Strona Główna » Moda » Jak się ubrać na pierwszą randkę?

Jak się ubrać na pierwszą randkę?

Jak ubrać się na pierwszą randkę? Choć to nie strój powinien grać główną rolę na randce, a ty, to jednak warto o niego zadbać. Będziesz pewna siebie i szczęśliwa, gdy ubierzesz coś, w czym wyglądasz fantastycznie, a i chłopak z pewnością o tobie szybko nie zapomni.

Jak ubrać się na pierwszą randkę? Zależy gdzie!

Wiele zależy od tego, gdzie wybieracie się na randkę. Jeśli będzie to niezobowiązujące spotkanie, na przykład wyjście na pizzę, nie przesadzaj z szykownością i elegancją, bo możesz czuć się nieswojo. Zwróć uwagę na to, którędy będziecie szli – szpilki zawsze wyglądają efektownie, ale chodzenie w nich po nierównej powierzchni może być bardzo kłopotliwe. Ty będziesz wykręcać sobie nogi (a to nigdy nie wygląda ładnie), a on będzie musiał zwalniać i na ciebie czekać. Lepiej zdecydować się na coś bezpiecznego i komfortowego. Buty bez obcasów też mogą być ładne i eleganckie, spójrz na przykład na jazzówki czy czarne mokasyny.

Komfort twoim sprzymierzeńcem

Wybierz strój, w którym czujesz się swobodnie. Bardzo obcisła sukienka świetnie podkreśla kształty, ale działa jednocześnie jak gorset – zjedzenie czegokolwiek może być problematyczne, gdy żołądek jest ściśnięty. Uważaj też na spódniczki i bluzki, które lubią podciągać się do góry. Jeśli będziesz musiała ciągle poprawiać materiał, żeby nie odsłaniał zbyt wiele ciała, zamiast na rozmowie i dobrej zabawie skupisz się tylko na poprawianiu swojego ubrania. Przetestuj wybrany strój wcześniej w domu, sprawdź, jak się w nim chodzi i jak siedzi. Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia, wybierz coś innego. Zwróć uwagę na dobór bielizny, czasem figi mogą się nieładnie odznaczać na spodniach lub prześwitywać, gdy wybierzesz jasny i lekki materiał. Poproś kogoś bliskiego, by ocenił twój strój w różnym świetle i sprawdził, czy wszystko dobrze leży. Odpuść sobie za ciasne i za małe ubrania. Postaw przede wszystkim na swój styl! Nie przebieraj się, bo będziesz się czuła niekomfortowo, a chłopak szybko wyczuje, że nie jesteś autentyczna.

Mniej znaczy więcej

Nie nakładaj na siebie zbyt wiele biżuterii. Jedne dobrze dobrane kolczyki potrafią zrobić lepszy efekt niż cały zestaw, który nieco kłóci się z resztą stroju. Zwróć uwagę na torebkę. Duża torba, którą nosisz na studia, do szkoły lub do pracy świetnie mieści wszystkie teczki, książki i pudełka z jedzeniem, ale czy na pewno przyda się na randce? Raczej nie, bo zabierzesz ze sobą ewentualnie małą kosmetyczkę, żeby poprawić makijaż, portfel i chusteczki. Wybierz poręczną kopertówkę lub małą torebkę na łańcuszku. Dobrze dobrana torebka robi równie świetny efekt co biżuteria.
Zasada „mniej znaczy więcej” powinna się odnosić także do nadmiernego odkrywania ciała. Jeśli nie chcesz, żeby wzrok chłopaka cały czas skupiał się na twoim dekolcie, po prostu załóż bardziej zabudowaną bluzkę. Nie ma nic złego w dekoltach, ale jeśli to wasze pierwsze spotkanie, to mimo wszystko lepiej, żeby skupiał się na tym, co mówisz, a nie na tym, jak wyglądasz.

Uwaga na makijaż

Trzymaj się zasady: mocno podkreślone albo oczy albo usta. Postaw na naturalność, nie maluj się nadmiernie – pomyśl o tym, że jeśli idziecie zjeść, to bardzo ciemna szminka nie jest najlepszym pomysłem. Szybko ją zjesz i na wargach zostaną smugi, a ty będziesz się cały czas zastanawiać, jak wyglądasz. Wybierz tylko te kosmetyki, które już wielokrotnie testowałaś i wiesz, że cię nie zawiodą nawet przez kilka godzin. Zamiast makijażem, oczaruj go zapachem! Piękny i uwodzicielski, ale nie duszący, zrobi na nim najlepsze wrażenie.

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *