszy od bycia singlem

7 powodów, dla których związek jest lepszy od bycia singlem

Styl życia każdego człowieka, to jego indywidualna sprawa. Fakt, czy tworzymy z kimś związek, czy też wolimy przelotne znajomości, a może po prostu przekonuje nas bycie singlem, to decyzja, którą w różnych momentach swojego życia podejmują ludzie o różnych doświadczeniach.

Nieraz, po długim i szczęśliwym związku, który zakończył się olbrzymim rozczarowaniem i bólem, nie chcemy wiązać się z nikim. Lepszą perspektywą wydaje nam się wówczas bycie samemu niż kolejne starania o to, by kogoś zadowolić i sprawić, by stracił dla nas głowę.

Związek czy samotność? – różne powody

Jedno nie ulega wątpliwości – żyjemy po to, aby doświadczyć szczęścia i miłości, a nie po to, by się umartwiać i żyć w ciągłym poczuciu niespełnienia. Dlatego każdy powinien wybrać taki sposób życia, który to jemu przyniesie najwięcej satysfakcji i zadowolenia, a nie wszystkim innym wkoło.

Jeśli więc czujesz, że nie jesteś gotowy do tego, by wiązać się z kimś na stałe, daj sobie czas. Nie ma sensu budowanie trwałej relacji, kiedy nie czujesz, ze jest ci to w danym momencie potrzebne. W ten sposób możesz też zranić osobę, która w międzyczasie naprawdę może poczuć, że jej na tobie zależy.

Razem raźniej

Jednakże zdecydowana większość ludzi na całym świecie funkcjonuje w wieloletnich, trwałych związkach z osobą, która staje się nagle całym światem, miłością jedną na milion i rzeczywistą, drugą połową. Fakt, w jaki sposób dobieramy się w pary może nieraz zadziwiać.

Z pozoru nie pasujący do siebie ludzie, ani pod względem charakterów, ani zainteresowań, okazują się być idealnymi partnerami, którzy wspaniale się dopełniają i właśnie dzięki temu potrafią czerpać radość, pozytywną energię i mnóstwo inspiracji z tworzenia partnerskich relacji.

Innym razem wręcz przeciwnie – dwoje doktorów prawa, dwoje instruktorów fitnessu, dwie osoby pracujące w danym wydawnictwie, małżeństwo lekarzy, związek pasjonatów jeździectwa czy wspinaczki wysokogórskiej, stają się sobie najbliżsi i świata poza sobą nie widzą.

Dlaczego nie singiel?

Co więc przemawia na korzyść życia w duecie? Dlaczego związek może być ciekawszym sposobem życia niż bycie samemu dla siebie? Co sprawia, że miliony ludzi na całym świecie pragną być z kimś, kto skradł ich serce? Oto nasze argumenty:

  1. Poczucie bycia potrzebnym – to chyba najważniejsze. Będąc w trwałym związku, codziennie upewniasz się, że ktoś cię potrzebuje, ze dzięki tobie zyskuje siły, by stawić czoła różnym wyzwaniom, osiągać cele i realizować pasje. Wspólne chwile, słowa uznania i wdzięczności za troskę, za dbanie o to, by niczego ukochanej osobie nie zabrakło, niezwykle podbudowują poczucie własnej wartości. Świadomość, że dzięki tobie ktoś jest szczęśliwy, również tobie daje wiele radości.
  2. Masz do kogo wracać – o tak! Zwłaszcza z wyjazdów służbowych czy długich szkoleń, na które okresowo wysyłają cię przełożeni z pracy. Każda rozłąka uświadamia fakt, jak bardzo pragniesz być z tą właśnie osobą już zawsze. Nie ma nic przyjemniejszego, niż wrócić do domu, w którym czeka na ciebie ukochana czy ukochany z ciepłą kolacją i uśmiechem na twarzy. Doświadczysz tego będąc samemu?
  3. Na dobre i na złe – związek pozwala partnerom na wspólne przeżywanie radości, ale także na zmaganie się z każdym problemem we dwoje. Kiedy coś cię trapi, gdy nie wiesz jak poradzić sobie z jakąś sytuacją, gdy potrzebujesz rady, zawsze możesz zwrócić się o nią do partnera, który na pewno nie odprawi cię z kwitkiem.
  4. Poczucie bezpieczeństwa – są takie sytuacje, kiedy nagle cały świat ci się wali, jedno niepowodzenie za drugim, wszystko naraz wydaje się być na straconej pozycji, a nieszczęścia włażą drzwiami i oknami. I myślisz sobie wtedy, że już koniec, że jesteś na przegranej pozycji i nikt nie wyciągnie do ciebie ręki. Nic z tych rzeczy – związek to siła serc. Dbałość o to, by drugiej osobie nie stała się krzywda, aby w żadnej sytuacji nie spadł jej włos z głowy. To zapewnienie jej bezpieczeństwa i dodanie wiary w to, że jakoś wszystko się poukłada, bo jesteście razem.
  5. Co dwie głowy to nie jedna –ważne życiowe decyzje, na które chcemy się zdecydować, wymagają zastanowienia, przemyślenia i przeanalizowania wszystkich „za” i „przeciw”. Decydując się na ważny krok, np. dużą inwestycję, chcemy poczuć się pewnie – mieć świadomość, że to słuszna, właściwa droga. Rozmawiając o tym wszystkim z partnerem możesz mieć pewność, że zyskasz szczerą odpowiedź, sugestię, radę i że dzięki temu podejmiesz decyzję, która przez was obydwoje zostanie zaakceptowana.
  6. Wspólne świętowanie – czy jest coś przyjemniejszego, niż możliwość spędzenia z ukochaną osobą każdego święta, urodzin, imienin, jubileuszu, Sylwestra, czy Walentynek itp.? Atmosfera podekscytowania związana z przygotowaniem dla ukochanego wyjątkowego prezentu, generuje tak wiele pozytywnych emocji, że nie sposób zapomnieć o nich przez długi czas. Podobnie uczczenie awansu, wygranej, pomyślnego sfinalizowania ważnego przedsięwzięcia itd., wszystko to nabiera innego wymiaru, gdy można się tą radością podzielić z osobą najbliższą naszemu sercu.
  7. Wczasy, urlop, wypoczynek – to samo dotyczy chwil wolnych od pracy, dłuższych przerw w wykonywaniu obowiązków zawodowych i wszelkich okazji, by móc gdzieś razem wyjechać, razem coś przeżyć, zobaczyć, poznać, doświadczyć. Bo jeśli kochasz, to chcesz dla ukochanego tylko tego, co najlepsze.
Nic na siłę

Życie w związku jest niesłychanie emocjonujące. Co prawda, wymaga sporych umiejętności, by wciąż podsycać ogrom uczucia, które was połączyło, lecz to właśnie takie zabiegi są najprzyjemniejsze w trwałych relacjach partnerskich. Związek może dać nam wiele radości, zapewnić poczucie stabilizacji i spokoju, jeśli tylko będziemy się starać odpowiadać na wzajemne potrzeby i pragnienia.

Jednak do bycia w związku nie można nikogo zmusić. Zdarza się, że nadchodzi taki czas, kiedy po prostu czujesz, że musisz poukładać sobie życie w samotności i dopiero później, ewentualnie spróbować komuś zaufać. Do wszystkiego trzeba dojrzeć, na wszystko przychodzi odpowiedni moment. Ważne, by nie robić niczego wbrew sobie.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *