Strona Główna » Moda » Muszka czy krawat?

Muszka czy krawat?

Muszka czy krawat? To pytanie często pada z ust Panów, którzy chcą wyglądać elegancko, ale nie są do końca pewni, co wypada założyć przy danej okazji. W krawacie zawsze będzie się wyglądać elegancko, mucha zaś idealnie nadaje się na specjalne okazje, ale czy tylko? Odpowiedzi na te i inne pytania w poniższym tekście.

Krawat klasycznie, muszka ekscentrycznie – Jeżeli w pracy obowiązuje dress code, tzn. strój elegancki, wkładamy garnitur a wraz z nim krawat. W branżach gdzie reguły ubioru są ściśle przestrzegane trzymamy się klasyki. Jeżeli firma pozwala na tak zwany „casual Friday” możecie założyć muszkę i sportową marynarkę. Mucha jednak niech będzie w stonowanej barwie, bez wzorów. W branży „kreatywnej” możecie poszaleć z wzorami, materiałami, czy to w muszkach czy krawatach.

Gala, bankiet lub raut – Na tego typu okazje jesteśmy zapraszani poprzez pisemne zaproszenie. Na karcie zaproszenia na pewno będzie dopisek w stylu: White Tie, Black Tie itd., dzięki któremu będzie wiadomo, co na siebie założyć. W różnych środowiskach czy też krajach frazy te są inaczej interpretowane i łatwo popełnić gafę. W takim razie, co zrobić, aby jej uniknąć? Jest jeden sprawdzony patent: smoking i czarna muszka. Ten zestaw nigdy nie zawodzi. Na eleganckie przyjęcie będzie w sam raz a na mniej…no cóż lepiej wyglądać ponad przypisany strój niż poniżej. Muszka czy krawat? Jak widać zależy od okazji.

Muszka i denim – Starsze pokolenia łamały zasady mody na swój sposób, młodzi teraz też to robią. W dzisiejszych czasach muszka nie trzyma się kurczowo wieczorowej elegancji i opuszcza salony na rzecz pubów oraz klubów. Wyjście z przyjaciółmi oznacza styl casualowy, – czyli jeansy, sportowa marynarka a jako dodatek wzorzysta mucha. Krawaty też występują w luźniejszej formie, np. te ścięte z grubszych materiałów, ale to jednak mucha kojarzy się z przełamaniem panujących trendów oraz pokazaniem indywidualnego stylu.

Ślub – To wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego mężczyzny, chociaż nie każdy się do tego przyzna. Nieodłącznym elementem związanym z tym dniem jest stres, który dobry wygląd może pomóc zniwelować. Wiadomo, garnitur musi być, ale co do tego, muszka czy krawat? Tutaj odpowiedź nie jest już taka oczywista gdyż oba dodatki są jak najbardziej na miejscu. Warto skonsultować się w tej sprawie z partnerką i ustalić, co najlepiej będzie pasować do jej kreacji gdyż jak wiadomo tak naprawdę oczy wszystkich będą skierowane na pannę młodą. Można podejść do tematu kreatywnie i np. na ślubie mieć krawat a muchę na weselu czy też odwrotnie. Wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Muszka czy krawat? Powyższy tekst chyba rozwiał kilka wątpliwości związanych z tym dylematem. W przypadku wieczornych wyjść ważne jest żeby dokładnie czytać zaproszenia, bo tam na pewno jest podany dress code wydarzenia. Na co dzień zaś ogólnie przyjęte normy oraz zdrowy rozsądek powinny wystarczyć.

Autor: Grzegorz Adamski

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *