Strona Główna » Motywacja » Jak poprawić sobie nastrój? Kilka sprawdzonych sposobów!

Jak poprawić sobie nastrój? Kilka sprawdzonych sposobów!

Każdy ma czasem taki dzień, że nic się nie chce. Że nawet zapach kawy drażni, choć zwykle, co rano rozbudza wszystkie zmysły. Albo, że ulubiona piosenka brzmi jakoś inaczej. Nic się nie chce. Najchętniej zapadłoby się w zimowy sen, i obudziło dopiero za kilka tygodni. Kiedy wszystko będzie łatwiejsze, i znów bardziej kolorowe. Jak poprawić sobie nastrój w takiej sytuacji? Czy są na to jakieś magiczne sposoby? Tak się składa, że my, jak zawsze, mamy ich wiele!

Jak poprawić sobie nastrój, tuż po przebudzeniu?

Moim ulubioną sentencją jest ta, która mówi, że wszystko zaczyna się w naszych głowach. Zauważ, że jeśli wstaniesz z dobrym nastawieniem, cały dzień będzie dobry i wszystko będzie wydawało się jakieś łatwiejsze. Jednak gdy obudzisz się wkurzona(y) na cały świat, najprawdopodobniej to będzie jeden z Twoich gorszych dni. Dlatego jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jak poprawić sobie nastrój  musisz przede wszystkim pamiętać o tym, by tuż po przebudzeniu, przekierować myśli na dobry tor.

  • połóż koło łóżka ulubioną książkę. Najlepiej z kategorii tych motywacyjnych. I kiedy się przebudzisz z myślą : kurczę, jaki dziś będzie zły dzień, postaraj się jak najszybciej przekierować myśli na takie, by wiały optymizmem. Pomoże Tobie w tym właśnie książka. Wróć, do ulubionych fragmentów, lub przeczytaj ten kawałek, którego jeszcze nie znasz. Daj się zainspirować do działania. Autor przecież to właśnie chciał osiągnąć.
  • po każdej burzy, wychodzi słońce. Prawda stara jak świat, i kolejna sentencja, która zawsze robi mi dobrze w głowie. Marz o tym słońcu. Rozpędź chmury  i wymaluj je sobie w głowie najbardziej żółtą i jaskrawą farbą, jaką tylko potrafisz. I pomyśl sobie, że to Twoje słońce świeci tylko dla Ciebie. I nikt nie jest w stanie przyćmić jego blasku.
  • zrób sobie dzień dziecka, i zwyczajnie, BĄDŹ dla siebie DOBRA. Lepsza niż zwykle, i niż dla kogokolwiek. Lubisz lody? Czekają na Ciebie w zamrażarce już długo, ale nie wyjmujesz ich, w obawie przed nadmiarem kalorii? Tym razem nie myśl o kaloriach. Wyciągnij całe opakowanie, i jedz je łyżką z pudełka. Jeśli tylko poprawią Tobie nastrój, to zjedz całe. Raz, nie zawsze. czasem należy się Tobie od życia odrobina szaleństwa. Dobrym sposobem na poprawienie nastroju, jest także nic nie robienie. Ale takie prawdziwe, gdy umysł jest wolny od myśli – wszystkich. Nie tylko tych złych. Umiesz naprawdę odpoczywać? A leniuchować? Okazuje się, że to wcale nie taka prosta sztuka, którą trzeba opanować. Jeśli się Tobie uda, Twoja głowa nie będzie pękała w szwach od nadmiaru myśli, a to ważne, przy szukaniu spokoju i szczęścia.

A kiedy już udało się wyjść z łóżka..

Oczywiście prawą nogą – nie inaczej – koniecznie stań przed lustrem. Bo pora na kolejną, psychologiczną sesję, która pozwoli się Tobie uśmiechnąć. To może być dość trudne – w zależności od tego, jak bardzo siebie (i całego świata) dziś nie lubisz. Ale mimo wszystko, stań przed tym lustrem, i spróbuj się do siebie uśmiechnąć. Ja wiem, że dziś Twoje zęby wydają się Tobie zbyt szare. I włosy przydałoby się już pofarbować – choć wczoraj teoretycznie jeszcze wszystko było z nimi ok. Wiem też, że mogłabyś być szczuplejsza (albo przybrać kilka kilo), no i tak koszulka nocna, przecież masz ją już tak długo. Chciałoby się nowej! O! Właśnie! A może to jest właśnie powód żeby wyjść z domu? Zakupy! Przecież one zawsze poprawiają humor, i to nie tylko kobiecie.

Ciesz się małymi rzeczami

To taka sztuka, którą można opanować. Często mamy zły nastrój, i czujemy się ze sobą źle, bo w całej tej drodze do celu, zapominamy wytyczać kilka mniejszych. Które to umożliwiłyby nam odczuć, że jesteśmy coraz bliżej szczytu. Dlatego tak ważna jest umiejętność cieszenia się małymi rzeczami, ale też doszukiwanie się tych małych rzeczy.

Chcesz schudnąć 30 kilo? W pierwszym miesiąc spadło 7, a Ty marudzisz, że do celu jeszcze tak daleko? Spójrz na to z innej strony. Przecież wciskasz się w mniejsze ubrania. Skoro tak długo ważyłaś o 30 kilogramów za dużo, a w miesiąc zrzuciłaś prawie 1/3 tej wagi, to już odniosłaś ogromny sukces, który z pewnością podwoisz już a kolejnych 30 dni.

Dobre nastawienie, to połowa sukcesu, a nastawić się odpowiednio pomaga właśnie umiejętność cieszenia się małymi rzeczami. Jeśli to potrafisz, z pewnością umiesz poprawiać sobie nastrój nawet w ekstremalnych sytuacjach.

Niezwykła moc muzyki

Nie wierzę, że nie ma takiego kawałka, który nie wywołałby uśmiechu na twojej stroskanej twarzy. I to nawet wtedy kiedy wydaje się, że wszystko jest do 4 liter. Że nie ma dobrego rozwiązania, i najlepiej faktycznie zakopać się pod kocem z kubkiem gorącej czekolady w dłoni – swoją drogą.. czekolada wyzwala feromony szczęścia, więc warto zawsze mieć ją pod ręką.

A teraz słuchawki na uszy, lub, jeśli możesz, muzyka na cały regulator. Niech sąsiedzi usłyszą.. Przecież dopiero wstałaś. Koniec ciszy nocnej. Jest dzień. Nowy. Musisz jakoś poprawić sobie nastrój. Poza tym… wolnoć Tomku, w swoim domku. Niech się dzieje. Jeśli masz ochotę potańczyć, zrób to. Choćby z miotłą, zamiast partnera. Uśmiechnij się.. A teraz przyznaj mi rację. Czy nie łatwiej teraz myśleć o tym, że to będzie jednak dobry dzień?

Ludzie, lubią być chorzy

Wymyślać sobie problemy, które nie istnieją. Dopisywać scenariusze. Nie wiedzą, że nasze myśli mają moc sprawczą. Jesteśmy pan(i)ami własnego losu, i jeśli zbytnio się przyzwyczaimy do jakiegoś scenariusza, to on się spełni.

Dlatego ja zawsze, gdy tylko otwieram oczy, staram się wyrzucać z głowy złe myśli. Opróżniam swoją głowę, robię w niej porządki, i pozwalam jej codziennie napełniać się tym, co dla mnie dobre. I, co najważniejsze, nigdy nie zapominam o przyodzianiu uśmiechu. To moja recepta na dobry dzień, i poprawę nastroju. Zwłaszcza, gdy ktoś ten uśmiech odwzajemni, a o to akurat nie trudno, bo pozytywną energią, łatwo się zarazić. Nie wierzysz? Zacznij kolejny dzień tak jak ja. Sam(a) się przekonasz, że mam rację! Powodzenia!

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *