Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Pielęgnacja » Jak poprawić koloryt skóry? 6 sprawdzonych sposobów.

Jak poprawić koloryt skóry? 6 sprawdzonych sposobów.

Zimą, nasza skóra jest blada. Promienie słońca nie poprawią jej kolorytu, bo nie są tak silne jak latem czy wiosną, ale i my, chowamy nasze ciało pod warstwami ubrań. Jak poprawić kolory skóry zimą? Mamy dla Was 6, sprawdzonych sposobów!

Jak poprawić koloryt skóry? Wybrać się na solarium!

Wprawdzie lekarze dość sceptycznie podchodzą do tej formy „produkowania” opalenizny, ale jeżeli będziesz korzystać z solarium z głową, na pewno nie wyrządzisz sobie żadnej krzywdy. Co zatem zrobić, by opalać się na solarium bezpiecznie?

  • po pierwsze, ważna jest konsultacja lekarska. Nie jest w tym wypadku istotny fakt, że uważasz, iż jesteś zdrowa jak ryba. Nie chodzi tutaj o doszukiwanie się chorób ale o to, że nie zawsze można korzystać z solarium stosując na przykład konkretne leki czy też kosmetyki. Dodatkowo lekarz na pewno pouczy Cię co zrobić, by opalać się na solarium bezpiecznie.
  • sprawdź dokładnie, jaka jest jakość łóżka. Masz prawo zapytać pracownika o przeglądy oraz jego parametry.
  • Jeżeli Twoja cera jest jasna, najlepiej byś zrezygnowała z tego typu opalania, a przynajmniej dostosowała opalanie do swojego rodzaju skóry.
  • pilnuj czasu. Nawet jeżeli zależy Tobie na szybkiej opaleniźnie, nie powinnaś spędzać na łóżku więcej czasu, niż się zaleca, bo skończy się to jedynie oparzeniami i przesuszeniem
  • pij wodę mineralną w trakcie opalania, ponieważ tracisz wtedy sporą jej ilość
Stosuj samoopalacze

Wprawdzie taka opalenizna nie jest trwała, ale znacznie poprawia koloryt skóry. Możesz skorzystać z tradycyjnego samoopalacza, lub sięgnąć po jakiś balsam brązujący, który dodatkowo nawilży i odżywi skórę.

Pierwsze oznaki opalenizny, pojawią się na skórze już po sześciu godzinach od zastosowania.

Opalanie za pomocą natrysku

Fajną metodą na sztuczną opaleniznę i odpowiedzią na pytanie jak poprawić koloryt skóry jest opalanie natryskowe, dzięki któremu unikniesz wszelkich zacieków a preparat zostanie rozprowadzony na skórze bardzo równomiernie. Już po zabiegu zobaczysz efekty, ale opalenizna będzie się wzmacniała jeszcze przez kolejnych dwanaście godzin.

Zajadaj marchewkę

Wystarczy zjeść jedna dziennie by nie tylko poprawić koloryt skóry, ale również zyskać bardziej promienną cerę. Jeżeli marchewka nie jest Twoim ulubionym warzywem, możesz zrobić sobie z niej maseczkę, tarkując ją i dodając do do jajka, a dokładniej do żółtka. Taką maseczkę nanieś na twarz na piętnaście minut a następnie spłucz.

Juglon w orzechach włoskich

Jest to substancja, która barwi skórę. W jaki sposób można ją wykorzystać? wystarczy, zaopatrzyć się w niewielką ilość orzechów włoskich (wystarczy kilka sztuk) i gotować je w wodzie. Kiedy już woda zmieni barwę, trzeba zlać miksturę do buteleczki lub słoiczka i dodawać ją do wieczornej kąpieli.

Orzechy jako naturalny samoopalacz

Tutaj można uzyskać naprawdę dobry efekt, wykorzystując „kosmetyk” domowej roboty. Wystarczy trochę włoskich orzechów, pokrojonych na kawałeczki, które podsmażysz na patelni w małej ilości oliwy z oliwek. Po kwadransie duszenia, mieszanka ma trafić na dobę w chłodne miejsce. Na drugi dzień zlej płyn ( po podgrzaniu) i smaruj się nim codziennie.

A co z suplementami?

Też są dobre na poprawę kolorytu skóry, a dodatkowo te, które zawierają w składzie beta karoten, wspomagają organizm pełniąc ochronna funkcję.

Sposobów na poprawę kolorytu skóry jest sporo, jednak nic tak naprawdę nie zastąpi tradycyjnego słońca. Dlatego, może by tak po prostu wyjechać na wakacje do ciepłych krajów?
Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *