Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Dieta » Detox organizmu – jaką dietę zastosować?

Detox organizmu – jaką dietę zastosować?

Za oknem znów słońce, od maja dzielą nas już tylko dwa dni. Zatem i tego słońca będzie coraz więcej, a wyższe temperatury zmuszają nas do zmiany garderoby. Zrzucamy kurtki, bluzy, w zamian za to zakładamy odzież dużo lżejszą i pokazujemy trochę ciała. Co zrobić, żeby to nasze ciało wyglądało latem naprawdę dobrze? Warto zainteresować się tematem, jakim jest detox organizmu.

Detox organizmu  – jak się za to zabrać?

Na początku trzeba wybrać sobie odpowiednią dietę, a przebierać można w wielu różnych. Jedne trwają zaledwie jeden dzień, inne nawet 6 tygodni i (podobno) są zupełnie bezpieczne. Ta ostatnia, to dieta owocowo warzywna. Tak zwany post Doktor Dąbrowskiej. Polega ona na jedzeniu wyłącznie owoców i warzyw – tylko niektórych – w ramach 5 posiłków, chociaż teoretycznie można po nie sięgać zawsze wtedy, gdy odczuwamy głód. Ta dieta to nie tylko detox organizmu, ale również lekarstwo dla nas. Podobno dzięki 6 tygodniowemu postowi owocowo warzywnemu jesteśmy w stanie pozbyć się nie tylko zbędnych kilogramów (to akurat ma być efekt uboczny) ale też zadbać o odtruwanie organizmu i lepszą kondycję naszej skóry, włosów, oraz paznokci. Brzmi całkiem dobrze, prawda?

Postny detox organizmu – zasady

Najważniejsze jest to, by wyrzucić ze swojej diety wszelkie używki. Zero alkoholu, kawy, papierosów. Można pić herbatę, ale najlepiej sprawdzą się duże ilości wody z cytryną. Do tego 5 porcji warzyw i owoców. Nic więcej. Żadnych tłuszczy, białka, mięsa, niczego. Można jeść je na surowo, można ugotowane. Dodając oczywiście zioła do smaku oraz sól himalajską na przykład. Niestety wytrzymać na tej diecie jest bardzo trudno, w związku z czym wiele osób rezygnuje po 2-3 tygodniach, ale utrata wagi jest i w tym czasie imponująca. Jeżeli wytrwasz do końca, możesz zrzucić nawet 16 kilogramów. Trzeba jednak pamiętać, by następnie mądrze z tej diety wychodzić – inaczej wszystko wróci i to z naddatkiem.

Odtruwanie organizmu – co jeszcze można zrobić?

Można zastosować na przykład dietę koktajlową – szczególnie polecamy zielone koktajle, na bazie szpinaku, jarmużu i z dodatkiem selera naciowego.  Taka dieta może trwać od jednego – do trzech dni. Nie je się wówczas nic więcej tylko pije przygotowane w domowych warunkach koktajle. Sprawdza się również idealnie codziennie picie wody z cytryną, która nie tylko odtruwa nasz organizm ale również wspomaga odporność.

Czy warto przeprowadzić raz na jakiś czas taki detox? Oczywiście. Każdy człowiek powinien przynajmniej raz w roku przeprowadzać odtruwanie organizmu by usunąć z niego wszystkie toksyny. Nie koniecznie musi to być dieta postna – można wybrać inną. Wszystkie działają podobnie, i każda z nich jest skuteczna.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze (1)

  1. Andrzej Soszyński napisał(a):

    Pamiętajcie odpowiednio pić podczas detoxu, ja polecam ten artykuł :
    http://lifebow.com/co-pic-a-czego-nie-pic-bedac-na-diecie,96.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *