Strona Główna » Dom i Rodzina » 8 sposobów na znalezienie wczasów Last Minute

8 sposobów na znalezienie wczasów Last Minute

Żeby najlepiej skorzystać z oferty Last Minute, trzeba umieć umiejętnie szukać!

1. Przygotuj się na szybką decyzję.

Chcesz się wybrać na wakacje na ostatnią chwilę? Zrób dokładny research wśród ofert. Przejdź się po biurach podróży – tam często propozycje zmieniają się z dnia na dzień. Nie licz na rezerwację ofert w stylu „proszę mi się dać zastanowić do jutra”. Opcje Last Minute mają to do siebie, że bardzo szybko znikają i jeśli Ty się nie zdecydujesz – zrobi to ktoś inny.

2. Bądź przygotowany wcześniej.

Może się zdarzyć, że trafisz na fantastyczną ofertę… z wylotem następnego dnia. Dlatego do wyjazdu przygotuj się wcześniej. Jeżeli nie jesteś zdecydowany na konkretny kraj, zakreśl region geograficzny o podobnym klimacie – będzie Ci łatwiej przygotować bagaże pod kątem pogody.

3. Korzystaj z renomowanych biur podróży

Rynek turystyczny nie jest od paru lat bardzo stabilny, kolejne biura upadają. Dlatego, decyduj się na podróżowanie z gigantami branży, będziesz mieć dzięki temu spokój ducha. Zwróć uwagę, na strony internetowe biur – jeżeli są nieprzejrzyste, a oferty mętne – rezygnuj z takiej podróży. Na przykład oferty Last Minute na www.itaka.pl są sformułowane w sposób niepozostawiający wątpliwości co do cennika, warunków i standardu wyjazdu. Takich opcji szukaj.

4. Nie daj się nabrać

Oferta Last Minute to wyjazd proponowany na niedługo przed datą podróży. Jeżeli widzisz takie propozycje na pół roku przed wakacjami – nie daj się skusić. Ktoś ewidentnie próbuje na Tobie zarobić i wmówić Ci, że proponowana cena jest promocyjna.

5. Nie spodziewaj się wakacji za darmo

Jeżeli wybierasz się na wakacje z wariantem All Inclusive nie spodziewaj się, że zapłacisz za nie 500 złotych. Ceny w ofertach Last Minute są najczęściej o około 50 procent niższe niż w normalnej rezerwacji, natomiast im pełniejszą opcję wybieramy z tym wyższą i tak ceną musimy się liczyć.

6. Nie planuj Last Minute na Święta

Biura podróży wykorzystują fakt, że coraz popularniejsze są świąteczne, rodzinne wyjazdy. Ponieważ turyści podróżują wtedy tłumnie, zwyczajnie nie ma sensu obniżać cen wycieczek. Natomiast czas bezpośrednio przed i po Świętach jest idealny, żeby znaleźć tańszą ofertę.

7. Bierz pod uwagę ryzyko

Widzisz atrakcyjną ofertę i chcesz jeszcze poczekać i sprawdzić czy stanieje? Może tak się zdarzyć, ale licz się z tym, że wczasy zostaną wykupione zanim zdążysz się zdecydować. Dlatego zawsze obserwuj kilka ofert równocześnie, aby mieć alternatywę.

8. Wybierz termin poza sezonem

Naprawdę korzystne oferty Last Minute pojawiają się poza wakacjami. Maj, czerwiec czy wrzesień to miesiące, kiedy w wielu miejscach pogoda jest już prawdziwie letnia, ale ceny w niczym nie przypominają tych ze środka sezonu. Warto więc skusić się na takie oferty.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *