Strona Główna » Zrób to sam » Domowe sposoby » Sposób na: plamy z herbaty i kawy.

Sposób na: plamy z herbaty i kawy.

Na Twojej ulubionej bluzce widnieją plamy z herbaty lub kawy? Poddałaś się myśląc, że bluzka nadaje się już tylko do wyrzucenia? To błąd, bo nawet najtrudniejsze plamy można usunąć, sprawdzonymi sposobami naszych babć! Podpowiadamy jak usunąć plamy z herbaty i kawy!

 tee-419319_640

 

Świeże plamy z herbaty i kawy.

 

Wywabianie plam z herbaty i kawy będzie znacznie prostsze, jeśli zabierzemy się za nie od razu. Możesz w tym celu użyć środków dostępnych TUTAJ–KLIK, lub czytać dalej. Przy delikatniejszym materiale, czekamy aż plama wyschnie, wtedy możemy spróbować zmyć ją za pomocą szmatki zamoczonej w chłodnej wodzie, wetrzeć proszek lub płyn do prania, potrzeć i wyprać w standardowy sposób. Jeśli materiał może mieć styczność z wrzącą wodą, wkładamy tkaninę pod gorący strumień i wypłukujemy plamę, dodatkowo możemy wetrzeć w to miejsce proszek/odplamiacz.

 

Na plamy od herbaty, sok z cytryny!

 

Jeśli zaplamiona tkanina jest bardzo jasna, możemy wetrzeć w nią sok z cytryny, a następnie powiesić na słońcu. Zabieg powtarzamy, do czasu, aż plama stanie się blada i pierzemy normalnie w pralce.

 

Stare plamy z herbaty

 

Usuwanie plam z herbaty jest dużo trudniejsze jeśli plama jest stara. Takie próby nie zawsze kończą się powodzeniem, ale warto spróbować! Potrzebna jest do tego gliceryna, którą mocno wcieramy w plamę i odstawiamy na 12 h. Następnie plamę pokrywamy odplamiaczem/proszkiem i zalewamy wodą (w miarę możliwości gorąca, ale to zależy od rodzaju poplamionej tkaniny).

 

Niezawodne szare mydło

 

Zastanawiasz się jak usunąć plamę z kawy lub herbaty? Czasem rada na to jest prostsza niż myślisz! Wystarczy kostka szarego mydła i woda. Suchą plamę nacieramy, a następnie płuczemy ciepłą wodą i pierzemy jak zwykle.

 

Jak usunąć plamy z herbaty lub kawy, z białej koszuli?

 

Jeśli poplamiona tkanina jest biała, możemy spróbować wywabić plamy z herbaty lub kawy, za pomocą roztworu wody utlenionej. Wodę utlenioną rozrabiamy w proporcji 1:1 z zwykłą wodą, a otrzymanym roztworem namaczamy plamę. Dla lepszego efektu, możemy wystawić tkaninę na słońce. Później płuczemy lub pierzemy jak zwykle.

 

Osad z herbaty i kawy na szklankach

 

Naczynia w Twoim domu, pomimo tego, że dokładnie czyszczone, straszą brzydkim osadem z herbaty? Możesz temu zaradzić w bardzo prosty sposób! Spróbuj zwilżyć szmatkę octem i tak, szorować lub zamoczyć naczynie w octowym roztworze. Później umyj naczynia jak zwykle. Niezawodna jest także domowej roboty, pasta z sody oczyszczonej. Przygotujesz ją z pomocą sody rozrobionej w niewielkiej ilości wody. Taką pastą szorujesz naczynia, a przy bardziej uciążliwych plamach, nakładasz pastę, odstawiasz na moment i dopiero szorujesz. Następnie myjesz naczynia jak zwykle.

 

A może Wy znacie jakieś sprawdzone sposoby na plamy po kawie i herbacie?

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze 3 komentarze

  1. Wiola napisał(a):

    Przydatne 😉 Na szczęście nie piję kawy ale z herbatą nigdy nic nie wiadomo 😀

  2. MADZIK3A54 napisał(a):

    dzięki napewno przy następnym wypadku zastosujemy kilka rad:):)

  3. Emila Kielbasa napisał(a):

    zawsze rady potrzebne.przy moich maluchach czesto mam problemy z plamami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *