Strona Główna » Zrób to sam » Domowe sposoby » Jak usunąć plamy z owoców?

Jak usunąć plamy z owoców?

Plamy z owoców są uporczywe do usunięcia, ale nie jest to mission impossible. Czas odgrywa tutaj znaczącą rolę – im szybciej się do tego zabierzemy, tym większe mamy szanse na sukces. Radzimy, jak usunąć plamy z owoców.

 

Jeśli chcemy uratować swoją ulubioną bluzkę czy sukienkę, musimy działać od razu. Stosowanie tylko  chemicznych specyfików może nie załatwić sprawy, dlatego warto wypróbować domowe sposoby na pozbycie się tych trudnych plam.

Plamy z truskawek

Świeże plamy z truskawek czym prędzej należy pokryć warstwą soli kuchennej. Jeśli w trakcie tarcia pojawi się brudzący barwnik, posypujemy nową warstwą, a następnie pierzemy.

Zaschnięte plamy są nieco bardzie skomplikowane. Pocieramy plamę szmatką zwilżoną roztworem boraksu (dostępne w każdej aptece). Łyżeczkę proszku rozpuść w szklance ciepłej wody.

plamy z truskawek

Plamy z wiśni

W walce z plamami z wiśni liczy się szybkość i refleks. Poplamioną rzecz należy płukać gorącą wodą. Jeśli mimo tego plama nie chce zniknąć, trzeba sięgnąć po mydła galasowe. Można je kupić w sklepach ze zdrową żywnością.

plamy z wiśni

Plamy z malin

By pozbyć się plam z malin, trzeba je moczyć w wodzie z dodatkiem niewybielającego proszku do prania. Jeżeli mimo tego plama nadal się utrzymuje można dodać octu i mocniej szorować. Potem nastawić tradycyjne pranie.

plamy z malin

Plamy z jagód

Plamy z jagód są najgorsze do usunięcia. Można je zlikwidować na kilka sposobów. Znaczącą rolę w tej walce odgrywa cytryna oraz kwasek cytrynowy. Do miski wlewamy letnią wodę i rozpuszczamy w niej duże opakowanie kwasku cytrynowego. Zanurzamy ubranie w roztworze i pozostawiamy na godzinę. Następnie wrzucamy do pralki i pierzemy.

plamy z jagód

 

Na małe plamki dobrze sprawdzi się sok ze świeżej cytryny. Na wacik wyciskamy kilka kropel i przecieramy plamę z jednej i z drugiej strony tkaniny. Potem spłukujemy bieżącą wodą.

A Wy, macie jakieś sprawdzone sposoby na to, jak usunąć plamy z owoców?

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *