Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Dieta » Woda z cytryną na czczo – pij na zdrowie!

Woda z cytryną na czczo – pij na zdrowie!

Chcesz schudnąć  i nie wiesz od czego zacząć? Woda z cytryną na czczo to idealny wstęp do diety, bo jest prawie bezkaloryczna a dodatkowo znacznie przyspiesza nasza metabolizm. Ale to nie jedyna jej zaleta. Zatem dlaczego warto pić wodę z cytryną?

Zadbaj o zdrowie

Jeżeli masz problem z odpornością, szklanka wody z cytryną pomoże Tobie wesprzeć jego prawidłowe funkcjonowanie. Cytryna, bogata w witaminę C, ma też całe mnóstwo przeciwbakteryjnych właściwości, dzięki którym łatwiej będzie zwalczyć wszelkie objawy przeziębienia.

Odkwaś organizm

Ale jak to? Przecież cytryna jest bardzo kwaśna! Tak, jednak mimo to wpływa na nasz organizm zasadowo i odkwasza krew. To ważne, żeby pH naszego organizmu nie było zbyt kwaśne, ale często zapominamy o pokarmach o działaniu zasadowym – takich jak owoce i warzywa, zastępując je tymi, która nasz organizm silnie zakwaszają : np. tłuszcz, cukier, czy białka zwierzęce.

Oczyść skórę

Zmarszczki? Możesz zapomnieć o tym problemie, o ile woda z cytryną na czczo będzie pierwszym płynem, po który sięgniesz co rano. A wszystko to dzięki witaminie C w niej zawartej, oraz przeciwutleniaczom. Antyoksydanty z cytryny dbają też o to, by zrównoważyć uszkodzenia skóry.

Lek na rany i kontuzje

Spożywanie soku z cytryny z wodą, przyczynia się do szybszego gojenia się ran oraz powrotu do zdrowia po wszelkiego rodzaju kontuzjach.

Nabierz sił

Bo woda z cytryną na czczo to prawdziwy, ogromny zastrzyk energii. Dzięki tej mieszance, nie tylko poprawisz swój nastrój, ale zmniejszysz poczucie lęku i zapomnisz o stresie. Są również dowody na to, że picie wody z cytryną jest dobrym lekarstwem w walce z depresją.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *