Strona Główna » Dom i Rodzina » Pan i pies, czyli jaka rasa, dla jakiego mężczyzny

Pan i pies, czyli jaka rasa, dla jakiego mężczyzny

Mówi się, że pies po jakimś czasie zaczyna przypominać swojego Pana. Kiedy piszę ten tekst, mój czworonóg siedzi w skupieniu obok mnie, więc może coś w tym jest. Z drugiej strony, po co czekać aż pies się do Was dopasuje, od razu sprawcie sobie takiego „kumpla”, który jest do Was podobny. Jak to zrobić? Proste, po prostu czytaj dalej a dowiesz się, jaką rasę wybrać by Pan i jego pies żyli w doskonałej harmonii.

Dla sportowca – Lubisz spędzać dużo czasu aktywnie na powietrzu? Nie są tobie straszne mrozy? Bieganie to Twoje hobby? Jeżeli zgadzasz się chociaż z jednym z powyższych stwierdzeń, to idealnym psem dla Ciebie będzie husky syberyjski. Tej rasie potrzeba dużo ruchu, więc możesz być spokojny o to czy dotrzyma Ci kroku podczas codziennej przebieżki. A na dodatek mają wygląd wilka, więc zaspokoisz w sobie od dawna skrywaną dzikość. Pan i pies wspólnie na szlaku. Nie czekaj, bo przygoda też nie będzie.

pan i pies

Dla domatora – Gdy kanapa to Twój naturalny habitat, spraw sobie psa, który dotrzyma Ci na niej towarzystwa. Jest wiele ras, które spełniają powyższy warunek, ale mops to typowy „leń”. Jest też na tyle niewielkich rozmiarów, że nie zajmie Ci całego miejsca na ulubionej leżance.  W zasadzie wszystko związane z tą rasą jest niewielkie: krótki pies, krótka sierść, krótki spacer a potem z powrotem na kanapę. Pan i pies – władcy domu. (a konkretnie kanapy i telewizora)

Mops

Kumpel i obrońca – Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale zdarza się, że jest też jego obrońcą.  Jeżeli mieszkasz w domu z ogrodem lub po prostu lubisz czuć się pewnie na wieczornym spacerze to owczarek niemiecki będzie do Ciebie pasował jak ulał. Rasa ta wykazuje się dużą inteligencją, więc będziesz miał przy sobie posłusznego kompana. Dowodem na to jak mądre są te psy jest to, iż są one „gwiazdami” każdego filmu lub serialu, gdzie jest potrzebny psi bohater.

Owczarek niemiecki, alzacki

Gdy w domu dzieci – Trzeba pamiętać, że ostatecznie pies to tylko zwierzę, które może być niebezpieczne. Wybierając psa kieruj się nie tylko swoim stylem życia, ale też tym,  z kim pies będzie miał kontakt. Gdy po Twoim domu biegają dzieci, Twój wybór powinien paść na cocker spaniela. Są one pełne energii i będą świetnym towarzystwem w dorastaniu dla Twojego potomstwa. W końcu mówi się o nich – „dziecko zamknięte w ciele psa”. Pan i pies to nie tylko dobrany duet, ale też odpowiedzialność za psiaka, ale także za osoby, które mają z nim kontakt. Bezpieczeństwo przede wszystkim a później to już tylko duże pokłady świetnej zabawy.

pan i pies

Posiadanie psa przynosi też inne korzyści niż samą radość ze wspólnego obcowania z nim. Jedną z nich jest to, że gdy się wybierzecie razem na spacer do parku, na pewno przyciągniecie uwagę innych ich posiadaczy   (czytaj: kobiet). Pies to doskonały starter konwersacji, a wspólny pies to spoiwo dobrego związku. Do dzieła Panowie, czas się zakumulować z czworonogiem!

Autor: Grzegorz Adamski

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *