Strona Główna » Związki i sex » Mąż mnie zdradza – dlaczego to robi?

Mąż mnie zdradza – dlaczego to robi?

Kiedyś byliście wręcz nie rozłączni? Pewnie nawet się nie kłóciliście. Być może budowaliście swój związek od dziecka i wydawało się wam, że ma on na tyle trwałe fundamenty, że już nic nie jest w stanie ich zburzyć. A tu – niespodzianka. Po wielu latach po ślubie nagle zastanawiasz się – czy mąż mnie zdradza? Chociaż tak naprawdę wszystkie znaki na  niebie i ziemi mówią tobie, że tak właśnie jest. Co może być przyczyną zdrady? Dlaczego on to robi? Czy to tylko kryzys wieku średniego, czy też coś poważniejszego? Może ten romans nie wiąże się wcale z przelotnym uczuciem, a jest początkiem czegoś głębszego. No i najważniejsze – czy to jeszcze dobry moment na jakąkolwiek reakcję? Czy warto walczyć i jak pokazać mu, że jeszcze tobie na nim zależy? Przeczytaj!

Mąż mnie zdradza – czyja to ina?

Kiedy dociera do ciebie, że jesteś zdradzana przez męża, zaczynasz się zastanawiać, ile jest w tym twojej winy. Bo mówi się przecież, że ona zawsze leży po obu stronach. Chciałabyś jednak wyprzeć tą myśl, bo w pierwszej chwili zwyczajnie go nienawidzisz, choć tli się też w tobie jeszcze uczucie miłość. Fakt bycia zdradzanym naprawdę boli. Sprawia, że twoje serce krwawi, a ty masz ochotę wypłakać wszystkie łzy. I właściwie to zanim zaczniesz analizować jak to się stało, i dlaczego, najpierw myślisz, że jesteś zwyczajnie beznadziejna skoro poszedł do innej. Dlaczego mąż mnie zdradza- pytasz sama siebie. Ale trudno jest uzyskać tobie na to pytanie odpowiedź. Wiesz, jakie są najczęstsze powody zdrady?

  • jesteś pewna, że twój facet jest wystarczająco dojrzały emocjonalnie? Kobiety łatwiej potrafią ocenić, czy to wielkie uczucie, czy tylko przelotne zauroczenie, i nie używają wielkich słów w przypadku gdy nie są pewne, co naprawdę czują. Z mężczyznami jest zwykle na odwrót. Kiedy hormony szaleją, i daje o sobie znać seksualne napięcie, facet zwyczajnie traci głowę dla kobiety. Jest nią zauroczony, miewa z nią erotyczne sny, nie liczy się nic więcej. Nie myśli wówczas o tym co budował latami, wyłącza mu się planowanie – liczy się tylko tu, i teraz. I chociaż często taka kobieta z przygodnej znajomości nie jest dla niego tylko zabawką, i zaczyna ją szanować oraz obdarzać dobrymi uczuciami, to jednak nie ma on pojęcia, że uczucie zauroczenia najpewniej minie, i wtedy będzie chciał wrócić do tego, co ma już poważny, i silny fundament. Trudno jest ocenić dlaczego facet zawsze ogląda się za innymi kobietami a badania pokazują, że jest tak absolutnie w każdym przypadku. Nawet kiedy żyje w szczęśliwym związku, z kobietą, z którą jest pozornie szczęśliwy. Taka już męska natura, że facet nie jest odporny na pokusy. I trudno jest mu z tym żyć. Jeżeli ma dość silnej woli, by wytrwać w przekonaniu, że jako zakazany owoc nie może sobie pozwolić na przelotne romanse, najpewniej nie zacznie żyć jak poszukiwacz przygód. Jeśli jednak jest słaby – zawsze skosztuje zakazanej przyjemności. A wszystko to wiąże się właśnie z dojrzałością emocjonalną. Bo to nie kobiecie powinno się przysięgać wierność, ale najbardziej sobie samemu.
  • czasem chodzi o rutynę – bo kobiety też często zapominają o tym, że o partnera trzeba walczyć tak naprawdę przez całe życie. Że trzeba zabiegać, budować erotyczne napięcie. Seksualność – każdy jej potrzebuje, i nawet w pogodni za pracą, w tym całym wyścigu szczurów, trzeba o tym pamiętać. Inaczej żaden związek nie przetrwa. Absolutnie żaden. Bliskość, różnorodność, jest BARDZO ważna. Monotonia wszystko psuje. Dlatego facet często idzie szukać wrażeń gdzieś indziej.
  • seksoholizm – seks uzależnia. Być może o tym nie wiesz, ale jest jak używka. Nie jest wcale mniej niebezpieczny od papierosów, alkoholu, czy też narkotyków. Jeżeli facet nie dostanie od ciebie porządnej dawki endorfin, to zwyczajnie pójdzie ich szukać gdzieś indziej. Mało tego, często skończy się na tym, że wcale nie będzie się czuł przez to źle. Będzie mu się wydawało, że skoro nie zaspokajasz jego potrzeb, to ma prawo na skok w bok. Takie znajomości rodzą się wówczas wyłącznie dla seksu. Mężczyzna jest zainteresowany inną kobietą jedynie krótkoterminowo, i traktuje ją raczej jak zabawkę – ale jednak zdradza! I to jest w tym wszystkim najistotniejsze.
  • brakuje mu twojej uwagi – to najgorszy, z możliwych powodów zdrady. Bo jeśli się stara, próbuje z tobą rozmawiać, organizuje romantyczną kolację przy świecach, z gitarą w ręku, a ty odpowiadasz mu, że umówiłaś się z koleżankami, i ma się zająć sobą, to on czuje się zraniony. Bo to zupełnie tak, jak byś dała mu prztyczka w nos lub tak naprawdę wymierzyła mu cios prosto w twarz. Mężczyzna, chce się czuć mężczyzną. Potrzebuje czuć, że jest komuś potrzebny. Że tobie jest potrzebny. Chce zarabiać na rodzinę,  i mieć tą rodzinę. Chce widzieć, że są rzeczy, które po prostu musi zrobić, bo tobie samej będzie trudno je ogarnąć. I choćbyś nawet miała kłamać, bo jesteś na tyle samodzielna, ze radzisz sobie ze wszystkim – powinnaś czasem to robić. Żeby łechtać jego ego. Żeby dać mu odczuć, jak bardzo ważną rolę pełni w waszej rodzinie. Zdarza się, że kobieta pochłonięta karierą, zupełnie odpuszcza. Zadaje się z ludźmi z wyższych sfer, a mężowi jest w stanie powiedzieć, że to nie ta liga. A może warto postawić się na chwilę na jego miejscu? I pomyśleć co jest w życiu najważniejsze? Czy na pewno pieniądze i kariera.. czy może jednak.. miłość?

Jeśli podejrzewasz, że twój mąż cię zdradza, jak najszybciej z nim o tym porozmawiaj. Oczywiście nie mówiąc mu o tym wprost, ale postaraj się do niego znów zbliżyć. Zobaczysz, w jaki sposób zareaguje na twoje podchody ale przede wszystkim przekonasz się o tym, czy tobie rzeczywiście jeszcze na nim zależy. Może uczucie się zwyczajnie wypaliło, i jesteście ze sobą już tylko z przyzwyczajenia. A wówczas warto pomyśleć o tym, by coś zmienić. Żyje się tylko raz. Dlatego przemyśl wszystko dokładnie, by podjąć odpowiednią decyzję.

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *