Strona Główna » Moda » Jak się modnie ubrać za niewielkie pieniądze?

Jak się modnie ubrać za niewielkie pieniądze?

Jak się modnie ubrać za niewielkie pieniądze? Czy możliwym jest upolowanie odzieży najlepszych marek za ułamek ceny sklepowej? Czy można ubierać się w najlepszych sklepach bez większej szkody dla naszego portfela? Jeśli chcecie ubierać się modnie, a przy tym nie wydawać zbyt dużo, koniecznie zainteresujcie się sklepami typu outlet. Czym odzież typu outlet różni się od innych sklepów?

Tanie kupowanie – czyli moda z outletu

Po erze second handów przyszła moda na outlety. Trudno w zasadzie zakupy w tego typu sklepach nazwać modą. To raczej dla większości dysponujących ograniczonym budżetem Polek, realna możliwość nabycia markowej i stylowej odzieży (choć nie tylko) za wyjątkowo atrakcyjną cenę. Tym należy prawdopodobnie tłumaczyć fenomen wciąż rozrastających się teraz już sieci i stosujących różne formy sprzedaży outletów w Polsce. Funkcjonują we wszystkich największych miastach i to nie jako drobne sklepiki lecz duże centra handlowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz liczniejszych klientów, to już nie tylko sprzedaż stacjonarna, ale także internetowa .O ich zwiększających się udziałach i pozycji na rynku towarowym w naszym kraju świadczy fakt, że niektóre z nich, jak znany chyba wszystkim Factory sam stał się marką.

Co możemy znaleźć w outlecie ?

Odpowiedzi na to pytanie możemy udzielić jednym słowem: wszystko. Największym zainteresowaniem cieszą się te z odzieżą, obuwiem i modnymi dodatkami.

Znajdziemy tu rzeczy najlepszych polskich(np. Solar, Bialcon, Reserved) i zagranicznych marek(choćby Vila, Mango, Monnari, Simple) a nawet marek znanych nam głównie z pokazów mody jak: Gucci, Prada, Armani, Hilfiger.

Zasadą w outletach jest sprzedaż produktów pochodzących z końcówek kolekcji , nadwyżek, zwrotów klienckich albo po prostu jest to towar , którego nie udało się zbyć w sklepach firmowych. Błędnie sądzą niektórzy, choć jest ich już coraz mniej, że outlety oferują jedynie garderobę jak z babcinej szafy. Owszem oprócz ubrań z aktualnych kolekcji większość asortymentu stanowią te z kolekcji poprzednich, warto jednak zwrócić uwagę, że obecnie istnieje tendencja w modzie, sankcjonująca współistnienie nowego i nowszego. Doskonałym przykładem są rozkloszowane sukienki i spódnice czy na przykład fluorescencyjne sztuczne futra elementy stroju wciąż pojawiające się na wybiegach. Jaki z tego wniosek: outletowo nie znaczy niemodnie.

Outlet – moda a styl

Outlet to raj dla koneserek i miłośniczek własnego, indywidualnego stylu. Właśnie dlatego, że sprzedaje odzież zgodną z obowiązującymi jak i trochę starszymi trendami daje możliwość skomponowania oryginalnego stroju, wedle naszych upodobań i preferencji. To raj dla tych z nas, które lubią się modą bawić. Różnorodność asortymentu sprawia, że w outlecie ubierzemy się na każdą okazję, a ze względu na silną reprezentację zróżnicowanych pod względem cenowym marek za kwotę, jaka nam odpowiada. Jeśli zastanawiasz się, jak się modnie ubrać za niewielkie pieniądze, koniecznie rozejrzyj się za najbliższym outletem lub skuś się na zakupy w sklepach online.

Zalety i wady kupowania w outlecie

Do zalet kupowania w outlecie trzeba niewątpliwie zaliczyć wysoką jakość za dużo niższą( od 20% nawet do 80%) niż w salonach firmowych cenę. Oczywiście dużo niższa cena w przypadku naprawdę ekskluzywnych marek i tak przekracza często nasze możliwości finansowe. Niemniej, zakup wymarzonej sukienki czy butów staje się bardziej realny. Najbardziej popularne są jednak outlety z rzeczami ze średniej półki, ponieważ za stosunkowo niewielką sumę uda nam się łatwo skompletować cały zestaw.

W porównaniu z second handami oferowana odzież jest nowa, co dla wielu z nas ma także duże znaczenie.

Wady– musimy się często pogodzić z brakiem firmowego opakowania. Rzeczy przymierzane nie pachną już nowością, jak te zdjęte prosto z wieszaka a towar drugiego gatunku posiada drobne mankamenty produkcyjne. Nie ma pełnej rozmiarówki, więc zakupy tam to często nieustające polowanie. Mimo tych niedogodności wygląda na to, że tego typu sklepy zyskują coraz większą rzeszę zwolenniczek i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić w najbliższych latach. Daleko nam jeszcze do Zachodu, gdzie outlety to nierzadko po prostu małe miasteczka z cudowną i zachęcającą do odwiedzin atmosferą, ale wszystko idzie w szybkim tempie w tym właśnie kierunku.

Outlety – propozycja jak najbardziej godna polecenia.

Autor: Luiza Malanowska

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *