Strona Główna » Związki i sex » 7 powodów, dla których mężczyźni kochają kobiece piersi

7 powodów, dla których mężczyźni kochają kobiece piersi

Każdy facet to duże dziecko – wszystkie to wiemy. Rozrzucają swoje rzeczy po całym domu. Potem i tak niczego nie potrafią znaleźć. A na widok kobiecych piersi od razu pojawia im się uśmiech na twarzy, niczym niemowlęciu w porze karmienia. Dlaczego mężczyźni kochają kobiece piersi? Co sprawia, że jest on obiektem pożądania, wzbudza taką ekscytację?

  • Oksytocyna – „hormon miłości”. Jest to chemiczny związek zaufania wydzielany wokół sutków. Zacieśnia on relacje między matką i dzieckiem, ale również między kobietą i mężczyzną. Według naukowców dotykanie przez mężczyznę damskich sutków, powoduje uwalnianie tego hormonu do mózgu kobiety. Dzięki temu koncentruje się ona na mężczyźnie i wzmaga się jej chęć pogłębienia relacji z nim.
  • Miłe wspomnienia. Kobiece piersi kojarzą się z dzieciństwem. Są miłe w dotyku, miękkie, ciepłe i kojące. Działają lepiej niż leki uspokajające. Mężczyźni lubią się do nich przytulać, ponieważ przypomina im to tulenie się do mamy, które było lekarstwem na całe zło. Dlatego, kiedy Twój ukochany ma zły dzień, przytul go do piersi, z na jego twarzy pojawi się błogi uśmiech J
  • Piersi to symbol zakorzeniony w naszej kulturze od wieków. Pełny, rozwinięty biust jest symbolem płodności, zdolności do wydania potomstwa, z do tego podświadomie dąży każdy facet.
  • To, co zasłonięte lub delikatnie odkryte budzi w mężczyźnie zdobywcę, który musi poznać to, co jest niezbadane. Ukryty lub subtelnie wyeksponowany biust budzi w nim ciekawość i fascynację. Ponad to pobudza wyobraźnię i nakłania do poznania tego, co schowane.
  • Każdego faceta fascynuje reakcja, jaką wywołuje pieszczotami kobiecych piersi. Stymulując je, obserwuje mimikę twarzy kobiety, aby ocenić, czy jego starania przynoszą odpowiedni skutek, czy należy zmienić taktykę. Sutki są jednym z najbardziej uwrażliwionych miejsc erogennych, podatnych na zmiany temperatury. Widok nabrzmiałych brodawek jest w stanie doprowadzić facetów do szaleństwa
  • Być kobietą, być kobietą… Średnio każdy mężczyzna zapytany, co by zrobił, gdyby na jeden dzień stał się kobietą, odpowiada: „bawiłbym się piersiami”. Dlaczego? Ponieważ sami ich nie mają, wzbudzają one w facetach chęć posiadania ich. Co więcej, mężczyźni uważają, że kobiety zbyt mało uwagi poświęcają swojemu „skarbowi”, prawie w ogóle się nim nie interesując.
  • Tajna broń. Naukowcy udowodnili, że 10 minut patrzenia na piersi porównywane jest z półgodzinnym treningiem, a powtarzanie tej czynności regularnie, a najlepiej codziennie może wydłużyć życie mężczyzny nawet o 5 lat. Dodatkowo widok nagich piersi powoduje u mężczyzn ekscytację, przyśpieszenie tętna i skok ciśnienia, dzięki czemu krew szybciej płynie. Dzięki temu organizm mężczyzny odczuwa skutki lepszego dotlenienia, co skutkuje ukojeniem i uspokojeniem.
Twój mężczyzna odwraca się za kobietą z wydatnym biustem? Nie złość się i nie urządzaj mu awantury na środku ulicy. Faceci już od urodzenia mają zakodowaną relację z damskimi piersiami. Są one dla nich symbolem spokoju, ukojenia, bezpieczeństwa, przytulności. Ponadto działają na nich pobudzająco. Oglądanie się za kobietami, zbyt długie skupianie wzroku na kobiecych piersiach jest dla nich jak odruch bezwarunkowy, nie są w stanie z nim walczyć

Autor: Malwina Witasińska

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *