Strona Główna » Motywacja » Optymista – jak się nim stać?

Optymista – jak się nim stać?

Najłatwiej byłoby po prostu wstać prawą nogą – podobno to pomaga ale tylko tym, którzy wierzą w przesądy. Optymista – kto to taki? To osoba, dla której szklanka zawsze jest do połowy pełna, a nie pusta. Każdy może się nim stać, jeżeli tylko zmieni swój tok myślenia. W jaki sposób? Podpowiadamy!

Jak być optymistą?

Odsuń zmartwienia na bok. Tak, tak.. To nie takie proste – wiadomo! Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Tymczasem musisz wiedzieć, że podobno optymiści żyją dłużej. Poza tym są bardziej lubiani przez społeczeństwo a jak ktoś kogoś lubi, to bardziej mu ufa, i chętniej wyświadcza mu przysługi. To i o pracę będzie łatwiej, i o przyjaciół. Optymista NIGDY nie jest sam. Zawsze ma wokół siebie sznureczek znajomych, którz chcą chłonąć jego pozytywną energię. A jak poradzić sobie ze zmartwieniami? Zacznij planować – przyszłość planuj. Weź sobie kartkę i wyobraź sobie miejsce, w którym będziesz za 4 lata. Jak będzie wówczas wyglądało Twoje życie? No.. rusz głową. Uruchom wyobraźnię. To, co sobie teraz na tej karteczce zapiszesz, za 4 lata (a może wcześniej) się spełni. Jak włączysz pozytywne myślenie, z miejsca staniesz się większym optymistą.

Nie bądź dla siebie zbyt krytyczna

Pokochaj siebie taką, jaka jesteś.  A jak przeszkadzają Tobie wałeczki na brzuchu albo ogólny nadmiar kilogramów, to zacznij biegać lub idź na siłownię. Nie lubisz swojego kolory włosów? Pofarbuj je! Nie podobają się Tobie Twoje zęby? Kto powiedział, że nie możesz założyć aparatu właśnie teraz? Jeżeli polubisz swoje ciało, łatwiej będzie Tobie stać się optymistą. A warto!

Uśmiechaj się do swojego osbicia w lustrze

Optymista, to człowiek roześmiany, pogodny  – stań się nim. Nie zapominaj o uśmiechu – do siebie, zawsze wtedy gdy stajesz rano przed lustrem tuż przed poranną toaletą. Pomyśl sobie – to będzie dobry dzień. A później spakuj wszystko, czego potrzebujesz i zamiast jechać do pracy autem, zrób sobie spacer. Łap promienie słońca i znów się uśmiechaj – do sąsiadów i przechodniów na ulicy – zarażaj ich swoją dobrą energią.

Najważniejsze, to umiejętnie zwalczać wszystkie negatywne myśli, które skutecznie potrafią przyćmić każdą pozytywną. Ale można się tego nauczyć, wystarczy tylko chcieć!

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *