Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Pielęgnacja » Przebarwienia na twarzy – skuteczne sposoby, aby się ich pozbyć!

Przebarwienia na twarzy – skuteczne sposoby, aby się ich pozbyć!

Dopiero śpiewaliśmy wakacyjno letnie piosenki, a tu już koniec lata. A wraz z jego końcem, staramy się zrobić coś więcej z naszą skórą, która po letnim słoneczku jest dość zmęczona. Choć w tym roku ciężko było o prawdziwe promienie słoneczne. Mimo wszystko, każdy kto wie, czym są przebarwienia na twarzy i jak bardzo dokuczliwie potrafią być piegi, pewnie teraz zastanawia się co z nimi zrobić. Ale przebarwienia na twarzy to nie tylko piegi – które w gruncie rzeczy potrafią być urocze. Często są to plamy, które naprawdę szpecą. Na szczęście większości tych plam można się w prosty sposób pozbyć. O ile pozwolimy sobie na odrobinę cierpliwości. Oczywiście mamy na to sprawdzone sposoby, i chętnie się nimi z tobą podzielimy.

Cóż to takiego te przebarwienia na twarzy?

Po pierwsze, kiedy już mówimy o przebarwieniach, naprawdę warto dodać, że jeśli masz do nich skłonności, to lepiej im zapobiegać, niż leczyć. Tak jest z resztą ze wszystkim. A okazuje się, że w tym przypadku zapobiec można dość łatwo, bo wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości kremy z wysokimi filtrami i się nimi regularnie smarować.

A co do rodzajów przebarwień, to najbardziej popularne są piegi. Są tacy, co je kochają i tacy, którzy ich nienawidzą. Celowo chowają się wtedy przed słońcem, by tylko nie spiegowacieć na nowo kolejnego lata. Piegi, są podobno dziedziczne, i z nimi akurat walczyć trudno, więc ci, którzy ich u siebie nienawidzą, mają zwyczajnie przechlapane.

Na skórze, pojawiają się też często malutkie, i dość ciemne plamki. I one już akurat są spowodowane długimi kąpielami słonecznymi. Powstają one w wyniku nierównomiernie rozłożonej melaniny,  a dzieję się tak przez wzgląd na większą wrażliwość na słońce. Plamki te można oczywiście rozjaśniać, ale efekt nie będzie natychmiastowy. I żeby był naprawdę konkretny, trzeba by odczekać z 2 miesiące.

W miejscach najbardziej odkrytych, u coraz to młodszych osób powstają też tak zwane plamy wątrobowe. Podobno pojawiają się u osób niemłodych. Ale dodatkowo opalanie i częste kąpiele słoneczne uwypuklają problem. Z tymi plamami też nie łatwo jest walczyć – niestety.

Jak usunąć przebarwienia na twarzy?

Tak jak wspomnieliśmy, najłatwiej jest zapobiegać. Dlatego jeśli wybierasz się na spacer, a na zewnątrz jest pełne słońce, koniecznie zaopatrz się w skuteczny krem z wysokim filtrem. Kiedy trzeba będzie już leczyć, skorzystasz z innego kosmetyku, dostępnego w aptece, i bez recepty. Zaprzyjaźnisz się z kremem wybielającym. To rewelacyjny produkt, który nie tylko wybieli, ale też zapobiegnie powstawaniu nowych plam.

Jeżeli krem wybielający nie pomoże na tyle, na ile chcemy, by nam pomógł, musimy skorzystać z zabiegów w profesjonalnym gabinecie. Mało inwazyjny, a jednocześnie skuteczny zabieg, to fototerapia. Po pomoc, można także zwrócić się do kosmetyczki, lub dermatologa. Kosmetyczka z pewnością zaproponuje peeling. I ty także, możesz robić sobie taki peeling w domowych warunkach, nawet codziennie. To ważne, by regularnie złuszczać skórę, dzięki czemu może udać się pozbyć tych niechcianych przebarwień. Kosmetyczka zaproponuje też na pewno maskę wybielającą, oraz rozjaśniająco nawilżającą. Musisz mieć świadomość, że konkretny efekt zauważysz dopiero po kilku takich zabiegach, cuda nie będą się działy od razu.

Jeśli postawisz na cierpliwość, a także na profesjonalne kosmetyki, na pewno uda się tobie usunąć wszelkie przebarwienia na twarzy. Najlepszym czasem na tego typu działania jest właśnie jesień, i zima. A na kolejny sezon wiosenno letni, koniecznie zaopatrz się w kremy z filtrami. Może w przyszłym roku – dzięki temu – nie będziesz już musiała walczyć z przebarwieniami.

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *