Strona Główna » Dom i Rodzina » Dom » 7 pomysłów na to jak usunąć zapach papierosów

7 pomysłów na to jak usunąć zapach papierosów

Papierosy to zmora dzisiejszych czasów. Na ulicy, na przystankach autobusowych, nawet w kawiarniach i restauracjach, zdarza się jeszcze, że są wydzielone miejsc dla osób palących. Na balkonach mieszkań w bloku, na klatkach schodowych, na parkingach – zapach papierosowego dymu może nas niespotykanie „dopaść” niemal wszędzie. Jeśli sam palisz, to pół biedy. Ale osoby niepalące są szczególnie narażone na działanie szkodliwych związków smolistych, które właśnie dla nich są najbardziej szkodliwe. Jeśli ty również nie tolerujesz dymu papierosowego, podpowiemy ci jak usunąć zapach papierosów.

Drażniący, nieprzyjemny zapach

Każdy z nas miał kiedyś do czynienia z osobą palącą i niestety, mógł nawdychać się dymu papierosowego. Wiemy doskonale, że jest to niezwykle drażniący zapach, który dla dróg oddechowych potrafi być wręcz zabójczy. Zwłaszcza osoby chore na astmę, alergicy i wszyscy ci, którzy mają problemy z zatokami, powinni jak najbardziej wystrzegać się przebywania w pomieszczeniach, w których dym tytoniowy unosi się w powietrzu.
Szczególnie trudno jest wyeliminować zapach papierosów z mieszkania, w którym od lat pali się papierosy i to nałogowo. Zapach wsiąka bowiem zarówno w meble, jak i firany, tapicerkę, wszelkie sprzęty, ubrania i obuwie. Nawet, gdy nałogowy palacz postanowi zerwać z paleniem, zapach w jego mieszkaniu jeszcze przez długi czas będzie wyczuwalny.

Jak usunąć zapach papierosów i pozbyć się problemu?

Osoba, która pali papierosy nałogowo, przesiąknięta jest zapachem tytoniu na wskroś. Nawet po wypraniu jej ubrań, zapach wciąż się na nich utrzymuje. Można jednak próbować z tym walczyć, by jak najbardziej zneutralizować nieprzyjemną woń. Istnieje kilka sposobów na to, jak usunąć zapach papierosów:
1. Zakaz palenia – najskuteczniejsza metoda, to po prostu zabronić palenia papierosów w mieszkaniu. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnego zapachu, który pozostaje we wszystkich pomieszczeniach, a jedynym problemem pozostaną ubrania osoby palącej.
2. Silne detergenty – jedynym możliwym sposobem pozbycia się zapachu papierosów z ubrań, jest wypranie ich w dobrym proszku. Czasem trzeba jednak powtórzyć pranie kilkakrotnie, a najlepsze okażą się detergenty zawierające cząsteczki tlenu.
3. Kadzidełka i zapachowe świeczki – a także wszelkie inne środki niwelujące zapach papierosów. Rozmieszczenie ich w różnych miejscach całego mieszkania pomoże w pewnym stopniu „zamaskować” zapach papierosów, lecz na pewno nie zlikwiduje go całkowicie. Podobne działanie wykazują odświeżacze powietrza dostępne w różnych rodzajach (żele, kryształki w spreju), które trzeba jednak co jakiś czas uzupełniać.
4. Zapachowe chusteczki – jeśli włożysz kilka do szafy z ubraniami, powinny skutecznie zniwelować zapach.
5. Neutralizator zapachu – w różnych specjalistycznych sklepach dostępne są profesjonalne środki neutralizujące nieprzyjemne zapachy, w tym papierosowy. Jednym z najlepszych obecnie na rynku jest neutralizator ONA, dostępny zarówno w spreju, jak i w żelu oraz ONA block. Użycie tych środków jest bardzo proste. Wystarczy rozmieścić je w różnych miejscach mieszkania i w zasadzie tyle – pochłoną wszelkie niemiłe zapachy.
6. Skórka cytryny – skórki od pomarańczy, cytryny, limonki i innych cytrusów, doskonale pochłania intensywny, nieprzyjemny zapach tytoniu. Wrzuć kilka skórek do prania, a zobaczysz, jaką uzyskasz świeżość.
7. Talk – zasypka lub puder używany do pielęgnacji niemowląt doskonale wyciąga wszelkie niepożądane zapachy. Wystarczy posypać pudrem ubrania, a po kilku godzinach dokładnie wytrzepać.

Aby pachnieć dobrze
Papierosy były, są i będą jednym z najczęstszych nałogów, w które ludzie popadają na długie lata, a czasem nawet na całe dorosłe życie. Zapach papierosów niestety utrzymuje się bardzo długo na ubraniach, meblach, tapicerce samochodowej, a nawet na samym ciele palacza. Dlatego jedynym skutecznym sposobem powstrzymania pojawiającego się drażniącego zapachu jest po prostu rzucenie palenia. Wiemy jednak doskonale, że siła woli nie u każdego jest mocna stroną. Dlatego warto sięgać po wypróbowane środki pochłaniające zapach i chociaż w ten sposób próbować go neutralizować.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze 8 komentarzy

 1. dallis napisał(a):

  Ja ja jak gdzieś jestem w pubie gdzie palą i mi np. kurtka przesiąka to rzucam na program steamcare do suszarki, 15 minut i gotowe, nic nie śmierdzi.

 2. Ewa13 napisał(a):

  A ja likwiduję zapach papierosów neutralizatorem o zapachu kawy z ecobris. Naprawdę ma super zapach i nie czuć tytoniu.

 3. mariuszkoli napisał(a):

  najprościej pozbyć się brzydkiego zapachu zamawiając usługę ozonowania: http://www.airozone.pl

 4. wanda napisał(a):

  dla palaczy mam dobry sposób na odór z popielniczki z papierosami – a więc wlać odrobinę wody i dodać trochę cukru waniliowego

 5. Gooogle napisał(a):

  Nie nawidze palaczy i papierosów ten kto to wymyślił był glupkiem tak samo piwo i wódka i inne alkohole.

 6. Ania napisał(a):

  Żeby zapach zniknął trzeba przestać palić w mieszkaniu. Można zamówić firmę ozonującą, bo to zabija zapach raz na zawsze. Później mieszkanie jest długo świeże. Tutaj można poczytać o ozonowaniu:irozone.pl/pl/ozonowanie/czym-jest-ozonowanie.html.

 7. qmri napisał(a):

  Najłatwiej jest usunąć zapach papierosów poprzez ozonowanie mieszkania, takich fachowców można znaleźć miedzy innymi w warszawie http://www.ozonersi.pl/

 8. karina napisał(a):

  My z mężem skorzystaliśmy z Kliniki Dywanów, która wykonała ozonowanie mieszkania i czyszczenie wszystkich dywanów i mebli i efekt jest rewelacyjny. Zero brzydkiego zapachu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *