Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Makijaż » Makijaż do cery mieszanej ze skłonnością do podrażnień – jak go wykonać, by zapobiec błyszczeniu się skóry na czole i zaczerwienieniom na policzkach?

Makijaż do cery mieszanej ze skłonnością do podrażnień – jak go wykonać, by zapobiec błyszczeniu się skóry na czole i zaczerwienieniom na policzkach?

Panie, które posiadają cerę mieszaną, mają utrudnione zadanie nie tylko w kwestii codziennej pielęgnacji twarzy, ale też w makijażu. Ciężko jest bowiem znaleźć odpowiednie kosmetyki do makijażu, które z jednej strony będą spełniać potrzeby cery tłustej, z drugiej zaś suchej i wrażliwej. Jak zatem wykonać codzienny makijaż twarzy, by zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry na czole oraz podrażnieniom na policzkach? Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego podkładu do twarzy oraz kosmetyków do pielęgnacji. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy wykonywaniu makijażu dla cery mieszanej.

Cera mieszana i wrażliwa – charakterystyka

Wbrew pozorom cerę mieszaną bardzo łatwo rozpoznać. W wyniku zaburzonej pracy gruczołów łojowych na skórze dochodzi do nadmiernego przetłuszczania się w strefie T, to znaczy na czole, nosie i brodzie. Natomiast policzki i okolice oczu są przesuszone oraz nadwrażliwe na działanie różnych czynników zewnętrznych. W efekcie tego osoby z cerą mieszaną mają skłonności do zmian trądzikowych na czole, a także zaczerwienień i podrażnień na pozostałej części twarzy.

Jaki powinien być idealny podkład do cery mieszanej?

Już na samym początku musimy zaznaczyć, że bardzo trudno jest znaleźć odpowiednie kosmetyki do cery mieszanej, które będą pełniły kilka różnych funkcji jednocześnie. W końcu zadaniem idealnego podkładu do cery mieszanej powinno być nie tylko dokładne krycie wszelkich niedoskonałości na skórze, ale też dokładne nawilżanie i odżywianie skóry w okolicy policzków i oczu, jak również ograniczanie nadmiernej aktywności gruczołów łojowych na czole, nosie i brodzie. W rzeczywistości jednak trudno znaleźć taki ideał, dlatego przy wykonywaniu makijażu cery mieszanej powinnyśmy dużo uwagi poświęć nie tylko podkładowi do twarzy, ale przede wszystkim precyzyjnemu wykonaniu poszczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Makijaż krok po kroku dla cery mieszanej

  • Zanim przystąpimy do nakładania podkładu oraz innych kosmetyków do makijażu u cery mieszanej, musimy przede wszystkim zadbać o jej odpowiednią pielęgnację.
  • Tłuste rejony twarzy, czyli przede wszystkim czoło, nos i brodę, należy dokładnie oczyścić przy pomocy matującego toniku do twarzy – zdecydowanie ograniczy to nadmierną aktywność gruczołów łojowych i sprawi, że kosmetyki do makijażu będą lepiej wchłaniać się w skórę.
  • Po oczyszczaniu twarzy wybranym preparatem należy dokładnie nawilżyć naskórek na policzkach, a także na skroniach i wokół oczu, zaś na czoło, nos i brodę położyć lekki, matujący krem do twarzy – w ten sposób unormujemy pracę gruczołów łojowych na całej twarzy i pozostawimy skórę odpowiednio przygotowaną na makijaż.
  • Na nawilżony naskórek możemy położyć wybrany podkład do twarzy – w tym przypadku dobrze sprawdzi się podkład rozświetlający o lekkiej i nietłustej konsystencji, np. Vichy Teint Ideal, który dzięki kompleksowi korygującemu oraz witaminom sprawi, że skóra będzie ujednolicona, zdrowsza, bardziej promienna i lepiej chroniona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
  • Na delikatną skórę wokół oczu należy aplikować nawilżający korektor pod oczy w kolorze o ton jaśniejszym od koloru podkładu – pomoże nam to dodatkowo rozświetlić spojrzenie.
  • Przy cerze mieszanej zdecydowanie należy zrezygnować ze stosowania bazy pod makijaż, która może tylko dodatkowo obciążyć tłustą skórę na czole. Warto natomiast wykończyć go mineralnym pudrem do twarzy, dzięki któremu osiągniemy matowy i utrwalony efekt.
  • Jeżeli w ciągu dnia odczujemy, że nasza skóra przetłuszcza się w strefie T, możemy usunąć nadmiar sebum z czoła, nosa i brody przy pomocy bibułek matujących.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.vichy.pl/produkty/strona-g%C5%82owna/h.aspx.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze (1)

  1. Ewka pisze:

    Mieszana cera to zmora! Nie mogę sobie poradzić z jej pielegnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *