Strona Główna » Blogostrefa » Lifestyle » Pomysły na andrzejki – wróżby i zabawy

Dziś pragniemy zaprezentować Wam nasze pomysły na andrzejki: najbardziej popularne wróżby i zabawy na ten szczególny wieczór. To przecież idealna okazja do wspólnej zabawy ze znajomymi! Oto wróżby na andrzejki, które będą gwarancją niezapomnianej zabawy!

Pomysły na andrzejki: lanie wosku

Co potrzebne: stare świece bądź ich kawałki, które można przetopić na wosk, garnuszek, miska z zimną wodą, klucz z dużym uszkiem, zapalone świece
Świece należy umieścić w garnuszku i roztopić na kuchence. Następnie ostrożnie uzyskany płynny wosk przelać przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. I już! Teraz w blasku świecy można interpretować na różne sposoby kształt cienia, jaki pada od uzyskanego zlanego wosku, popuśćmy wodze fantazji!

Lanie wosku – interpretacja kształtów

serce – bezapelacyjnie symbol związany z miłością i uczuciami. Warto jednak zwrócić uwagę, jakiego jest kształtu. Ładne, regularne może oznaczać powodzenie w miłości i zwiastować nowy związek. Brzydkie i nieregularne natomiast świadczy o niepowodzeniach w tej sferze.
kształt jaja – oznacza początek jak i koniec, symbol nowego życia, płodności i potomstwa. Może zwiastować ciążę lub następstwo nowych, zaskakujących zdarzeń w życiu.
krzyż – symbol od wieków kojarzony z wszelką religią. Może odnosić się do sfery duchowej. Pozytywny znak, oznacza schronienie, coś czuwa nad bezpieczeństwem człowieka
dzwon – ważna wiadomość, coś nagłego i nieoczekiwanego. Dźwięk dzwonu do dnia dzisiejszego ogłasza ważne wydarzenia.
góra – dążenie do celu, nieraz momentami trudne, jednak osiągalne. Przeciwstawianie się trudnościom losu i z uporem realizowanie swoich postanowień. Wytrwałość, siła.
gwiazda – kariera, pieniądze, sukces.

Pomysły na andrzejki: wróżba z butami

Co potrzebne: po jednym bucie każdego uczestnika zabawy
Zabawa w dużej mierze dobrze znana. Towarzystwo zdejmuje jeden but, po czym zaczynając od ściany na przeciw drzwi ustawia obuwie kolejno jeden po drugim. Właściciel buta, który jako pierwszy przekroczy próg drzwi, rychło może spodziewać się ożenku.

Pomysły na andrzejki: obieranie jabłka

Co potrzebne: jabłka podobnej wielkości, nożyki do obierania
Każdy z uczestników bierze po jabłku i obierając je, stara się uzyskać jak najdłuższą obierkę. Następnie należy rzucić ją przez lewe ramię. Kształt, w jaki ułoży się obierka winno interpretować się jako pierwszą literę imienia przyszłego wybranka.

Pomysły na andrzejki: wróżba z szpilkami

Co potrzebne: 13 szpilek, kubeczek
Szpilki należy umieścić w kubeczku, potrząsnąć a następnie wysypać na stół. Pośród wysypanych szpilek szukamy tych ułożonych na kształt liter. Mogą one oznaczać, podobnie jak skórka od jabłka, pierwsze litery imion przyszłych sympatii, lub pierwsze litery symbolicznych pojęć, które jako pierwsze przyszły nam do głowy, np. ‚S’ jak sukces, ‚M’ jak miłość, młodość, czy ‚P’ – pomoc, przyjaciel, pieniądze.

Andrzejkowe wróżby z zapałkami

Co potrzebne: pudełko zapałek
Każdy uczestniczący w zabawie kolejno bierze dwie zapałki i zapala je równocześnie. W tym samym momencie myśli o jakiejś ważnej dla niego sprawie lub zadaje w myślach nurtujące go pytanie. Trzymając zapalone zapałki blisko siebie należy obserwować ich płomienie. Jeśli zbliżają się ku sobie, są długie i spokojne, świadczy to o pomyślnym przebiegu danej sprawy lub pozytywnej odpowiedzi na pytanie.

Wróżby na andrzejki: przekłuwane serce

Co potrzebne: tekturowe wycięte serce, zapisane z jednej strony imionami żeńskimi lub męskimi, szpilka
Jedna osoba trzyma serce imionami do dołu, druga natomiast, dla której odprawiana jest wróżba, przekłuwa serce w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. To imię, które zostało ugodzone szpilką, będzie należało do przyszłej miłości. Inną alternatywą zamiast imion mogą być krótkie hasła, np. awans w pracy, nowy przyjaciel, nietypowa okazja itp.

Andrzejkowa wróżba: wyczytaj przyszłość w filiżance

Co potrzebne: 4 jednakowe filiżanki lub kubeczki, obrączka, liść, moneta
Kolejno pod trzema filiżankami należy schować osobno obrączkę, liść i monetę. Ostatnia filiżanka powinna zostać pusta. Następnie należy wymieszać dobrze filiżanki . Jednak z osób wybiera jedną z filiżanek i odkrywa, co takiego pod sobą skrywa. Symbolika przedmiotu: obrączka -niebawem nadejdzie ślub, liść – szczęście w miłości, moneta – kariera i pieniądze. Pusta filiżanka natomiast nie wróży niczego nowego.

Pomysły na andrzejki: czytanie z fusów

Co potrzebne: herbata z fusami, kubek lub filiżanka
Zaparzcie herbatę z fusami. Po wypiciu niech każdy odwróci filiżankę spodem do góry i położy na spodku. Po kilku chwilach należy wziąć filiżankę i przyjrzeć się fusom, które spłynęły po ściankach filiżanki. Interpretacja podobna jak w przypadku wosku.

Andrzejkowe zabawy: imię i świeca

Co potrzebne: większa miska z wodą, karteczki samoprzylepne, świeczka typu tea-light
Na karteczkach wypisujemy imiona męskie lub żeńskie. Do miski napełniamy wodę, a po brzegach przyczepiamy karteczki z imionami. Zapaloną świeczkę puszczamy na wodę. To imię, do którego świeca podpłynie, może stanowić imię przyszłego wybranka lub wybranki. Co więcej, jeśli karteczka się zapali – miłość dozgonna gwarantowana.

Andrzejkowa wróżba: sen proroczy

Co potrzebne: własne łóżko : )
Idąc spać w noc andrzejkową zwróćmy baczną uwagę na to, co nam się przyśni. Szczególnie ważne są dobre sny. Warto doszukiwać się także jasnych symboli. To, co przyśni się nam w tę noc, może wydarzyć się w rzeczywistości lub stanowić dla nas cenną wskazówkę.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *