Strona Główna » Związki i sex » 10 pomysłów na to jak przygotować się do pierwszego razu

10 pomysłów na to jak przygotować się do pierwszego razu

W życiu każdego człowieka zdarzają się takie chwile, których nie zapominamy aż do śmierci. Wyjątkowo uroczyste, albo wzruszające, przyjemne lub kojarzące się z jakimiś przełomowymi sytuacjami, decydującymi o naszym dalszym losie. To, co powoduje kolosalne zmiany, staje się pewnym momentem zwrotnym i wprowadza w życie nową jakość. Tak jest w przypadku otrzymania pierwszej pracy, pierwszego samodzielnego wyjazdu samochodem po zdaniu prawa jazdy i… podczas pierwszego stosunku seksualnego, który jest przecież nie lada wyzwaniem. Dlatego podpowiadamy jak przygotować się do pierwszego razu, by miło go zapamiętać.

Ważny jest każdy szczegół

Jeśli jesteś zakochany i czujesz, że niebo zesłało ci tę jedyną osobę, z którą bardzo pragniesz przeżyć najpiękniejsze chwile we dwoje, możesz być pewien, że seks będzie dla was niezapomnianą przygodą. Nawet jeśli ten związek nie przetrwa długich lat, ważne jest, że w momencie tego pierwszego zbliżenia czułeś się kochany i wiedziałeś, że bardzo tego pragniesz.

Komfort psychiczny podczas stosunku, poczucie akceptacji i bycia potrzebnym, bardzo ułatwia sytuację. Nawet pary, które są ze sobą od wielu lat, po to by się kochać i czerpać z tego przyjemność, potrzebują świadomości, że wszystko jest między nimi ok, że nie mają do siebie o nic żalu, pretensji i nie są pokłóceni. Jeśli okoliczności są odwrotne, nie dają satysfakcji, lecz powodują niechęć.

Jak przygotować się do pierwszego razu – to nie musi być trudne

Seks po raz pierwszy, jest wielkim przeżyciem zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Moment inicjacji zmienia bowiem wyobrażenia na temat intymności i łamie pewne ograniczenia – powoduje, że czujemy się bardziej dojrzali, w pełni kobietą lub w pełni mężczyzną. Zatem jak przygotować się do pierwszego razu, by móc zachować spokój i nastawić się tylko i wyłącznie na odbieranie wrażeń zmysłowych? Spójrz:

  1. Higiena osobista – to konieczność. Jeśli o nią nie zadbasz, nie wychodź z domu. Ten wyjątkowy czas musisz zapamiętać jako sytuację, która odmieni twoje życie, a więc postaraj się, by żaden szczegół nie zepsuł tobie i partnerowi tego wieczoru. Weź kąpiel, zafunduj sobie depilację miejsc intymnych, gładkie nogi to również przyjemność dotykania ciebie dla partnera. Po kąpieli wetrzyj w ciało balsam nawilżający.
  2. Świeży oddech – na pewno nie obędzie się bez pocałunków, wobec tego twój oddech musi być kusząco świeży, miętowy. Przed wyjściem z domu umyj zęby, a do torebki włóż miętowe drażetki.
  3. Bielizna – musi być wyjątkowa, bardzo kobieca, pociągająca. Wybierz taką ze zdobieniami z koronek, które dodatkowo rozpalą zmysły twojego partnera.
  4. Perfumy – niezastąpione, bardzo pożądane tego wieczoru. Zmysłowy, delikatny zapach sprawi, że oczarujesz go i zafascynujesz sobą.
  5. Antykoncepcja – pamiętaj, że dzieci nie biorą się z kapusty, ani nie przynosi ich bocian. Zabezpieczcie się, aby nie myśleć o tym, co mogłoby się wydarzyć. Prezerwatywa jest dobrym rozwiązaniem, lecz jeszcze większy komfort dadzą wam dodatkowo pigułki antykoncepcyjne. W tym celu musisz udać się wcześniej do ginekologa i zapytać o radę.
  6. Czy to dobra decyzja? – zanim jednak do czegokolwiek dojdzie, musisz wiedzieć, że naprawdę tego chcesz. Dobrym motywem nigdy nie będzie fakt, że wszystkie twoje koleżanki „już to robiły” i nie chcesz być gorsza. Seks dla udowodnienia czegoś osobom trzecim nie jest ani odpowiedzialny, ani dojrzały, ani po prostu przyjemny.
  7. To wymaga czasu – takie wydarzenie wymaga odpowiedniej oprawy. Dlatego musicie wybrać najbardziej dogodny moment i miejsce – tak, aby nikt wam nie przeszkadzał. Dajcie sobie czas. Warto postarać się o intymną atmosferę: świece, nastrojową muzykę, przygaszone światło. To wasz wielki dzień! Niech będzie taki, jak w waszych marzeniach.
  8. Gra wstępna – niezwykle ważna, zwłaszcza podczas pierwszego stosunku. Kobiecie taka porcja czułości daje poczucie bezpieczeństwa, pozwala stopniowo ośmielić się do odważniejszych ruchów. Ważne, aby czuła się kochana i piękna. Wasze pieszczoty powinny trwać na tyle długo, abyście obydwoje byli wystarczająco podnieceni i spragnieni siebie. Wówczas pierwszy raz pozostawia w pamięci piękne wspomnienia.
  9. Ważne jest nawilżanie – pierwszy raz może skutkować  nieprzyjemnymi otarciami i podrażnieniami, i to u obydwojga partnerów. Aby tego uniknąć, zaopatrzcie się w intymny żel nawilżający. Można go kupić w aptece lub dobrej drogerii.
  10. Wybierzcie dobrą pozycję – aby wszystko odbyło się bez większego stresu, trzeba zadbać o każdy szczegół. Najbardziej polecaną pozycją przy pierwszym stosunku seksualnym jest pozycja klasyczna.
Ważne jest uczucie

Bez miłości seks jest tylko aktem, pozwalającym zaspokoić swoje potrzeby. Jeśli natomiast dwoje ludzi łączy uczucie, to co dzieje się w ich sypialni, pozwala wzmocnić więź, jaka ich łączy. Dbanie o partnera, o jego potrzeby, chęć sprawienia mu przyjemności, wszystko to wpływa na podniesienie jakości łóżkowych doznań. Dlatego twój pierwszy raz powinien odbyć się z osobą, na której tobie bardzo zależy, którą kochasz z wzajemnością. Pamiętaj, że nie zapomnisz tej chwili do końca życia.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *