Strona Główna » Coś na ząb » Czekoladowe muffinki marchewkowe pole

Dziś kolejna nasza jesienna propozycja na dekorację muffinek. Czekoladowe muffinki marchewkowe, które wyglądają jakby ktoś posadził w nich marcheweczki. Istne marchewkowe pole! Do wykonania tej dekoracji będzie nam potrzebna tylka w kształcie liścia.

 

tylka w kształcie liścia

Potrzebujemy oczywiście muffinek. Muffinek czekoladowych – takich jak przy babeczkach móżdżkach. Czekladowe ciasto zapewni nam naturalny wygląd ziemi! Dodatkowo nasz ulubiony krem – śmietanowy budyniowy maślany, rozdzielony na dwie miseczki i zabarwiony barwnikami na pomarańczowo i zielono. Przyda się również odrobina rozpuszczonej czekolady.

Z upieczonych babeczek odcinamy górną część tak, żeby były płaskie. Wierzchołki babeczek  przekładamy do jednej miseczki i rozcieramy palcami by powstały okruszki – to będzie nasza ziemia.

 

muffinki czekoladowe

 

Teraz, przy pomocy noża robimy w środku każdej babeczki dziurkę, w nią później wciśniemy naszą marchewkę.

 

muffinki czekoladowe

 

W nasze dziurki wciskamy krem pomarańczowy. Można to zrobić łyżeczką, ale dużo lepszy efekt wyjdzie nam, jeśli użyjemy do tego tylko okrągłej lub woreczka foliowego z odciętym rogiem. Dookoła marcheweczek smarujemy czekoladą.

 

muffinki czekoladowe

 

Na koniec przy pomocy tylki o kształcie liścia robimy na czubku marcheweczek listki. Następnie posypujemy dookoła naszymi okruszkami czekoladowymi i gotowe!

 

muffinki czekoladowe

 

 

Tą techniką możemy przygotować nie tylko muffinki ale i całe ciasto Marchewkowe pole. Zapraszamy do zabawy w dekorowanie!

 

Autorka: Kinga Zieja

 

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze 2 komentarze

  1. Kornelia napisał(a):

    Ale super!! Zadziwiają mnie Wasze pomysły!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *