Strona Główna » Dom i Rodzina » Dom » Elegancja i nowoczesność

Elegancja i nowoczesność

Część wypoczynkowa naszego salonu jest niezwykle ważna. Jest to w końcu przestrzeń, gdzie mamy się zrelaksować, wyciszyć, spędzić czas z rodziną, dziećmi lub ukochaną osobą. Dlatego też warto zadbać o stylowe, wygodne i funkcjonalne urządzenie tej części domu czy mieszkania. Liczy się estetyka, nowoczesność, ale również nasz komfort.

 

Świetnym uzupełnieniem sofy czy kompletu wypoczynkowego są ławy do salonu drewniane, szklane lub też bardziej designerskie wykonane z innych materiałów takich jak paleta, która będzie się bardzo dobrze prezentować w industrialnym wnętrzu typu loft lub też w salonie urządzonym w stylu eklektycznym.

Modne są też stoliki z palet pomalowane na biało. Nadają one pomieszczeniu lekkości i niebanalnego zacięcia. Jeśli z kolei marzy nam sie styl bardziej nowoczesny czy minimalistyczny, możemy pomyśleć o ławie ze szklanym blatem – transparentnym lub nieprzezroczystym. Takie blaty posiadają jeszcze tę zaletę, iż można je samodzielnie ozdobić specjalnymi naklejkami dekoracyjnymi czy laminatami na szkło. Pozwoli to dodać przestrzeni indywidualnego charakteru zaledwie w kilka minut, bez konieczności chociażby przemeblowania.
Tradycyjne drewniane ławy doskonale sprawdzą się w prawie  każdym wnętrzu. Na rynku dostępne są meble wykonane z każdego rodzaju i koloru drewna. Takie ławy pozwalają również optymalnie wykorzystać przestrzeń, ponieważ często mieszczą w sobie szuflady lub przynajmniej dolną półkę.
Ławy w salonie są z pewnością niezbędne. W końcu to tam najczęściej ląduje pilot od telewizora czy też ulubiona płyta DVD albo poranna gazeta.
Najnowszym trendem, który już jakiś czas temu zagościł zarówno w domach jak i kawiarniach, są drewniane ławy w stylu vintage, nawiązujące do estetyki PRL. Chodzi o ławy o bardzo cienkim blacie,  i nogach ustawionych pod lekkim kątem. Jeśli dobrze poszukamy, być może odnajdziemy taki „skarb” u babci na strychu. Wtedy wystarczy tylko odświeżyć blat, malując go lub obklejając specjalnym materiałem lub ozdobami (np. literkami).

Siedząc przy takim odnowionym stoliku, z pewnością poczujemy się jak w innej epoce.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *