Strona Główna » Związki i sex » Kłótnie w związku – jak ich unikać?

Kłótnie w związku – jak ich unikać?

Zapewne kłócisz się ze swoim partnerem, prawda? I nie zawsze są to drobne kłótnie ale czasem zdarzają się i takie, które doprowadzają do tego, że niemalże skaczecie sobie do gardeł. A później są ciche dni. I podchody – bo kiedyś wreszcie wypadałoby przestać się gniewać ale kto ma przeprosić jako pierwszy, by jego duma na tym nie ucierpiała? Kłótnie w związku.. czy da się ich uniknąć?

Kłótnie w związku – nie rozmawiaj o tym, co może do nich doprowadzić

Na pewno są między Wami różnice zdań. Ale to dobrze, podobno to przeciwieństwa się przyciągają. Jednak z drugiej strony, jeśli „trafił swój na swego”, to będziecie mieli problem z przekonaniem drugiej osoby do swojej racji. A wtedy kłótnia wisi w powietrzu. Zamiast zatem poruszać takie trudne tematy lepiej przejść na neutralne a te pierwsze omijac szerokim łukiem. To najlepszy sposób na kłótnie w związku.

Nie bądź jak ta osa

Której wszystko nie pasuje. Jeżeli będziesz się gniewała o każdą, nawet najmniejszą drobnostkę, to kłótnia murowana. Kurczę, no przecież facet może czasem zapomnieć o jakiejś ważniejszej dacie. Tobie też z pewnością się zdarza. Zamiast się na niego boczyć i wytykać mu błędy, lepiej obróć to w żart albo po prostu.. zapomnij.

Kto się czubi, ten się lubi?

To prawda. Ale jeżeli będziesz wiecznie dokuczać partnerowi – albo on Tobie, to nie obejdzie się bez kłótni. Wiadomo, że nie masz tłumić w sobie emocji, które wywołało w Tobie nieodpowiednie zachowanie partnera, ale też nie możesz upominać go zbyt ostro. Także zero dokuczania. Porozmawiaj z nim spokojnie i zasugeruj, które z jego zachowań było dla Ciebie niewygodne.

Jeśli coś obiecujesz, dotrzymuj słowa

Będzie miał prawo się wkurzyć, jeśli tego nie zrobisz. Niezależnie od sytuacji czy samej obietnicy Twój partner ma prawo wymagać od Ciebie, byś spełniła to, co zaproponowałaś. Jeśli poprosił Cię o coś, czego zrobić nie możesz, trudno. Opowiedz mu o tym, uświadom, że nie jesteś w stanie spełnić jego prośby, zrozumie, ale nie składaj pustych obietnic.

Kłótnie w związku – czy lepiej siedzieć cicho?

W żadnym wypadku. Jeżeli związek ma być trwały i szczery to musicie DUŻO ze sobą rozmawiać. Tylko rozmowa będzie w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości i sprawić, że będziecie mieli do siebie pełne zaufanie. Jeżeli masz odmienne do swojego partnera zdanie, on zawsze powinien o tym wiedzieć. Jednak istotne jest to, by zachować spokój i nie robić mu wyrzutów. A wtedy na pewno ominie Was nie jedna kłótnia.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *