Strona Główna » Dom i Rodzina » Dom » Materac termoelastyczny, reagujący na ciepło – czy to dobry zakup?

Materac termoelastyczny, reagujący na ciepło – czy to dobry zakup?

W sklepach można znaleźć wiele różnych modeli materaców. Wyszukanie tego odpowiedniego, tylko z pozoru może wydawać się proste. W rzeczywistości, jak mówi przysłowie, im dalej w las, tym więcej drzew. Materace z pianki wysokoelastycznej, lateksowe, kieszeniowe czy też termoelastyczne lub ze zwykłej pianki PUR – to najpopularniejsze modele, które można znaleźć w sklepach.

Dużym zainteresowaniem cieszą się głównie te termoelastyczne, które nazywane są także termoplastycznymi czy materacami Visco. Są przy tym dość drogie, dlatego też zanim zdecydujesz się na zakup, warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Jak działają i dla kogo są polecane?

Właściwości materaców termoelastycznych:

  • reagują na nacisk i ciepłotę ludzkiego działa
  • pianka Visco jest bardzo mięsista w dotyku, powoli odzyskująca kształt, ale też bardzo wytrzymała i trwała
  • mają bardzo dobrą elastyczność punktową, tworzą miliony punktów podparcia dla ciała
  • wyróżniają się dobrą cyrkulacją powietrza i paro przepuszczalnością
  • polecane są w stosowaniu u osób przewlekle i obłożnie chorych, przeciwdziałają tworzeniu się odleżyn

Materace tego rodzaju są oferowane głównie jako warstwowe – w tym przypadku pianka termoelastyczna, zwykle o grubości 5-8 cm znajduje się na wierzchu, a pod nią znajduje się standardowa pianka PUR lub też dodatkowo pianka wysokoelastyczna czy też sprężyny kieszeniowe. Całość otoczona jest pokrowcem.

Również pianka Visco wykorzystywana jest na materace nawierzchniowe – doskonale sprawdzają się na niewygodne materace czy też na rozkładane kanapy, aby były one jeszcze wygodniejsze. Wówczas materac ma formę samej pianki termoelastycznej w pokrowcu, którą umieszcza się na zwykłym materacu.

Ile kosztują materace termoelastyczne?

Jeżeli interesuje cię materac tego rodzaju, musisz przygotować się na nieco wyższy wydatek. Zasadniczo najlepsze materac termoelastyczne to koszt nawet 10 000 złotych za model uznanej marki ale można także kupić je w cenach rozpoczynających się od około 500 złotych, gdy chodzi o materace nie markowe.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *