Strona Główna » Zrób to sam » Domowe sposoby » Jak wyglądać ładnie na zdjęciach?

Są ludzie, którzy kochają obiektyw (z wzajemnością), są też tacy, którzy go nie znoszą (też z wzajemnością). Jak wyglądać ładnie na zdjęciach, by potem nie żałować, że się nie uciekło na widok fotografa? Mamy na to kilka sposobów!

Co ubrać, by wyglądać ładnie?

Kiedy wiesz, że na imprezie lub spotkaniu rodzinnym będą robione zdjęcia, przygotuj się do tego zaczynając od doboru odpowiedniej garderoby. No bo jak wyglądać ładnie skoro ubranie zniekształca naszą sylwetkę lub jest niechlujnie pomięte? Pamiętaj, że tak jak w życiu poza zdjęciem, ma ona podkreślić Twoje atuty i dodać blasku, a nie zdominować i nadać karykaturalnych cech. Zrezygnuj zatem z ciemnych, zlewających się z tłem strojów, szczególnie gdy zdjęcia robione będą wieczorem. Unikaj także poziomych pasów czy marszczeń na bluzce. Tego typu rzeczy, szczególnie na zdjęciu, optycznie poszerzają i sprawiają wrażenie, że jest nas więcej. Nie zakładaj także odzieży z krzykliwymi, jaskrawymi wzorami czy dużymi napisami. Na zdjęciu masz być ważna Ty, a nie Twoja koszulka. Postaw na klasykę i stylowe dodatki. Uwaga, jeśli jeszcze nigdy tego nie robiłaś, koniecznie przeprowadź analizę kolorystyczną swojego typu urody, łatwiej będzie Ci dobrać kolory ubrań, które sprawią, że będziesz błyszczeć niczym gwiazda.

Co zrobić z twarzą?

Ciało i poza na zdjęciu to jedno, a twarz i mina to drugie. Warto więc o to zadbać, i nie pozwolić już na to, by mina czy świecąca cera zepsuły cały efekt. Po pierwsze zadbaj o stonowany makijaż. Świecące, pastelowe cienie czy gruba czarna kreska mogą dać efekt odwrotny od zamierzonego. Rozważnie należy także dobierać podkład. Może się okazać, że ten wyglądający dobrze na co dzień, na zdjęciu sprawi wrażenie sztucznej maski. Zaprzyjaźnij się natomiast z pudrem. Widząc czyhający aparat, udaj się dyskretnie do łazienki i upudruj nos. Dzięki temu twarz nie odbije światła, a na zdjęciu ukaże się gładka, matowa cera. Zadbaj też o mimikę i ułożenie całej głowy. Unikaj ujęć od spodu – sprawią Ci one dodatkowy podbródek. Najkorzystniejsze zdjęcia to te robione lekko z góry, gdzie twarz optycznie się wysmukli, a oczy będą większe. Dając sobie zrobić zdjęcie na wprost, można delikatnie wysunąć podbródek i wciągnąć bardzo dyskretnie policzki. Jeśli masz wąskie usta, trik lekko rozchylonych idealnie tu się nada. Zapomnij jednak o wszelkich „dzióbkach” czy całuskach. Są one nieeleganckie i infantylne. Jeśli masz okrągłą, pyzatą buzię, warto do zdjęcia przechylić nieco głowę. Staraj się też ustawiać tym lepszym profilem. Każda z nas posiada tą bardziej ulubioną stronę, czy to przez układ włosów, czy tak o, po prostu.

A reszta ciała?

Jak wyglądać ładnie siedząc? Siedząc, staraj się robić to delikatnie na krawędzi krzesła bądź kanapy, kierując przy tym nogi w bok. Dzięki temu naturalnie się wyprostujesz i wysmuklisz. Wstając jednak do zdjęcia, staraj się nie trzymać rąk splecionych na plecach lub pod brzuchem. Wygląda to sztywno. Zamiast tego ułóż swobodnie dłonie na biodrach. Możesz przy tym przenieść ciężar ciała delikatnie na jedną nogę, lub zawinąć jedną o drugą tak, by jedna szła delikatnie do przodu, szczególnie gdy masz na sobie wysokie obuwie. Staraj się także nie wypinać brzucha, a delikatnie go wciągnąć i wypiąć dumnie pierś! Stojąc bokiem do fotografa możesz nogę bliżej niego lekko wysunąć w stronę obiektywu, co nada jej smukłości. Pamiętaj, by przede wszystkim czuć się wyluzowaną, każde spięcie, zakłopotanie czy sztuczne pozowanie nie umknie aparatowi. Traktuj to przede wszystkim jako zabawę.

Pokochaj siebie!

Chcesz wyglądać ładnie na zdjęciach, chcesz, by aparat Cię pokochał? Najpierw sama siebie pokochaj! Gdy tylko ktoś wyceluje w Ciebie lufę aparatu, jedyne o czym myślisz, to Twoje kompleksy? A więc jakim cudem masz wyjść na zdjęciu atrakcyjnie? Będziesz spięta, wręcz naburmuszona i sama odbierzesz sobie naturalny blask, który pojawia się, gdy jesteś pewna siebie, zrelaksowana i uśmiechnięta. Zamiast myśleć o swoich kompleksach, skup się na atutach.

Jak wyglądać ładnie – najważniejsza rada ( i najprostsza)

Uśmiechnij się! Szczerze, całą sobą, tak by roześmiały się nie tylko Twoje usta, ale i oczy. Będziesz wyglądała atrakcyjnie, bez względu na to, którym profilem się ustawisz i jak będziesz ubrana. Szczery uśmiech budzi sympatię i sprawia, że defekty stają się dużo mniej istotne.

Kilka rad końcowych

Prócz stroju, mimiki czy ułożenia ciała, w dobrym zdjęciu ważne jest również to, co sobą prezentujemy i jak się na nim zachowujemy. Unikajmy kompromitujących zdjęć, na których widać, iż za dużo wypiłyśmy. Nigdy nie wiadomo, w czyje ręce taka fotka może trafić, a przecież zależy nam na dobrej reputacji. Niedopuszczalne także są wszelkiego rodzaju dziwne gesty, szczególnie te uznawane powszechnie za obraźliwe i wulgarne. Środkowy palec, kciuk wzniesiony do góry czy znany wszystkim znak rock’n’rolla – nie zawsze do końca znamy ich znaczenie, co więcej, w różnych krajach te same gesty mogą znaczyć zupełnie co innego. Nie wystawiajmy niepotrzebnie języka, nie otwierajmy szeroko buzi, nikt nie chce przecież oglądać naszych migdałków, a przypadkowy nalot na języku wprawi nas tylko w zakłopotanie. Nie obejmujmy także czule świeżo co poznanych ludzi, nie uwieszajmy się na nich czy nie bierzmy pod rękę tylko dlatego, że jest nam robione wspólne zdjęcie. W zdjęciach grupowych zadbajmy o to, by nikogo nie zasłaniać, jeśli jesteśmy stosunkowo wyżsi, sami też nie pozwólmy sobie na zbędne przepychanki przed obiektywem.

 

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *