Strona Główna » Zrób to sam » Handmade » Bombka ze wstążek, krok po kroku

Bombka ze wstążek, krok po kroku

Własnoręcznie wykonane bombki to dopiero frajda! Mamy dziś dla was tutorial jak samodzielnie przygotować piękne bombki przy pomocy tasiemki, styropianowej bombki i szpileczek. Bombki można dowolnie ozdabiać, mieszać kolory i sposoby mocowania tasiemki! To świetna zabawa, a taka bombka ze wstążek wygląda rewelacyjnie i na choince i jako świąteczny stroik. Jest też świetnym prezentem świątecznym!

Do wykonania bombki potrzebne będą nam:
  • styropianowa bombka dowolnych rozmiarów (najfajniej chyba prezentują się takie o średnicy ok 8 cm , kupisz je na przykład TUTAJ — KLIK)
  • szpileczki 14 mm (można je kupić w internecie i w pasmanterii)
  •  tasiemka o szerokości  25 mm
Do ozdobienia bombek możemy użyć cekinów, kolorowych perełek, tasiemek krawieckich,koronek. Wszystkie chwyty dozwolone!
bombka ze wstążek 1
Tasiemkę tniemy na paseczki o długości ok 5 cm,i przy pomocy szpileczek mocujemy na styropianowej bombce. Pierwszy pasek ma wymiar 25x25mm i mocujemy go tak jak na zdjęciu.
bombka ze wstążek 2
Z każdym paskiem 25×50 mm postępujemy tak samo.- składamy w trójkąt wg wzoru na zdjęciu i dopinamy do bombki.
bombka ze wstążek 3
bombka ze wstążek 4
Trójkąty dopinamy dookoła bombki, tak aby każda szpileczka była zakryta i aby nie było widać styropianu. Tak postępując zakrywamy coraz więcej styropianu a nasza bombka zaczyna wyglądać już coraz lepiej.
bombka ze wstążek 5
bombka ze wstążek 6
Możemy dopinać nasze trójkąty cały czas z jednej strony i schodzić coraz niżej, aż dojdziemy do końca naszej kuli, i wykończyć ją po przeciwnej stronie niż ta, z której zaczynaliśmy ją tworzyć. Nasza bombka będzie wtedy wyglądała zupełnie jak karczoch! Ta, którą my wam pokazujemy, wykonana jest troszkę inną techniką. My po przeciwległych stronach bombki równocześnie wykonujemy te same czynności i nasze trójkąty schodzą coraz niżej spotykając się na środku.
bombka ze wstążek 7
Teraz dookoła bombki doczepiamy tasiemkę, zakrywając miejsce spotkania trójkątów.
bombka ze wstążek 8
Na koniec ozdabiamy. U nas elementem ozdobnym jest piękna tasiemka koronkowa.
bombka ze wstążek 9
Aby powiesić taką bombkę na choince można zakupić aluminiowe haczyki do bombek styropianowych i wbić je w jej czubek. My po prostu doczepiliśmy kawałek tasiemki i bombka ze wstążek gotowa!
bombka ze wstążek 10
Autorka”: Kinga Zieja

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *