Strona Główna » Zrób to sam » Domowe sposoby » 3 sposoby na usunięcie osadu z prysznica

Dbasz o swoje mieszkanie najlepiej jak potrafisz.. codziennie biegasz ze ściereczką i pucujesz każdy kąt, by lśnił. Jednak mimo Twoich starań, od czasu do czasu, gdzieniegdzie pojawia się osad. Najpopularniejszym miejscem, na którym się on zbiera, jest bateria prysznicowa. Jak skutecznie usunąć osad z prysznica?

prysznic

Usunięcie osadu z prysznica nie zawsze jest proste- ale WYKONALNE. Jeżeli tylko uzbroisz się w odrobinę cierpliwości, z pewnością sobie z tym poradzisz. W co powinnaś się wyposażyć rozpoczynając ciężką walkę?

OCET

Jest idealny do czyszczenia zagrzybionej powierzchni. Grzyb pojawia się najczęściej tuż przy samych uszczelkach, właśnie koło prysznica, ponieważ to tam zbiera się spora ilość wilgoci. W zasadzie nie musisz się bardzo męczyć, bo doprowadzić te miejsca do czystości. Wystarczy, że obficie polejesz je octem. Co dalej? Później, musisz trochę zaczekać. Możesz zatem wykorzystać ten czas na „chwilę dla Ciebie”. Zafunduj sobie jakąś maseczkę na twarz, napij się gorącej herbaty z cytryną i przeczytaj coś z kobiecej pracy. Małe 40 minut – ale to nie stracony czas. Bo wystarczy, że teraz pójdziesz do łazienki, i dokładnie wypłuczesz miejsce, które wcześniej polałaś octem. Zdumiewające? Cóż no.. po grzybie ani śladu!

Ocet sprawdza się też idealnie w przypadku zabrudzonych drzwiczek od kabiny. Tym razem jednak, musisz przygotować specjalny roztwór – do octu dolewasz wodę, ciepłą – ale nie gorącą. Pół, na pół. No a teraz zostaje Tobie już tylko szorowanie.. Ile to potrwa? Wszystko zależy od tego, jak bardzo brudna jest kabina prysznicowa.

SÓL I SODA OCZYSZCZONA

Działanie octu w przypadku usuwania grzybów z powodzeniem zastąpi soda oczyszczona. Używamy jej w ten sam sposób, a po całym procesie spłukujemy dokładnie. Bądź pewna, że będziesz zadowolona z efektów.

Za to samą kabinę, można wyczyścić również za pomocą soli, która dokładnie usunie wszelkie zanieczyszczenia.

ŚRODEK DO CZYSZCZENIA TOALET

Ta metoda nie ma nic wspólnego z domowymi sposobami i jest zdecydowanie mniej bezpieczna od poprzednich. Niestety jeżeli kabina prysznicowa i sam prysznic są mocno zapuszczone, domowe metody mogą nie wystarczyć. Polewamy wtedy dokładnie wybrudzone miejsca i czyścimy je ściereczką – najlepiej załóż wtedy ochronne rękawiczki i staraj się nie wdychać oparów.

 

No to co..? Dałaś radę! Łazienka lśni. BRAWO!

 

 

 

 

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze (1)

  1. Madzik3a54 pisze:

    Sól i soda najlepszy sposób na wszelkie osady:)solą także świetnie czyści się łyżki:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *