Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Dieta » Sok pomidorowy – dlaczego warto go pić?

Sok pomidorowy – dlaczego warto go pić?

Lubicie sok pomidorowy? Ma charakterystyczny smak, ale można sobie go dowolnie przyprawić a do tego jest bardzo zdrowy. Ma całe mnóstwo zalet, co zawdzięcza dobrym właściwościom pomidorów. Dlaczego warto pić sok pomidorowy?

Właściwości pomidorów – dlaczego warto pić sok pomidorowy?

Antyodkysant. Wiecie co to jest? Nie? Warto żebyście wiedzieli zwłaszcza wtedy, gdy jesteście na diecie. A teraz – tuż przez letnimi wojażami na morzem co druga z Was przecież myśl o zrzucaniu zdbędnych kilogramów. Zaopatrzcie się więc w pomidory. Jeżeli będziecie pić sok pomidorowy, uda się Wam usunąć z organizmu toskyny.

Sok pomidorowy to też niewielka ilość kalorii, więc nie nadwyrężymy zbytnio zapasu kalorii, które wolno nam spozyć w ciągu dnia kiedy wypijemy szklankę soku pomidorowego.

Masz problem z zaparciami? Pij sok pomidorowy

Właściwości pomidorów są bardzo różnorodne. Pewnie nie wszystkie znasz ale jeżeli masz problemy z wypróżnieniem to musisz koniecznie wiedzieć, że pomidory zwalczają zaparcia. Jedz je w świeżej postaci co rano – na śniadanie, lub popijaj sok z pomidorów – jeżeli wprowadzisz je na stałe do swojej diety, to szybko zapomnisz o problemie.

Właściwości pomidorów – miej serce jak dzwon

Mnóstwo w nich minerałów, i enzymów, i dzięki tym składnikom poziom cholesterolu we krwi udaje się obniżyć do bezpieczengo stopnia. Pomidorki powinny wcinać też osoby, które mają jakieś problemy z cukrzycą – dzięki ich obecność w diecie, poziom cukru we krwi zostanie wyrównany.

Pij sok z pomidorów – zadbaj o zdrowie

Pijesz co rano wodę z cytryną? Jest dobra na przemianę materii i ogólnie na odporność. No ale możesz stosować ją wymiennie z sokiem pomidorowym. Kupisz go w każdym sklepie spożywczym, ale możesz też zroibić go sama. Wystarczy malakser – albo i nawet wyłącznie garnek  – będziesz wtedy gotować pomidoruy dłużej. Warto przygotować pomidorowy koktajl w domu, bo przynajmniej wiadomo wtedy co do niego wkładamy. Wystarczy odrobina soli – chociaż można i bez  – i ulubione zioła. Będzie pysznie!

Warto polubić sok z pomidorów nie tylko przez wzgląd na właściwości zdrowotne ale również dla samego smaku właśnie – jest wyjątkowy. Pasuje do wielu potraw. Wiele osób nie chce go pić twierdząc, że jest mdły, ale odpowiednie przyprawy potrafią w tym przypadku naprawdę zdziałać cuda. No to co.. na zdrowie 😉

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *