Strona Główna » Blogostrefa » Wymarzona sesja ślubna – jak się do niej przygotować?

Wymarzona sesja ślubna – jak się do niej przygotować?

Ślub jest niezwykłą chwilą w życiu każdego małżonka. To wtedy dwoje ludzie postanawia złączyć się ze sobą i żyć razem do końca życia, zatem warto uwiecznić tę chwilę, w czym pomoże nam sesja ślubna.

Najważniejsze zdjęcia w życiu

Nie ma żadnych wątpliwości, iż zdjęcia ślubne są najważniejszymi zdjęciami w życiu małżonków. W końcu to na nich zostanie uwieczniony moment zawarcia związku małżeńskiego. Najwyższego aktu miłości, który może zostać dokonany pomiędzy kobietą, a mężczyzną.

Sesja ślubna najczęściej odbywa się w dniu ślubu. O pewnej porze dnia para młoda udaje się wraz z fotografem do wcześniej ustalonego miejsca, gdzie zostaną zrobione zdjęcia. Niektóre pary przekładają dzień zdjęć na jakiś okres po ślubie. Sytuacja taka najczęściej ma miejsca, jeżeli małżonkowie chcą zrobić zdjęcia w jakimś nietypowym miejscu. Najczęściej są to góry, jeziora, czasem jakieś piękne miasta oraz morze oraz rzeki.

Wiele osób zastanawia się ile może trwać sesja w plenerze. Otóż, wszystko zależy od tego, co oferuje dany fotograf ślubny. Jeżeli sesja ma odbywać się w dniu ślubu, to najczęściej ma miejsce w bliskiej okolicy miejsca wesela. W takim razie, sesja trwa najdłużej kilka godzin, zazwyczaj od dwóch do trzech. Jeżeli sesja ma odbywać się w jakimś innym miejscu (jak np. wcześniej wspomniane góry), to sesja może trwać nawet cały dzień. Wszystko zależy od wybranej oferty.

Jeżeli para młoda wybierze sesję w studio, zmniejsza się ilość rzeczy, które należy załatwić. Przede wszystkim, muszą mieć oni jedynie swoje ślubne stroje, które założą już na miejscu. Ewentualnie można zabrać ze sobą jakiś gadżet, który w ciekawy sposób ozdobi scenerię zdjęć.

Jak przygotować się do sesji?

Aby dobrze wyjść na zdjęciach i aby cała sesja zdjęciowa przeszła bardzo sprawnie, najlepiej jeżeli para młoda odpowiednio się do niej przygotuje.

Przede wszystkim, jeżeli sesja zdjęciowa ma być po ślubie, należy kilka dni wcześniej zawiadomić fotografa, w jakim miejscu będą odbywały się zdjęcia. Oczywiście jeżeli ma to być jakieś bardzo odległe miejsce, np. zagranica, należy zadbać o odpowiedni transport oraz ewentualny nocleg.

Kluczowym elementem są ubrania ślubne. Powinny one być wyprasowane i odświeżone. Oczywiście na zdjęciach można dokonać różnych rzeczy poprzez obróbkę, jednak lepiej kiedy są one czyste i zadbane. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą ciepłych rzeczy na zmianę, szczególnie w góry, czy parasola, ponieważ pogoda bywa okrutna.

Bardzo istotnym elementem jest wygodne obuwie. Należy zabrać ze sobą parę butów, w których możliwe będzie pokonanie kilku kilometrów czy wchodzenie do pola czy na łąkę. Jeżeli ktoś decyduje się na sesję w górach, to obuwie trekkingowe powinno być obowiązkowe. Niestety, eleganckie buty do stroju ślubnego trzeba nosić ze sobą.

Wybierając się na sesję, warto pamiętać o takich rzeczach jak krem na komary oraz krem do opalania z filtrem. Sesje bywają długie, a komary uciążliwe, dlatego lepiej spryskać skórę jakimś środkiem, aby skutecznie je odstraszać. Tak samo sprawa wygląda ze słońcem, jest ono bardzo ważne dla życia i niezbędne do wykonania pięknych zdjęć, jednak przy długiej sesji ślubnej może ono jedynie przeszkadzać i przyczynić się do powstania oparzeń skóry.

Panna młoda powinna również pamiętać o odpowiednim makijażu. Dzięki niemu będzie jeszcze lepiej wyglądać na zdjęciach. Można albo przejść się wcześniej do wizażystki, albo zabrać akcesoria do makijażu razem ze sobą. W ostateczności wizażystkę można zabrać razem ze sobą na sesję ślubną. Kiedy panna młoda zdecydowała zabrać swój mały zestaw kosmetyków, powinna pamiętać o zabraniu ze sobą niezbyt ciemny matowy podkład oraz dobry matujący puder. Nie powinna używać kosmetyków rozświetlających, gdyż mogą one wpłynąć na końcowy efekt danych zdjęć.

Bardzo istotnym elementem wyglądu jest fryzura. O ile mężczyzna nie powinien mieć z tym większego problemu, to sprawa wygląda odwrotnie u kobiety. Panna młoda powinna przed sesją odwiedzić fryzjerkę. Najlepiej powiadomić panią fryzjerkę, iż fryzura powinna być na tyle trwała, aby wytrzymała całą sesję. Warto aby panna młoda miała ze sobą akcesoria, które będą w stanie poprawić kondycję fryzury. Mowa tu o szczotce, grzebieniu, dodatkowych spinkach oraz lakierze. Taki zestaw powinien uratować życie większości fryzur.

Jednym z najbardziej istotnych punktów, o którym należy pamiętać przed udaną sesją zdjęciową jest… sen. Para młoda powinna być wypoczęta i pełna sił na sesji. Przede wszystkim na każdym zdjęciu powinien pojawić się uśmiech, co jest niemożliwe po nieprzespanej nocy. Sine i często czerwone oczy również nie są mile widziane. Poza tym sesja może trwać długo, dlatego warto mieć baterie naładowane do maksimum.

Sesja ślubna jest jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego małżonka. Aby w pełni ją wykorzystać i wypaść na zdjęciach jak najlepiej, należy pamiętać o kilku rzeczach i czynnościach, które należy wykonać, aby przygotować się do niej jak najlepiej. Skrupulatne przygotowanie do sesji zaoszczędzi czas oraz nerwy i niepotrzebną pracę każdej ze stron.

 

Autor artykułu:
1Artykuł został przygotowany przez firmę fotograficzną FORG Rafał Gąsiorowski z Rzeszowa zajmująca się fotografią ślubną, portretową i reklamową.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *