Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Zdrowie » Domowe sposoby na ból zęba

Najlepszym sposobem na ból zęba, jest wizyta u dentysty niestety zdarza się tak, że musimy na nią trochę poczekać. Może właśnie zaczął się weekend? A o prywatnej  – przez wzgląd na jej koszt- możesz jedynie pomarzyć. Pozostają Ci zatem domowe sposoby na ból zęba, dzięki którym przetrwasz czas oczekiwania na wizytę. 

zab

Niektórzy uważają, że ból zęba jest gorszy niż dolegliwości bólowe związane z uchem.. Są też odważniejsze porównania..

– Rodziłaś już kiedyś? To PESTKA, w porównaniu z bólem zęba!

Jedni, zaraz gdy tylko poczują się z tym bólem niekomfortowo, szukają gabinetu dentystycznego, w którym mogliby załatwić sprawę. Inni natomiast – bojąc się tego białego fartucha, gumowych rękawiczek i przerażającego, dentystycznego sprzętu – szczególnie wiertełka- – odwlekają ten moment tak długo, jak tylko się da.

Trzeba też wspomnieć o sytuacji, gdy ból ten przychodzi niespodziewanie – zazwyczaj tak właśnie jest. A kiedy pojawi się tuż przed weekendem możesz mieć pewność, że ALBO będziesz musiał zaczekać na wizytę po niedzieli, albo udać się do gabinetu prywatnie – pozostawiając w nim znaczną część swojej pensji.

Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, i potrzebne są Tobie domowe sposoby na ból zęba, skorzystaj z tych, które dla Ciebie wypróbowaliśmy:

Czosnek

Nie dość, że to świetny, NATURALNY antybiotyk, to jeszcze idealny sposób na uśmierzenie bólu zęba. Dzięki niemu, będzie można unicestwić bakterie, które spowodowały dolegliwości bólowe. Czosnek, najlepiej rzuć.. Ale można też wykonać z niego tak zwaną płukankę. To nic trudnego, wystarczy obrać średniej wielkości główkę czosnku, rozgnieść jej poszczególne części i zalać wodą – mniej więcej pół kubka.

Szałwia

Na dłuższą metę, pomaga również szałwia. Nie może to być jednak zwykła herbatka, dostępna w marketach. Najlepiej odwiedzić jakiś sklep zielarski lub aptekę, i poprosić o suszoną szałwię. A później zalać sporą jej ilość wrzątkiem i pozwolić, aby napar nabrał koloru. Płukankę z szałwii stosujemy tak często, jak często jest nam to potrzebne. Odkaża, i uśmierza ból.

Jodyna

I znów działanie dezynfekująco przeciwbólowe. Wystarczy odwiedzić aptekę, zaopatrzyć się w buteleczkę z jodyną i waciki. Następnie namoczyć nią wacik i przyłożyć na bolące miejsce. Pomaga prawie natychmiast.

Alkohol

Nalej odrobinę do kieliszka  i przepłucz nim usta. Pamiętaj, żeby nie połykać alkoholu – zwłaszcza, jeżeli wcześniej stosowałeś również jakieś środki przeciwbólowe. Ich połączenie z wódką jest bardzo niebezpieczne. Zamiast płukać alkoholem usta, możesz także namoczyć w nim wykałaczkę i przyłożyć ją do bolącego zęba.

Aspiryna

Możesz ją po prostu połknąć, lub rozkruszyć i włożyć w bolący ząb.

Soda oczyszczona

To również wypróbowana metoda, która przynosi ulgę, kiedy boli ząb. Przygotowujemy z niej płukankę, która składa się z z łyżki stołowej sody oraz 120 ml ciepłej wody. Najlepiej dorzucić jeszcze sporą szczyptę soli.

To najbardziej popularne, domowe sposoby na ból zęba jednak należy pamiętać, że przynoszą one jedynie chwilową ulgę, dlatego kiedy tylko będziesz miał możliwość, wybierz się do dentysty. Nawet jeśli się go boisz – wystarczy drobne ukłucie i wstrzyknięcie znieczulenia, a wizyta u stomatologa nie będzie miała nic wspólnego z nocnym koszmarem.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze 7 komentarzy

 1. Emila Kielbasa napisał(a):

  o jodynie slyszalam choc nie probowalam.szalwia pomaga ake dentyste i tak trzeba odwiedzic

 2. Ania R. napisał(a):

  Część tych sposobów jest mi znana, ale akurat o sodzie oczyszczonej czy czosnku to nie słyszałam wcześniej. Miałam niedawno okropne bóle zęba, choć podejrzewam, że przy tym bólu, który miałam, to żadna z tych metod by mi nie pomogła – żadne tabletki też rady nie dawały, dopiero zastrzyk u dentysty w sedno sprawy zadziałało! Ale i tak musze zapamiętać na przyszłość Wasze dobre rady 🙂

 3. Gosha napisał(a):

  Co się odwlecze to nie uciecze. Według mnie te sposoby są ostatecznością i powinny być stosowane tylko i wyłącznie w sytuacjach, jeśli nie możemy iść do stomatologa. W przeciwnym razie, im szybciej zareagujemy na ból zęba, tym lepiej.

 4. amir napisał(a):

  Ja słyszałam o alkoholu, ale tego nie wypróbowałam i jak ostatnio mnie ząb bolał, to po prostu wzięłam pyralginę i podziałało. Oczywiście jak się nie ma w domu środków przeciwbólowych, to można się ratować domowymi sposobami.

 5. magiar napisał(a):

  Po testach różnych środków przeciwbólowych dostępnych bez recepty stwierdzam, że na ból zęba nic tak nie pomaga jak pyralgina. Szybko uśmierzyła ból i na długo

 6. Ilona napisał(a):

  Jedna sprawdzona metoda na ból zęba to kupić ibum i rozgrysć bolącym zebem.Może i jest to bardzo nie zdrowa metoda ale za to szybka i pewna

 7. juno napisał(a):

  Na ból zęba nie ma nic bardziej skutecznego niż rozpuszczalna pyralgina. Daje ulgę od bólu na wiele godzin. Więc jak mnie boli ząb, to się nie bawię w domowe sposoby, tylko sięgam po pylaginę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *