Strona Główna » Związki i sex » Czego pragną kobiety?

Czego pragną kobiety?

Zastanawiałeś się kiedyś, czego pragną kobiety? Co sprawia, że wybierają akurat tego, a nie innego partnera. Że jedna z najpiękniejszych, obejrzała się za facetem, który nie uchodzi za najprzystojniejszego? Czy szukamy macho? Czy Piotrusia Pana? Czy mamy jakiś określony gust, czy też to się zmienia, gdy poznajemy faceta bliżej? Jeśli zadajesz sobie te pytania, dobrze trafiłeś. Koniecznie przeczytaj ten tekst!

Czego pragną kobiety?

W zasadzie trudno byłoby napisać na ten temat poradnik, który go wyczerpuje. Bo ile kobiet, tyle pragnień, i choć każda z nas czuje podobnie, to jednak w swoim partnerze, często szuka czegoś innego. A to, czego pragną kobiety wiąże się między innymi z tym, na jakim etapie życiowym się znalazły. I jednej z nas spodoba się Piotruś Pan ,inna natomiast wolałaby wybrać Kapitana Hucka. W każdym razie każda znajdzie na swoich listach dotyczących cech partnerów wspólny mianownik. Co to będzie?

Troska

Proste słowo, banalne może. Kobieta, z natury, jest troskliwa. Lubi dbać o dom i stwarzać w nim dobre warunki. Ciepło domowego ogniska jest dla nas bardzo istotne. Lubimy się troszczyć o współmieszkańców zwłaszcza, jeśli mamy to szczęście, że są nimi osoby, które nad życie kochamy. Ale czasami chciałybyśmy zdjąć portki, i poczuć, że to o nas ktoś się troszczy. Że cokolwiek by się nie stało, to nie my będziemy musiały stawać na głowie, żeby wszystko naprawić. Że nic nam nie grozi. Że znajdzie się wyjście z każdej sytuacji, a my, w chwili słabości, nie będziemy musiały nawet użyć swoich szarych komórek, żeby wyjść z opresji. Czego pragną kobiety? TROSKI. Pewności, że ich wybranek jest naprawdę takim rycerzykiem, który zadba o ciepło domowego ogniska nie tylko w sytuacji kryzysowej. Że przyniesie ciepłą herbatę gdy zmarzną jej dłonie po 10 godzinie przed komputerem. I nie powie – po co to robisz! Tylko działaj – ja Tobie kibicuję. Tylko dbaj o siebie, a ja Tobie pomogę.

Czego pragną kobiety? Wsparcia

I nie chodzi tutaj wcale o wsparcie materialne, choć i to czasami jest potrzebne, bo daje spokój i pewność, że jeśli podwinie się nam noga, nie zostaniemy z tym same. Że będzie na rachunki, a dziecko nie stanie przed lodówką i nie powie – nie ma co jeść. Że będzie można pozwolić sobie na drobne przyjemność, a jeszcze lepiej na spełnianie marzeń. To wszystko jest ważne. Najważniejsze jest jednak wsparcie mentalne. Takie, które okazuje wiarę w to, że nasze działania są ważne. Że mają sens. Najgorzej, to zgasić płomień, który dopiero co rozpalimy. Kobieta, to wulkan emocji. W naszych głowach dzieje się zawsze (za) dużo. Nieodpowiednie słowo/gest może sprawić, że świeca przestanie się tlić. Wsparcie – to jedna z najbardziej istotnych kwestii, których kobieta oczekuje od swojego partnera.

Jednocześnie, oczekujemy też tego, by mówił nam o tym, co jego zdaniem nie ma sensu. Kobieta w amoku działania nie potrafi myśleć strategicznie. Mężczyźni częściej zachowują zimną krew.

Szaleństwo

Faceci często pytają, jak to jest z tym Piotrusiem Panem.  Podobno istnieje nawet jakiś jego syndrom. Ale nie takich facetów szukamy. Nie tych, co są niestali w uczuciach, i skaczą z kwiatka na kwiatek. Bo dla nas liczy się mocno poczucie bezpieczeństwa. Więc i ta stałość w uczuciach. Ale Piotruś Pan, miał w sobie też przecież wiele innych, uroczych wręcz cech. Każda kobieta doceni, że może go czegoś nauczyć. Że kiedy czegoś nie rozumie, to mówi o tym otwarcie, nic nie ukrywając i nie udając wszechwiedzącego. Że może się z nim bawić, jakby była dzieckiem. Że czasem razem zgrzeszą, że będą spacerować w deszczu. Że nie ważne będzie co mówią ludzie. Piotruś Pan zawsze był dzieckiem, nawet jako dorosły. A my kochamy mężczyzn, którzy mają w sobie odrobinę dziecka. Też nimi jesteśmy. A przynajmniej, chciałybyśmy być.

Czego pragną kobiety? Prawdziwego faceta

I tutaj możesz powiedzieć, że jedno wyklucza drugie. Ale my uważamy inaczej. Bo to, że można wieść dość beztroskie życie, nie oznacza, że trzeba rozglądać się za innymi kobietami – to po pierwsze. Ale nie znaczy to również, że nie można sobie w tym życiu radzić. Samodzielność. Władza – może bardziej w przenośni, bo przecież walczyłyśmy o równouprawnienie. Ale kobieta chce czuć, że ma kogoś nad sobą. Że to on jest głową rodziny, i że nikt mu nie podskoczy.

Wewnętrzny spokój

O to, chyba walczy każdy z nas. Bez spokoju żyje się źle. Kiedy wiecznie trzeba się o coś martwić, na coś zbierać, z czegoś rozliczać – nie tylko jeśli chodzi  o pieniądze. Gdy mamy spokój, potrafimy odnaleźć w sobie szczęście. I nawet bardziej docenić obecność drugiego człowieka. Kobiety więc pragną spokoju – rodzinnego.

Dobry seks

Na szczęście seks coraz rzadziej jest tematem tabu, ale kochankowie często dalej nie potrafią o nim otwarcie rozmawiać. I wynikają nieporozumienia, które mogą doprowadzić do rozpadu związku. Seks ma dawać przyjemnośc jednej, i drugiej stronie. Nie staje się tak, jeśli partner postanawia zaspokoić jedynie siebie. A z drugiej strony, jak ma zaspokoić swoją partnerkę, skoro nie zna jej preferencji. Jaki to dobry seks? Zapytaj się jej.. czy kiedykolwiek próbowałeś nawiązywać do tego tematu w rozmowie? Może ona chętnie Tobie zdradzi jakiego lubi Cię najbardziej, i co rozpala ją do czerwoności. Pamiętaj, że kobiety często udają – orgazm też – po to, żeby ich facet mógł poczuć się jak macho. Robią to też dlatego że myślą,że liczy się dla ciebie tylko czubek własnego nosa. Może czas to zmienić?

Czego pragną kobiety? Tak naprawdę to oddanego, kochającego mężczyzny, który będzie umiał zatroszczyć się o ciepło domowego ogniska, a przy okazji jeszcze będzie dobrym kochankiem. I to chyba najlepsza, z możliwych odpowiedzi.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *