Strona Główna » Zrób to sam » Domowe sposoby » Domowe sposoby na karaluchy

Domowe sposoby na karaluchy

Pojawiają się zupełnie niespodziewanie. Wystarczy, że gdzieś za szafką pozostawimy resztki jedzenia. Jeżeli natomiast mieszkasz w wieżowcu, w którym korzysta się ze zsypu, z pewnością i u Ciebie się pojawiły. Czyhają w ukryciu, tuż za ścianą. Kiedy tylko nadarzy się okazja ” atakują”. Są szybkie, i zwinne do tego stopnia, że możesz nie zauważyć nawet, że u Ciebie zamieszkały. Czy można się ich jakoś pozbyć? Mamy dla Was domowe sposoby na karaluchy.

Wykorzystaj lep na muchy

Kupisz go w zasadzie w każdym sklepie ogrodniczym, czy też  w większym markecie a latem znajdziesz lepy nawet w osiedlowych sklepikach. Wykorzystaj je jednak nieco inaczej niż w przypadku much. Nie wieszaj ich na żyrandolu czy w innych miejscach, a potnij na średniej wielkości kawałki, które położysz tam, gdzie najczęściej pojawiają się karaluchy. Jest to skuteczna metoda, jednak zwalcza karaluchy tylko na chwilę, na szczęście mamy dla Ciebie też inne sposoby.

Zrób zapas kawy

Chodzi o tą prawdziwą, z fusami, nie rozpuszczalną. Potrzebujesz też kartki papieru, słoika oraz czystej wody. Musisz zaparzyć mocną kawę – chodzi o to, by ilość fusów była jak największa. Następnie odcedzasz płyn, a fusy przekładasz do słoika. A teraz postaw słoik tam, gdzie najczęściej widzisz ślady karaluchów. Oprzyj o brzeg słoja kartkę papieru – która stanie się czymś w rodzaju drabiny. Kiedy już karaluch trafi do pułapki zwabiony zapachem kawy, który uwielbia, nie będzie mógł z niej wyjść.

A piwo, masz?

Jeśli nie masz, to kup. I znów posłużymy się słoikiem i kartką papieru. Chyba, że wolisz wykorzystać jakieś stare tkaniny. Jeżeli nasączysz je piwem, zwabisz karaluchy a potem po prostu się ich pozbędziesz. Możesz także nalać piwa do słoika i postąpić identycznie, jak w przypadku kawy.

Zainwestuj w gotowe środki

Skuteczne są także różne chemiczne preparaty, które dostępne są w proszku, w żelu lub sprayu. Można je kupić bez problemu w niemalże każdym sklepie z chemią.

Owadobójcze płyty

To świetny sposób nie tyko na odstraszenie karaluchów, ale także innego robactwa. Zadziała już sam zapach. Takie płytki produkuje między innymi BROS, i warto w nie inwestować bo są skuteczne a do tego działają naprawdę długo – nawet 4 miesiące.

Możesz również zainwestować w profesjonalną dezynfekcję ale ważne jest również to, by zabezpieczyć wszelkie otwory i szczeliny, którymi karaluchy mogłyby przedostawać się do Twojego domu.
Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze (1)

  1. Molinia napisał(a):

    Pole

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *