Strona Główna » Motywacja » Wiosenne przesilenie – jak sobie z nim radzić?

Wiosenne przesilenie – jak sobie z nim radzić?

Wiosna.. niby taki czas, kiedy wszystko rozkwita i żyć się powinno chcieć bardziej – a jednak Ty jesteś wiecznie zmęczona. Przesilenie wiosenne dopada większość z nas. Często jest spowodowane zbyt ubogą dietą w trakcie zimy. Braki witaminowe możemy jednak nadrobić – jakie są nasze sposoby na wiosenne przesilenie?

Osłabienie wiosenne? Zacznij ćwiczyć!

 

Jeżeli chcesz mieć dobry humor i masz ochotę na trochę endorfin, zacznij ćwiczyć. To najlepszy sposób na przesilenie wiosenne ale nie tylko. Dzięki regularnym ćwiczeniom wyrzeźbisz sylwetkę a Twoja kondycja będzie znacznie lepsza. Nie musisz od razu chodzić na siłownię. Wystarczy, że raz na jakiś czas wybierzesz się na szybki spacer, albo pojeździsz na rolkach. Warto też zaopatrzyć się w porządny rower, i robić sobie  wycieczki.

Przesilenie wiosenne – a może to zła dieta?

 

Zastanów się jak wygląda Twoje codzienne menu? Czy zajadasz się owocami i warzywami, nie zapominasz o  białku? A może to raczej dieta monotonna? Jeżeli tak, koniecznie to zmień. Warzywa i owoce będą już coraz tańsze, więc możesz pozwolić sobie na większe zakupy w warzywniaku. A jeżeli posiadasz przydomowy ogródek, może sama skusisz się na zasianie marchewki, cebuli, czy szpinaku?

Woda, zdrowia doda

 

I jest świetnym sposobem na wiosenne przesilenie. Dlatego pij jak najwięcej, i to nie tylko wody. Możesz posiłkować się owocowo warzywnymi sokami, koktajlami, mlekiem, a nawet zupami. Jeżeli jednak postawisz na wodę- to i lepiej. Bo to ona pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Dobrze, jeżeli zrobisz sobie wolne od cukru. Nie oznacza to wcale, że masz rezygnować ze słodkich smaków. Wystarczy, że tradycyjny cukier zastąpisz na przykład stewią, albo ksylitolem.

Wrzuć na luz

 

Nawet jeżeli masz milion projektów, których nie zdążyłaś dopiąć na ostatni guzik Rozplanuj wszystko tak, żebyś chociaż jeden dzień w tygodniu mogła mieć wolny. Koniecznie zorganizuj sobie dobę w taki sposób, byś i za dnia znalazła zawsze godzinkę dla siebie. Odpoczywaj. Potrzebujesz tego szczególnie teraz.

Korzystaj ze słonecznej pogody

 

Wprowadzi Cię to w dobry nastrój i pozwoli cieszyć się wiosną, która już przecież nadeszła. Zapach kwiatów, śpiewające ptaki. Zatrzymaj się na chwilę. Podumaj. Zacznij planować kolejne miesiące. Ale ze spokojem. I tak niczego nie uda się przyspieszyć. Zadbaj o wewnętrzną równowagę.

Poczuj się dobrze w swojej skórze i zacznij się cieszyć każdym kolejnym dniem. Pozytywne nastawienie, to połowa sukcesu. Z nim zwalczysz objawy wiosennego przesilenia. Trzymamy kciuki!

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *