Strona Główna » Związki i sex » Mój chłopak mnie olewa – dlaczego facet olewa kobietę?

Mój chłopak mnie olewa – dlaczego facet olewa kobietę?

Czy mój chłopak mnie olewa? Jeśli przynajmniej raz zadałaś sobie to pytanie, zastanów się, o czym może świadczyć zachowanie drugiej połówki. Początki związku prawie zawsze wyglądają tak samo. Miłe smsy wymieniane w każdej wolnej chwili, spontaniczne spotkania, wspólne spacery, rezygnacja z własnych planów dla drugiej połówki… z czasem jednak sytuacja stabilizuje się, a wtedy uświadamiasz sobie, że twój chłopak poświęca ci znacznie mniej czasu.

Nowe warunki

Na początek warto pomyśleć, z czego wynika olewanie. Czasem może to być po prostu kolejny etap w związku. Być może on cię nie olewa, ale wyszliście już z fazy pierwszego zauroczenia. Życie toczy się dalej, poza związkiem istnieją też przyjaciele, znajomi, rodzina i pasje. Nie miej pretensji do chłopaka, że czasem wybiera trening piłki nożnej zamiast wieczoru z tobą, albo że woli spotkać się z dawno niewidzianym kumplem. Poświęćcie jeden dzień na ustalenie zasad. Ty nie będziesz się złościć, że on woli wyjść z kolegami i sama też zorganizujesz sobie czas. Z drugiej strony, jeśli poczujesz, że masz gorszy dzień i chciałabyś spędzić z nim wieczór, powiedz o tym wprost. Nie obrażaj się – chłopak nie jest jasnowidzem, nie domyśli się, nawet jeśli będziesz mu wysyłać złośliwe smsy. Każdy ma prawo mieć też swoje życie, związek nie oznacza, że musicie się zamykać wyłącznie na waszą dwójkę.

Co zrobic gdy chłopak mnie olewa

Prawdziwe olewanie zaczyna się wtedy, gdy druga połowa faktycznie celowo cię ignoruje. Możesz zacząć się martwić, jeśli do tej pory odpisywał na każdą twoją wiadomość, a nagle sięga po telefon raz dziennie lub udaje, że nie widzi, że dzwonisz. Problem zaczyna się też wtedy, gdy celowo szuka wymówek i przyłapujesz go na kłamstwie – wcale nie był z kolegą, bo przecież widziałaś, jak kolega spacerował po mieście ze swoją dziewczyną. Co w takim razie robił?

Nie baw się w detektywa, nie śledź jego rozmów na Facebooku, nie przeglądaj telefonu i nie podpytuj kumpli, bo w ten sposób możesz zniszczyć jego zaufanie do ciebie. Spytaj wprost, z czego wynika taka, a nie inna sytuacja. Może się okazać, że zmęczył go wasz nieustanny kontakt i potrzebuje trochę spokoju. Może stwierdził, że jednak nic do ciebie nie czuje, ale nie wiedział, jak to powiedzieć, więc zaczął cię ignorować. Może być też tak, że zaczął spotykać się z kimś innym i celowo zaczął cię odseparowywać. Cokolwiek by to nie było, nie wymyślaj na siłę, tylko porozmawiaj z nim na spokojnie. Powiedz, że czujesz się niedoceniana i olewana, że brakuje ci waszych rozmów i kontaktów.  A potem daj mu czas i zobaczyć, czy sytuacja się poprawi.

Dlaczego facet olewa kobietę?

Jeśli do tej pory to ty zaczynałaś pisać pierwsza, on może nie rozumieć, że czujesz się olewana. Zrób mały test i przestań odzywać się pierwsza. Poczekaj, kiedy zareaguje. Pozwól sobie na kilka dni spokoju. Nie dotykaj telefonu, spotykaj się z przyjaciółmi, zaplanuj czas. I czekaj na reakcję. Jeśli zaniepokoi się tym, że przestałaś się odzywać, to zależy mu na tobie. Ale jeśli ucieszył się, że nieco zerwałaś kontakt i sam go nie szukał, to może być dla ciebie sygnał świadczący o tym, że z waszego związku nic nie będzie.

Czasem lepiej odpuścić

Związek nie powinien popadać w żadną ze skrajności – ani w spędzanie czasu wyłącznie razem, ani w sporadyczne widywanie się jak ze znajomym, bo przecież nie o to chodzi. Jeśli widzisz, że mimo różnych podejmowanych prób sytuacja się nie poprawia i partner nie szuka sposobów, które mogłyby przywrócić wam dobre relacje, odpuść. Męczenie się na siłę w związku nie jest dobre dla żadnej ze stron.

 

 

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *