Strona Główna » Dom i Rodzina » Ciąża i poród » Jak zrobić test ciążowy?

Jak zrobić test ciążowy?

Planowana, czy nieplanowana ciąża – to nie ma znaczenia. Kiedy miesiączka spóźnia się od kilku dni, a zawsze wcześniej była regularna, lub pojawiają się jakieś inne objawy, które mogą wskazywać na ciążę, biegniesz do apteki by potwierdzić Twoje przypuszczenia. Ale jak zrobić test ciążowy? To naprawdę proste.

Kiedy zrobić test ciążowy?

Chciałabyś wiedzieć czy jesteś w ciąży natychmiast. Niestety, by test był naprawdę wiarygodny, musisz odczekać około 10 dni, a producenci testów informują nawet na opakowaniach, iż ich wykonanie ma sens najwcześniej po 14 dniach od współżycia.

Najlepsza pora na zrobienie testu

Jak zrobić test ciążowy, by jego wynik był wiarygodny? Najlepiej z samego rana, tuż przed poranną toaletą. Dlaczego? Ponieważ zależy nam na tym, by stężenie gonadotropiny było jak największe. Pamiętaj też o tym, aby nie pić zupełnie nic, zanim oddasz mocz.

Nie ma konkretnej recepty na wykonanie testu ciążowego, ponieważ wszystko zależy od jego rodzaju.

Co znajdziesz w opakowaniu?

Na pewno będzie tam tester – może mieć on różny kształt. Producent dołożył także pipetę, dzięki której będziesz mogła umieść mocz w odpowiednim miejscu testera. Koniecznie przeczytaj również dołączoną ulotkę, która wyjaśni Tobie działanie testu.

Od czego zacząć?

Zanim zaczniesz oddawać mocz weź do ręki pipetę, którą musisz umieścić pod strumieniem moczu, i pozostawić ją tam, aż nie zostanie  napełniona. Następnie, nałóż na tester kilka kropli moczu i odczekaj około 3 minuty. W tym czasie na testerze pojawi się niebieska , pionowa linia, która będzie dowodem na to, iż test zostały wykonany poprawnie – chodzi o małe okienko. Jeżeli taka sama linia pojawi się w oknie dużym – nawet jeśli będzie bardzo niewyraźna i prawie niewidoczna, Twoje przypuszczenia właśnie się potwierdziły. Jesteś w ciąży!

Gdy większe okienko pozostanie puste i nie pojawi się w nim pionowa kreska oznacza to, że do zapłodnienia nie doszło.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *