Strona Główna » Zrób to sam » Domowe sposoby » Jak umyć okna, by nie miały smug?

Okres przedświąteczny, kojarzy się głównie z wielkimi porządkami – dopiero później z całą resztą przygotowań. Chociaż tak naprawdę generalne sprzątanie, to temat który jest na tapecie przynajmniej kilka razy w roku. A zaczyna się to sprzątanie ( zazwyczaj) , od mycia okien. Jedni za tą czynnością przepadają, inni oddaliby swoje wszystkie oszczędności, by ktoś zrobił to za nich a to głównie dlatego, że nie mają pojęcia jak umyć okna, by nie pozostały na nich smugi. Mamy dla Was krótki poradnik mycia okien!

 

Zostaw mycie okien, na pochmurny dzień

Dziwna sprawa? Wydawać by się mogło, że idealna pogoda na mycie okien to piękne słońce i bezchmurne niebo. Jednak okazuje się, że jeżeli okno zbyt szybko wysycha ( czemu sprzyja ostre słońce) to na jego powierzchni pozostają smugi, których przecież chcemy uniknąć.

Jak myć, żeby umyć?

Oczywiście możesz korzystać z reklamowanych środków do mycia okien, ale możesz to zrobić również bez detergentów, równie dokładnie, i bez smug. Wystarczy odrobina ciepłej wody – bez żadnych dodatków – oraz ściereczka, ale nie byle jaka. Musi to być oryginalna MIKROFIBRA. To bardzo szybki sposób, ponieważ mikrofibra ma taką strukturę, że wchłania nadmiar wody i nie trzeba polerować ani wycierać okna.

Cytryna i ocet?

Jak umyć okna, które nie były myte od dawna? Jeżeli pojawiły się na nich trudne zabrudzenia, dalej nie musisz sięgać po sklepowe detergenty. Możesz to zrobić domowym sposobem. Wystarczy trochę soku z cytryny, albo woda z octem. I jedno, i drugie, wymieszać należy z pół litra wody, a później po prostu umyć tą mieszanką okno. Gwarantujemy, że nawet najgorszy brud podda się w tej walce.

Co zrobić, by nie osadzał się na oknach kurz?

I na to jest prosta rada. Wystarczy – przed myciem okien – zaopatrzyć się w glicerynę, i dorzucić odrobinę do wody, którą będziemy czyścić okna. To nie tylko świetny sposób na uchronienie się przed osadzaniem kurzu i wszelkiego brudu, ale również zabezpieczenie przed smugami, które powstają w trakcie deszczu.

Zaopatrz się w dwie ściereczki

Jeżeli będziesz myła ramy okien, parapet i same okna tą samą ściereczką bądź pewna, że przeniesiesz kurz który zebrał się na innych elementach wprost na szybę okna. A wtedy i o smugi nie trudno, i o dłuższą pracę – bo trzeba będzie poprawiać. Najlepiej więc od razu zaopatrz się w dwie ściereczki, oraz dwie miski z wodą.

Korzystaj z gazet

Czy Wiesz, że są idealne do polerowania? Jeśli na Twoich oknach – mimo zastosowania się do naszych rad- pojawiły się smugi, nie myj ich ponownie. Sięgnij po gazetę ( szary papier ) i po prostu przetrzyj na sucho okna. Gwarantujemy, że będą lśniły czystością!

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *