Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Zdrowie » Jak żyć zdrowo?

Jak żyć zdrowo?

Kiedy patrzymy na to co, i kogo lansują obecne media odnosimy wrażenie, że nie ma już miejsca dla kobiet noszących rozmiar 42 – choć przecież to wcale nie musi oznaczać otyłości, bo wysoka, młoda kobieta nosząca ten rozmiar może mieć przecież odpowiednie BMI. Mimo wszystko, postanawiamy się katować dietami cud, przy czym wytrzymujemy na nich góra miesiąc, a kiedy motywacja opadnie bo odniesiemy jakieś tam efekty, znów zaczynamy niezdrowo jeść i zapominamy o aktywności fizycznej, robiąc sobie tym samym niezłą krzywdę. Jak zdrowo żyć? Co zrobić, by efekty naszych starań nie poszły na marne, i żebyśmy nabrali nowej motywacji? Wystarczy tylko trzymać się kilku zasad!

Jak zdrowo żyć? Zrób porządek w swojej głowie

I można by się na ten temat rozwodzić naprawdę długo, jednak najważniejsze jest to by zrozumieć, że tak naprawdę to, czy zmienimy coś  w swoim  życiu na dobre, i będziemy zdrowo żyć zależy wyłącznie od nas i od naszego sposobu patrzenia na świat. Jeżeli dietę traktujesz krótkoterminowo, i po osiągnięciu celu zamierzasz wrócić do starych przyzwyczajeń, to nic z tego. Nie wygrasz sama ze sobą. Dlatego gdy podejmiesz już ta ważną dla siebie decyzję, i orzekniesz, że chcesz zmian, chcesz zdrowo żyć, musisz wbić sobie do głowy, że to jedyna, dobra dla ciebie droga.

Nie dopuszczaj do siebie myśli o upadkach. Idź stale przed siebie, obraną przez ciebie drogą. Walcz o siebie w pełni świadoma tego, jak wiele poświęceń to będzie do ciebie wymagać. Musisz o nich pamiętać. O tym, że będą się pojawiały pokusy. I, że czasem będzie trudno je pożegnać. Ale to tyko od ciebie, od stanu twojego umysłu zależy, czy się to tobie uda.

Polub aktywność fizyczną

To jest to, do czego często najtrudniej jest się nam zmusić. Bo my zwyczajnie nie znosimy robić czegoś, co nie sprawia nam przyjemności. I faktycznie, taki crossfit może sprawić przyjemność tylko osobom, które kochają endorfiny pojawiające się w trakcie treningu bardzo intensywnego. Ale jeżeli nie należysz do takich hardcoreowych osobników, wybierz coś bardziej przyjaznego. Fitness? To lubi raczej każdy zwłaszcza, że tutaj też masz jeszcze prawo wyboru. Możesz nastawić się na bardziej taneczne zajęcia, jak i wybrać się po prostu na siłownię i ćwiczyć aerobowo. Choć tak naprawdę to wystarczy wybrać się na codzienny, dłuższy spacer, by zauważyć pierwsze rezultaty. Jak  żyć zdrowo? Musisz pokochać sport. Bo jeśli twój codzienny ruch ogranicza się tylko do wycieczki pod lodówkę, no to wybacz, nic z tego nie będzie.

Ogranicz liczenie kalorii

Nie możesz wiecznie się na tym skupiać. Zauważ, że jeśli na początku nawet nie będziesz ich liczyć, a zrezygnujesz z picia słodkich napojów, białego pieczywa i słodyczy, kilogramy i tak zaczną spadać,a ty poczujesz się lżej. Później, trzeba będzie ustalić dietę o konkretnym dla ciebie zapotrzebowaniu kalorycznym ale to nie oznacza wcale, że musisz te kalorie dokładnie zliczać. Po jakimś czasie nauczysz się jaka jest kaloryczność najczęściej wykorzystywanych przez ciebie do gotowania produktów, i bez zastanawiania się będziesz wiedziała, czy możesz zjeść dziś kolejny jogurt, czy lepiej zostawić go na jutro.

Pamiętaj, że czasami kalorie nie mają większego znaczenia. Dzieje się tak na przykład w przypadku spożywania białka. Szczególnie tego chudego. Jeśli zjesz białkową kolację, bez dodatku węglowodanów, nie musisz martwić się o kalorie, nie przytyjesz.

Pozbądź się pokus

Lubisz czekoladę? Niezdrowe przekąski? I masz ich w domu pełno? Błąd! Wyobraź sobie sytuację, w które masz kryzys. I chcesz sięgnąć po czekoladę po to, by najchętniej zjeść nie jedną kostkę, ale całą tabliczkę. Kiedy będziesz ją miała w zasięgu ręki, nic cię nie powstrzyma, żeby to zrobić. Jeśli natomiast trzeba będzie pójść po nią do sklepu, niekoniecznie będzie się tobie chciało. Dlatego właśnie powinnaś wyzbyć się z domu wszelkich pokus.

Jak żyć zdrowo? Zaraź tym swoją rodzinę

Jeżeli chcesz wprowadzić do swojego domu zdrowe nawyki żywieniowe oraz sport, koniecznie musicie działać zespołowo. Twój parter musi zwlekać się wcześniej z łóżka, by rozpocząć dzień szybkim spacerem, a dzieci powinny zabierać do szkoły owoce, zamiast czekoladek czy chipsów.

Jak zdrowo żyć? Wystarczy wprowadzić tylko trochę zmian do codziennych nawyków. I nie jest to wcale takie trudne, o ile będziemy wytrwali, bo wytrwałość  tej kwestii to podstawa. Zachęcamy, byś zaczęła swoją przemianę już dziś, teraz. Nie czekaj na jutro. Bo jutro, możesz być już o krok dalej, niż jesteś dziś!

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *