Strona Główna » Motywacja » Jak zrobić dobre wrażenie przy pierwszym spotkaniu?

Biznesowe spotkanie? A może randka w ciemno? Każde z tych wydarzeń może zmienić Twoje życie, dlatego tak ważne jest, byś wiedział jak zrobić dobre wrażenie w trakcie pierwszego spotkania. Mamy dla Ciebie kilka złotych rad, dzięki którym świetnie sobie w tej sytuacji poradzisz!

1

Od pierwszego wrażenia zależy tak naprawdę wszystko.. Dlatego właśnie, jeśli tylko chcesz podtrzymać relacje i pielęgnować znajomość, tuż przed spotkaniem pracuj nad zrobieniem dobrego, pierwszego wrażenia.  Czy Wiesz, że masz na to dosłownie jedenaście sekund? Przeprowadzono badania, które udowadniają, że tyle właśnie czasu potrzeba nam, aby wydać osąd o osobie, którą spotykamy po raz pierwszy. Dokładnie po jedenastu sekundach będziemy wiedzieli, na ile jest ona sympatyczna, i czy warto poznać ją bliżej.

 

Uśmiechaj się!

Choćbyś nawet okrutnie się denerwował, nie powinieneś zachowywać kamiennej twarzy. Mimiką, można zobrazować wiele emocji. Dlatego właśnie koniecznie się uśmiechaj. Twoja rozpromieniona twarz pozwoli drugiej osobie wydać pozytywny osąd na Twój temat. Ściśnij dłoń Twojego rozmówcy pewnie, ale niezbyt silnie. Nie potrząsaj jego ręką, pozwól by powitanie było wyjątkowo krótkie. Jednocześnie zezwól i drugiej stronie na to, by miała wpływ na Wasze powitanie. Jeżeli Twój rozmówca zechce przywitać się buziakiem, odwzajemnij jego krok.

 

 Chcesz być wiarygodny? Bądź jak Twój rozmówca!

W żadnym wypadku nie chodzi o jego wierne kopiowanie. Nie zmieniaj poglądów tylko dlatego, że druga osoba ma inne niż Twoje. Bądź jednak podobny w sposobie mówienia, i poruszaj się tak samo. Dziwne zagranie? Być może, ale przyznasz rację, że i Ty czujesz się dobrze w towarzystwie osób, które są do Ciebie podobne.

 

Ubierz się stosownie do sytuacji

Osoby nie przeciętne, dużo łatwiej jest zapamiętać. Dlatego właśnie ubierz się tak, żebyś się wyróżniał. Musisz jednak pamiętać, by wyglądać schludnie, i stosownie do sytuacji. Glany z kolorowymi sznurówkami raczej nie sprawdzą się w trakcie biznesowej kolacji. Jak zrobić dobre wrażenie w takiej sytuacji? Wystarczy sięgnąć po strój uniwersalny a żeby się wyróżnić, postawić na ciekawe dodatki – na przykład spinkę do włosów, opaskę, czy wzorzysty szal.

 

Dowiedz się możliwie wiele o swoim rozmówcy

Doskonale Wiesz, że w nerwach nawet najbardziej wykształcony człowiek, z bagażem doświadczeń i dużą wiedzą może  po prostu pleść bzdury. Dlatego i do rozmowy trzeba się wcześniej przygotować. Oczywisty jest też fakt,że inaczej rozmawiamy z lekarzem, inaczej z opiekunką a jeszcze inaczej z biznesmenem. Zbadaj więc środowisko, w którym spędzisz najbliższych kilka chwil. Jeżeli dobrze odrobisz „zadanie domowe”, będziesz mógł bez nerwów uczestniczyć w rozmowie.

 

Zadbaj o dobry humor!

Masz zły dzień? Wszystko Cię dziś denerwuje? A w dodatku się nie wyspałeś a na nosie wyskoczył Tobie wielki pryszcz? Odpuść to spotkanie! Bądź pewien, że przeniesiesz swój zły nastrój na potencjalnego rozmówcę i nie wyjdzie z tego nic dobrego. Kto wie.. może w ten sposób zmarnujesz jakąś swoją życiową szansę?

 

Mów prawdę!

Koniecznie bądź szczery w relacjach z drugą osobą. Nie każdy potrafi kłamać. Wbrew pozorom to sztuka, której należy się nauczyć. Nie bądź miły na wyrost, nie udawaj poważnej osoby, skoro w głowie Tobie jeszcze zabawa. Bądź naturalny, i szczery, w ten sposób na pewno zyskacz sympatię otoczenia.

 

KONIECZNIE pamiętaj o zasadzie pierwszych jedenastu sekund. I NIE STRESUJ SIĘ! Przed wyjściem z domu stań przed lustrem, powtórz przygotowaną wcześniej „formułkę” i uśmiechnij się do siebie. Na pewno DASZ SOBIE RADĘ!

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze 3 komentarze

  1. Emila Kielbasa napisał(a):

    dzieki za rady.napewno skorzystam

  2. dafi napisał(a):

    Dzięki! Niedługo czeka mnie rozmowa o prace wiec biorę sobie te rady do serca.

  3. Wiola napisał(a):

    Bardzo ciekawe rady, jak będę potrzebowała to sobie przypomnę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *