Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Dieta » Jak oszukać głód? Mamy na to sposób!

Właśnie rozpoczęłaś dietę i byłaś pewna, że z dnia na dzień będzie Tobie coraz łatwiej. Jednak wciąż zastanawiasz się wyłącznie nad tym, jak oszukać głód! O sposobach na wilczy głód pisaliśmy już wcześniej, ale dziś, mamy dla Ciebie jeszcze inne, sprawdzone rady, które pomogą Ci schudnąć!

Delektuj się każdym posiłkiem

Przeżuwaj dokładnie każdy kęs, smakuj, nie wpychaj w siebie zawartości talerza od razu. Zrób sobie przerwę między kolejnymi porcjami. To ważne, by Twój posiłek trwał jak najdłużej. Może wyda się to Tobie dziwne, ale im dłużej będziesz zajadała swoją porcję, tym prędzej poczujesz się syta.

Zamień duży talerz na mały

To świetny sposób, by oszukać naszą podświadomość. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jeżeli nałożysz na duży talerz mniejszą porcję jedzenia możesz czuć się niedojedzona? Za to, jeżeli ta sama porcja znajdzie się na talerzu o mniejszym rozmiarze -mózg przekaże sygnał iż zjadłaś tyle, ile potrzeba.

Nie patrz na jedzenie

Ile razy na samą myśl o jedzeniu ciekła Tobie ślinka? No właśnie! Dlatego musisz wiedzieć, że kiedy tylko zobaczysz rurkę ze śmietaną, albo pachnącą, soczystą pieczeń, nagle poczujesz się głodna. Unikaj widoku jedzenia. Szerokim łukiem omijaj reklamy z produktami spożywczymi w tle i nie sięgaj po książki kulinarne. Trzymaj się też z daleka od kulinarnych blogów chyba, że chce opluć klawiaturę!

Skup się na jedzeniu

TAK! Bo jeżeli usiądziesz z pełnym talerzem przed telewizorem, lub będziesz czytać książkę albo przeglądać gazetę z trakcie spożywania posiłku nawet nie zauważysz , że coś zjadłaś – a tym bardziej – ile zjadłaś!

Dokładka to zło!

Zjadłaś swoją porcję, ale dalej czujesz się głodna? Zrezygnuj z kolejnej porcji, a przynajmniej spróbuj odczekać 15 minut. Być może skonsumowałaś posiłek zbyt szybko. Po kwadransie ocenisz, czy rzeczywiście potrzebujesz dokładki. Jak oszukać głód w inny sposób?

Kup woreczki do lodu

Nie ważna pora roku. Zrób zapas woreczków do lodu i wrzuć je do zamrażarki, by zawsze móc sięgnąć po zamrożoną kostkę wody. Wodę, możesz też zamienić na herbatkę ziołową albo na owocowy lub warzywny sok – koniecznie rozcieńczony.

Znajdź sobie zajęcie

Jeżeli już dopadł Cię wilczy głód, postaraj się znaleźć sobie jakieś konkretne zajęcie. Musi być ono na tyle absorbujące, byś zapomniała o ssaniu w żołądku. Lubisz wyszywać? A może uwielbiasz zajmować się kwiatami? Albo jesteś świetna w robieniu ozdób świątecznych. Im ciekawsze zajęcie, tym łatwiej oszukać głód.

 

Tych kilka trików pomoże Tobie walczyć z głodem, stosuj się do nich, by zachować piękną sylwetkę i nie odczuwać ssania w żołądku!

 

 

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze (1)

  1. Isia napisał(a):

    o matko coś dla mnie : D wiecznego głodomora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *