Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Zdrowie » Jak badać piersi samodzielnie?

Jak badać piersi samodzielnie?

 Regularne badanie piersi jest bardzo istotne, najlepiej robić to raz na 30 dni zwracając uwagę na to, by dzień badania przypadał na szósty, siódmy, ósmy lub dziewiąty dzień cyklu miesiączkowego. Jednak nie każda kobieta wie, jak badać piersi samodzielnie! A wcale nie jest to takie trudne.

 

Najlepiej ustalić jeden dzień cyklu miesiączkowego, w którym zawsze będziemy wykonywać nasze badanie. Można wykonać je na kilka sposobów, opiszemy dla Was 3 najbardziej popularne, oraz pokażemy gadżet, który ułatwi Wam przeprowadzenie tego typu badania.

Jak badać piersi przed lustrem?

Zacznij od dokładnego przyjrzenia się swoim piersiom. Stań przed lustrem, i podnieś wysoko ręce. Zaobserwuj, czy nie zauważasz żadnych zmian, na przykład w kolorze samej skóry. Niepokojąca może  być również zbytnio marszcząca się skóra a także brodawki, które „wpadają do środka”

Teraz opuść ręce, i połóż je na biodrach. Znów się przyjrzyj.

Następnie zajmij się brodawkami. Ściśnij je tak, byś mogła sprawdzić, czy nie wycieknie z nich żaden płyn.

Jak badać piersi pod prysznicem?

Dużo łatwiej można wyczuć powstałe zmiany, kiedy skóra jest mokra i odpowiednio namydlona. Dlatego badanie wykonane pod prysznicem daje nam najlepszy obraz sytuacji. Jak je wykonać?

Zegnij lewą rękę w łokciu i oprzyj ją o tył głowy, natomiast prawą dłoń, ułóż na lewej piersi. Pora na lekki ucisk – wykonuj okrężne ruchy trzema palcami, koniecznie środkowymi.

Zbadaj w ten sposób dokładnie jedną, i drugą pierś. Jeżeli wyczuwasz jakiekolwiek zgrubienia, lub co gorsza guzki, powinnaś jak najprędzej skonsultować to z lekarzem.

Jak badać piersi po kąpieli?

Znajdź sobie wygodne miejsce, może to być łóżko, ale równie dobrze może być to dywan na podłodze. Połóż się na nim, ale nie korzystaj  z poduszki. Musisz leżeć płasko.

Przyda się Tobie natomiast ręcznik, zwinięty w rulon, który wsuniesz pod lewy bark. Lewą rękę natomiast, zgiętą, wsuń pod głowę. Prawą ręką zbadaj lewą pierś zupełnie tak, jak robiłaś to pod prysznicem. Następnie te same czynności wykonaj w przypadku drugiej piersi. Sprawdź również, czy nie wyczuwasz żadnych zgrubień pod pachami – zbadaj węzły chłonne.

Jak badać piersi rękawicą FemiGlove?

Pojawił się na rynku pewien sprytny gadżet, który można wielokrotnie wykorzystywać. Dzięki niemu, dużo łatwiej jest badać samodzielnie piersi. Rękawica FemiGlove, zwiększa czułość dotyku nawet ośmiokrotnie, dzięki czemu łatwiej jest wyczuć wszelkie guzki a także zgrubienia.

Kiedy badamy piersi bez tej rękawicy, siła tarcia sprawia, że guzki i zgrubienia przesuwają się i mogą stać się niewyczuwalne. Rękawica natomiast redukuje to tarcie dzięki czemu łatwiej je zlokalizować.

Jakie są zatem główne zalety rękawicy FemiGlove?

  • Zwiększona czułość dotyku aż o 8 razy
  • Wygoda, i łatwość użycia
  • Jest to rękawica wielokrotnego użytku, po skorzystaniu z niej wystarczy ją umyć w ciepłej wodzie z mydłem
  • Może ją stosować nie tylko jedna kobieta, można ją sobie przekazywać wzajemnie przy zachowaniu odpowiedniej higieny
  • Dzięki tej rękawicy można łatwiej i szybciej wykryć wszelkie zmiany w piersiach
  • Może ją stosować kobieta w każdym wieku, im wcześniej zaczniesz, tym lepiej
  • Rękawica jest praktycznie niezniszczalna, a producent daje gwarancję, że będzie można ją stosować nawet przez 3 lata
  • Jest bezpieczna, estetycznie wygląda i nie ma wygórowanej ceny
  • Wystarczy wsunąć w nią dłoń, i natychmiast można rozpocząć badanie

20150407_093752

20150407_093801

20150407_093819

20150407_093828

20150407_093912

20150407_093949

20150407_093956

20150407_094005

20150407_094024

20150407_094034To bardzo ważne, by regularnie badać piersi. Aż 90 procent nieprawidłowości, wykrywanych jest podczas samodzielnego badania a im wcześniej uda się skonsultować wszelkie zmiany z lekarzem tym większa szansa, na uratowanie życia.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *