Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Pielęgnacja » Czarne włosy – dla kogo są i jak je pielęgnować, aby zachować głęboki kolor i błyszczący odcień?

Czarne włosy – dla kogo są i jak je pielęgnować, aby zachować głęboki kolor i błyszczący odcień?

Czerń to jeden z najelegantszych kolorów i nie mniej szykownie wygląda również na włosach. Piękna i głęboka czerń może dodać klasy, ale z pewnością wymaga czasu (ufarbowanie szczególnie bardzo jasnych włosów na ten kolor może być trudne i czasochłonne), a także stałego odświeżania odrostów. Aby uzyskać głęboką czerń, należy postawić na dobre farby, które są przeznaczone do półtrwałej lub trwałej koloryzacji.

Dla kogo czarne włosy?

Czerń nie są łatwym tematem – nie tylko ze względu na wymóg wyjątkowej pielęgnacji, ale także przez kolor sam w sobie, który jest bardzo mocną i charakterystyczną barwą. Czarne włosy idealnie pasują do kobiet w typie „Królewny Śnieżki“, czyli posiadających jasną, porcelanową cerę bez niedoskonałości, a także niebieskie oczy. Czarny kolor świetnie uwypukli wszystkie zalety tego typu urody. Dodatkowo rozświetli i podkreśli kontur twarzy, jeśli dodatkowo na kości policzkowe nałoży się róż w delikatnym, dziewczęcym odcieniu przypominający naturalny rumień. Panie, które mogą się pochwalić oliwkową i śniadą cerą powinny postawić na czernie z delikatnym odcieniem brązu, która będzie wyglądała zdecydowanie bardziej naturalnie niż zimna, głęboka czerń. Czarny kolor bardzo wyostrza rysy twarzy, dlatego jeśli naturalnie posiadasz bardzo charakterystyczną urodę, raczej powinnaś go unikać. Podobnie jest w przypadku, gdy na Twojej twarzy występuje bardzo dużo zmarszczek, gdyż czarny kolor tylko je uwypukli.

Należy pamiętać o tym, że czarne włosy bardzo mocno kontrastują z jasną skórą głowy. Dlatego czarny kolor może być nietrafiony w przypadku bardzo cienkich, przerzedzonych włosów z tendencją do wypadania. Prześwitująca pomiędzy włosami skóra głowy będzie wyglądała nieestetycznie, a nawet niezdrowo. Podobnie w przypadku włosów z tendencją do przetłuszczania i zbijania się w strąki. Pamiętaj, że czarne włosy wymagają odnawiania koloru średnio co trzy, cztery tygodnie. Wykonując koloryzację włosów, zadbaj o to, by jak najmniej pobrudzić skórę wokół nich. Możesz posmarować czoło, kontur twarzy i okolice uszu natłuszczającym kremem, który ułatwi późniejsze zmycie farby. Jeśli jesteś zdecydowana na tę barwę, wybierz farbę do włosów w kolorze czerni od L’Oreal Paris.

Pielęgnacja czarnych włosów

Zanim przystąpisz do farbowania, około dwa tygodnie wcześniej zadbaj o włosy. W tym czasie będziesz mogła maksymalnie je wypielęgnować. Szczególnie ważne jest wygładzenie włosów na całej ich powierzchni, gdyż dzięki temu uzyskasz równomierny kolor na całej ich długości. Przy czarnych włosach trzeba zadbać o ich odpowiedni blask – po każdym umyciu należy nałożyć odżywkę bogatą w wiele składników odżywczych. Powinna zawierać wyciąg roślinny, na przykład z orzechów makadamia, który nawilży włosy i dzięki temu nada im blasku. Można je także delikatnie przyciemnić dzięki nakładaniu olejku rycynowego, który naturalnie pogłębia ciemny kolor włosów, brwi i rzęs. Jeśli posiadasz porowate włosy, bardzo dobrze nawilży i jednocześnie nabłyszczy je olej lniany. Olejowanie włosów należy do jednych z najpopularniejszych sposobów pielęgnacji, dlatego warto go wykorzystać przy farbowaniu włosów na czarno.

Jakie sposoby dodatkowo przyciemniają włosy?

Bardzo dobrze w tej kwestii sprawdzą się naturalne płukanki. W tym celu można wykorzystać kawę, czarną herbatę, korę dębu, łupiny orzechów włoskich, chmiel lub szałwię. Włosy powinny zauważalnie przyciemnić się już po 8-10 płukankach. Należy jednak pamiętać, że nigdy z blond włosów nie powstaną czarne, jeśli będziemy uciekać się jedynie do tego typu naturalnych metod przyciemnienia. Tymi sposobami można skutecznie wzmocnić efekty chemiczne wywołane wykorzystaniem farby, ale nie powinniśmy polegać jedynie na nich. Dzięki płukankom mamy jedynie pewność, że włosy nie będą płowiały, nie stracą blasku, a ponadto zostaną odżywione przy pomocy naturalnych składników pochodzących z roślin.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *