Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Zdrowie » Jak przyspieszyć metabolizm?

Jak przyspieszyć metabolizm?

Jedzenie ma być dla Ciebie przede wszystkim czymś w rodzaju paliwa. To właśnie dzięki odpowiedniemu metabolizmowi jest w nie przemieniane. Musisz zadbać o to, by tak się działo przez 24 godziny w ciągu doby – byś spalała tłuszcz przez cały ten czas. Jak to osiągnąć? Jak przyspieszyć metabolizm?

Czasami zdarza się, że nawet osoba, która niewiele je, przybiera na wadze. Nie ma sensu doszukiwać się przyczyn tego zjawiska, bo właściwie są one oczywiste – metabolizm tej osoby nie jest odpowiedni i należy go przyspieszyć.

Nie wierz cudownym pigułkom

Mnóstwo historii znajdziesz w internecie. Kobiety i mężczyźni opowiadają o tym, jak to udało się im całkiem sporo schudnąć i to w krótkim czasie a wszystko dzięki temu, że dzięki „cudownym” lekarstwom przyspieszyli swój metabolizm. Uważaj na te wszystkie specyfiki, bo efekt ich stosowania może być odwrotny do zamierzonego. Poza tym, możesz ryzykować swoje zdrowie a nawet życie.

Wspomagaj się

No tak, ale czym w takim razie? Postaw na wapń, magnez i chrom. Najlepiej, by spożywać potrawy z dużą ich zawartością a nie suplementować się aptecznymi specyfikami.

Ruch to zrowie

Dlatego ćwicz. Nie chodzi oczywiście o wielogodzinną mękę na siłowni – wystarczy mała godzinka, trzy razy w tygodniu.

Korzystaj z przypraw

Bo one mają magiczną moc. Zwłaszcza majeranek, imbir. bazylia i oregano. Chodzi o to żeby pobudzić kwasy w żołądku. Jednak nie wszystkie przyprawy są dobre. Wystrzegaj się soli. Ona jedynie spowolni metabolizm a w dodatku zatrzyma wodę w organizmie.

Jak przyspieszyć metabolizm? Pijąc wodę!

Nie mało wody, bo przynajmniej dwa litry w ciągu dnia, dzięki temu pozbędziesz się z organizmu toksyn a to ważne, bo jeżeli jest ich zbyt dużo to znacząco spowalniają metabolizm.

Jedz regularnie i wszystko, nie głódź się

5 posiłków w ciągu dnia to standard. Dbaj o to, by twoja dieta była odpowiednio zbilansowana, nie zapominaj o białku i warzywach. Jedz często, ale mało – nie na odwrót. No i nie stresuj się. Relaksuj się najwięcej jak się da, pij ziołowe herbatki, zrezygnuj z kawy.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *