Strona Główna » Dom i Rodzina » Zimowe wakacje w Krynicy-Zdroju

Zimowe wakacje w Krynicy-Zdroju

Zastanawiasz się, jak spędzić urlop w Polsce? Zimowe wakacje można zaplanować także bez śniegu i jazdy na nartach. Przekonaj się, jakie ciekawe atrakcje czekają na Ciebie w Krynicy-Zdroju, gdzie nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie dla siebie wymarzoną przyjemność.

Miastem, które może oczarować podróżnych nawet zimą, jest Krynica-Zdrój. Znajdująca się na południu Polski Krynica zwana potocznie Górską (w odróżnieniu od Morskiej) mieści się na terenach malowniczego Beskidu Sądeckiego. Zimowe wakacje spędzone w tym miejscu razem z rodziną lub przyjaciółmi z pewnością będą miło wspominane. Dlatego pakuj walizkę i… w drogę! Nie ma na co czekać. Polska oferuje niezastąpione atrakcje na wyciągnięcie ręki.

  1. Krynica-Zdrój zimą. Dlaczego warto?

Mogłoby się wydawać, że główną atrakcją zimowego urlopu powinna być jazda na nartach, desce czy łyżwach. Pogoda w Polsce, także w grudniu, nie zawsze gwarantuje możliwość uprawiania tych sportów.

Na szczęście założona w XVI wieku Krynica-Zdrój od lat cieszy się ogromną popularnością turystów z wielu względów. Ciekawy, jakich?

Główną atrakcją Krynicy-Zdrój jest dostęp do wód źródlanych – miasto funkcjonuje jako uzdrowisko już od ponad 200 lat. Świadectwa historii wodolecznictwa można ujrzeć, zwiedzając Stare Łazienki Mineralne, Stare Łazienki Borowinowe, Pijalnię Główną czy Nowy Dom Zdrojowy. W każdym z tych miejsc możesz wypróbować działanie lokalnej wody źródlanej i przekonać się o jej niezastąpionych właściwościach.

Poza punktami z wodą krynicką w mieście znajdują się także piękne wille: „Biała Róża”, „Biały Orzeł”, „Kosynier”, „Wisła” to budynki, które odkryją przed Tobą dawne piękno miasta.

Przez Krynicę-Zdrój przebiega kilka malowniczych szlaków turystycznych, w tym:

  • Główny Szlak Beskidzki, dzięki któremu możesz dotrzeć na Runek (1082 m n.p.m.)
  • szlak na Jaworzynę (1114 m n.p.m.),
  • szlak na kopiec Pułaskiego w Krynicy, zbudowany na cześć gen. Kazimierza Pułaskiego i konfederatów barskich.
  1. Zimowe wakacje w hotelu

Urlop w trakcie zimy warto spędzić w miejscu oferującym ciekawe noclegi. Być może zainteresuje Cię wynajęcie pokoju w hotelu Mercure Krynica-Zdrój Resort&SPA. To idealny punkt wypadowy na zimowe wakacje, w którym nie można się nudzić nawet w trakcie bardzo złej pogody. Wewnątrz budynku znajduje się podgrzewany basen oraz sauna i jacuzzi. Jeśli lubisz aktywnie spędzać wieczory, z pewnością zainteresuje Cię oferta centrum fitness.

W hotelu Mercure w Krynicy-Zdroju możesz zatrzymać się razem ze swoją rodziną, ponieważ jest to miejsce przyjazne dzieciom. Dlaczego? W hotelu funkcjonują klubiki, z których skorzysta Twoja pociecha – obojętnie w jakim jest wieku.  Nie musisz się także martwić o ewentualną opiekę nad dzieckiem, jeśli w trakcie wyjazdu masz zaplanowane spotkanie służbowe. Wśród pracowników hotelu znajduje się bowiem wykwalifikowana opiekunka, która na Twoje życzenie zajmie się maluchem.

Przekonaj się, w jakich innych miastach w Polsce warto spędzić zimowe wakacje. Wejdź na stronę AccorHotels i wybierz następny punkt podróży.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *