Strona Główna » Motywacja » Jak się rozwijać? Dlaczego inwestycja w siebie jest taka ważna?

Jak się rozwijać? Dlaczego inwestycja w siebie jest taka ważna?

Nie od dziś wiadomo, że najlepszą inwestycją, jest inwestycja w siebie. Istnieje wiele sposobów na rozwój osobisty, i naprawdę warto z nich korzystać. Zrobić coś dla siebie w tej kwestii codziennie, choćby przez kwadrans, by już po kilku tygodniach poczuć, że to był dobry wybór. Jak się rozwijać? Co zrobić, by każdego dnia wiedzieć, i potrafić więcej? Poczuć się spełnionym i głodnym wiedzy? Sprawdź, jakie są nasze sposoby na rozwój osobisty, i samodoskonalenie.

Jak się rozwijać, i po co to robić?

Poczucie własnej wartości, to kwestia niezwykle istotna. Osoba zakompleksiona, nie wierząca w siebie i we własne możliwości nigdy nie osiągnie tak wiele jak ta, która jest pewna siebie i zna swoją wartość. A nad poczuciem własnej wartości można łatwo pracować. Nieważne co, i kto nakładł nam do głowy. Ważne, co w tej głowie sobie zostawimy.

Aby realizować się w codziennym życiu na różnych jego płaszczyznach, a przy okazji czuć się szczęśliwym człowiekiem, musimy zadbać o swój rozwój osobisty. Dzięki temu poczujemy się mądrzejsi, i lepsi – i nie chodzi tutaj o poczucie bycia lepszym od innych a jedynie o to, byśmy sami uważali się za osoby, które mogą coś komuś zaoferować. Ale jak się rozwijać? Co zrobić, by poczuć, że idziemy w dobrym kierunku?

Jak się rozwijać każdego dnia?

Sposoby przez nas przedstawione pasują do każdego. Każdy z Was może codziennie zrobić coś dla siebie. Wykorzystać część dnia na samorozwój. Małe 5 minut, czy kwadrans. To wystarczy. Co zatem możesz zrobić?

  • książki. Czytaj je często, i czytaj ich dużo. Oczywiście jeśli chcesz mieć z tego jakąś korzyść, i rozwijać się intelektualnie, to musisz wybierać tytuły, które naprawdę Cię czegoś nauczą. Dobrze, jeśli sięgniesz po lektury, które zmotywują Cię do działania. Jeżeli działasz w internecie, to interesuje  Cię zapewne e-marketing. To książki, które dadzą Tobie spory zastrzyk wiedzy, jednak samą energią do działania otrzymasz bezpośrednio od autorów lektur typowo motywacyjnych, przedstawiających ich historię od innej strony – jako całą tą drogę do sukcesu a nie receptę na to, jak można ten sukces osiągnąć. Jest sporo wydawnictw, które mają w swojej ofercie takie książki. Wystarczy tylko trochę się rozejrzeć.
  • języki obce to nie przeżytek. I chociaż pewnie nie masz ochoty na żadne szkoły językowe, bo powrót do szkolnej ławki po wielu latach wywołuje u Ciebie zawroty głowy i mdłości, to wcale nie oznacza, że masz sobie odpuścić. Lubisz dobre kino? Wystarczy, że swój ulubiony film włączysz w wersji angielskojęzycznej. Wyłącz raz napisy, zapomnij o dubbingu,  i chłoń każde słowo. To najlepszy sposób na naukę języków obcych. A może lubisz poznawać nowe osoby? Zajrzyj więc na czata, gdzie  spotkasz ludzi różnych narodowości. Rozmawiaj z nimi w obcych językach, choćbyś miał korzystać z wirtualnego tłumacza. Wymieniajcie maile. Z każdym dniem będzie prościej. Pamiętaj, że to nie jest stracony czas. Że na takiej konwersacji zawsze sporo zyskujesz.
  • hobby, to super sprawa. Czy Wiesz, ile ciekawych rzeczy jest jeszcze do odkrycia? Możesz znajdziesz w sobie jakiś nowy talent? Może pokochasz jakiś sport, o którym wcześniej nawet nie myślałeś. Znamy osoby, które zawsze mówiły, że nie lubią biegać. Tymczasem nigdy nawet nie próbowały. A kiedy to zrobiły, nie mogły przestać, i teraz biegają w maratonach zdobywając złote medale. A może zazdrościłeś komuś talentu plastycznego? Nie mając pojęcia, że tak naprawdę masz podobny? Próbuj. Szukaj nowych pasji, a kiedy już jakąś znajdziesz, poświęć się jej w pełni.
  • inspiruj się. Kradzione pomysły, to nic fajnego, ale co, jeśli trafisz na coś, co się Tobie niezwykle spodobało i chciałbyś pójść tym samym tropem, ale zrobić to o niebo lepiej? Szukaj inspiracji wszędzie, gdzie się da. W internecie, w prasie, wśród ludzi. Twoją inspiracją może stać się dosłownie wszystko. A Ty, wciąż i wciąż zyskujesz nową wiedzę. Tym samym znów się rozwijasz.
  • walcz, ze swoimi lękami – czasami warto wytoczyć jakiś bój po to tylko, by zabić w sobie strach i przezwyciężyć lęki. Walka ze swoimi słabościami, i ich pokonywanie, to też rodzaj samorozwoju. Dzięki takim sytuacjom zaczynasz czuć, że nie ma rzeczy niemożliwych, i że wszystko w twoich rękach. Warto zawalczyć o marzenia. I o siebie.
  • wydłuż sobie dobę – bo pewno często sobie mówisz – kurcze.. zrobiłbym coś dla siebie, ale zupełnie nie mam na to czasu. No to spraw, by ten czas się znalazł. Wystarczy, że wstaniesz o godzinę wcześniej, i już masz o 60 minut dłuższy dzień. A Wiesz, że od rana mamy naprawdę trzeźwy umysł? Wszystko idzie nam szybciej, sprawniej, i mamy więcej energii. Warto to wykorzystywać.
  • ustal sobie plan. Taki codzienny. Nie musisz spisywać go na miesiąc z góry choć warto, by plan zawierał czynności, które będziesz wykonywać codziennie. Wejdą Tobie w krew, i wkrótce zapomnisz o liście, czy planach spisywanych na kartkach. I najważniejsze- w całym tym Twoim planie nie wolno Tobie zapomnieć o znalezieniu choć chwili dla siebie – na rozwój osobisty. Na samorealizację. Dzięki temu każdego dnia będziesz silniejszy, mądrzejszy, i bardziej doświadczony.
  • ustal cele, i priorytety. I też je spisz. A najlepiej to przygotuj sobie taki list, dla siebie z przyszłości. Napisz w nim wszystko, co chcesz osiągnąć przez najbliższe lata. A później gdzieś schowaj. Tak, byś pamiętał gdzie jest, ale nie sięgaj do niego przez najbliższe lata. Niech to będzie taki pakt, z samym sobą. Wizualizuj sobie siebie takiego jak w tym liście – za kilka lat. A kiedy przyjdzie Tobie rozliczyć się z czasem istnieje duże prawdopodobieństwo, że gdy przeczytasz ten list okaże się, że udało się Tobie osiągnąć każdy, postawiony cel.

Teraz już wiesz jak się rozwijać, wykorzystując jedynie kilka chwil każdego dnia. Rozwój osobisty to świetna inwestycja – zarówno czasu, jak i pieniędzy. I jeszcze raz powtórzymy – inwestycja w siebie, to najlepsza z możliwych inwestycji. Powodzenia!

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *